Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

45'   Dean Winnard 0 - 2
30'   Charlie Sheringham 3 - 1
24'   Dion Charles 0 - 1
22'   Danny Greenslade
17'   Joe Oastler 2 - 1
15'   Jordan Wynter 2 - 0
14'   Thomas Bender 2 - 1
39'   Alex Morgan 0 - 1
5'   Andre Coker 1 - 0
9'   Clovis Kamdjo 1 - 1

Bookmakers



England - Premier League
12:30 FT Cardiff City  2 - 1 Brighton & Hove Albion  
Live Cardiff City - Brighton & Hove Albion FC src="//cdn Cardiff City  1 - 1 Brighton & Hove Albion FC  
15:00 Leicester City  Burnley FC  
15:00 FT Southampton  1 - 1  Watford  
15:00 Southampton FC Watford FC  
Italy - Serie A
Live FC Torino - Parma Calcio 1913 S.r.l. src="//cdn FC Torino 0 - 0 Parma Calcio 1913 S.r.l.  
14:00 FT Torino  1 - 2 Parma  
17:00 FT SPAL 2 - 2  Cagliari  
17:00 Spal 2013  Cagliari Calcio  
19:30 FT Genoa  1 - 2 Napoli  
19:30 Genoa FC  SSC Napoli  
Germany - Bundesliga
14:30 1 FC Nuremberg  VfB Stuttgart  
14:30 1. FC Nürnberg  VfB Stuttgart  
14:30 1899 Hoffenheim FC Augsburg  
14:30 Fortuna Düsseldorf Hertha BSC  
14:30 SC Freiburg 1. FSV Mainz 05  
14:30 Werder Bremen  Monchengladbach  
14:30 Werder Bremen  Borussia Mönchengladbach  
17:30 Borussia Dortmund  FC Bayern München  
Spain - LaLiga Santander
12:00 FT Real Valladolid 0 - 0 SD Eibar  
12:00 Real Valladolid Eibar  
15:15 FT Getafe 0 - 1 Valencia CF  
15:15 Getafe CF Valencia CF  
19:45 Girona FC CD Leganes  
France - Ligue 1
16:00 EA Guingamp Olympique Lyon  
19:00 AS Saint Etienne Stade Reims  
19:00 FT Nimes 0 - 1 Nice  
19:00 Olympique Nimes OGC Nice  
19:00 FT Saint-Etienne 2 - 0 Reims  
19:00 SCO Angers Montpellier HSC  
19:00 FT Toulouse FC 0 - 1 Amiens  
19:00 Toulouse FC SC Amiens  
15:00 FT CR Belouizdad 4 - 1 MO Bejaia  
16:00 FT CS Constantine 3 - 3 DRB Tadjenant  
17:00 FT Paradou AC 3 - 0 AS Ain Mlila  
Argentina - Primera B Metropolitana
15:05 Ca Defensores Unidos Club Atletico Atlanta  
Postp. CA Colegiales Talleres de Remedios de Escalada  
Argentina - Primera B Nacional
00:00 FT Atletico de Rafaela 2 - 2 Central Cordoba Sde  
15:00 CA Brown de Adrogue Agropecuario Argentino  
17:00 CA Chacarita Juniors Instituto AC Cordoba  
17:00 FT Chacarita Juniors 2 - 2 Instituto  
Live Deportivo Moron - CD Santamarina Tandil 17:00 Deportivo Moron ? - ? CD Santamarina Tandil  
Argentina - Primera Division
Live Atletico Tucuman - Rosario Central src="//cdn Atletico Tucuman 2 - 1 Rosario Central  
23:30 Colon de Santa Fe Estudiantes de La Plata  
Asia - Champions League:: play-off
15:00 FT Persepolis 0 - 0 Kashima Antlers  
Austria - Bundesliga
16:00 FT FC Wacker Innsbruck 1 - 0 Altach  
16:00 FT LASK 5 - 1 Admira Wacker  
16:00 LASK Linz Admira Wacker  
16:00 FT SK Sturm Graz 0 - 0 SKN St. Poelten  
16:00 SK Sturm Graz SKN St. Polten  
16:00 Wacker Innsbruck SCR Altach  
Austria - Erste Liga
Live SK Vorwarts Steyr - SK Austria Klagenfurt src="//cdn SK Vorwarts Steyr 2 - 0 SK Austria Klagenfurt  
13:30 FT Vorwaerts Steyr 2 - 1 SK Austria Klagenfurt  
Azerbaijan - Premier League
13:30 FT Sabah 0 - 4 Sabayil  
15:30 FT FK Neftchi 2 - 2 Zira FK  
15:30 FK Neftchi Baku Zira FK  
Belarus - Premier
11:00 FT Isloch 0 - 1 FK Vitebsk  
13:00 FT Gomel 0 - 2 FC Minsk  
15:00 FT Neman Grodno 1 - 1 Smolevichy  
Belgium - First Division A
17:00 Royal Charleroi SC Club Brugge  
19:00 AS Eupen St. Truidense VV  
19:00 SV Zulte Waregem Sporting Lokeren  
19:30 FT Cercle Brugge 2 - 0 Waasland-Beveren  
Bolivia - Primera Division:: clausura
00:30 FT Destroyers 1 - 2 Guabira  
21:15 FT Aurora 4 - 2 Sport Boys Warnes  
23:30 FT Royal Pari 3 - 2 Blooming  
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
12:30 FT FK Mladost Doboj Kakanj 2 - 0 FK Radnik Bijeljina  
Live FK Zvijezda 09 - NK Celik Zenica src="//cdn FK Zvijezda 09 1 - 0 NK Celik Zenica  
12:30 FT FK Zvijezda 09 2 - 0 Celik Zenica  
15:30 FT Hsk Zrinjski Mostar 2 - 2 FK Sarajevo  
Brazil - Serie A
19:00 FT America MG 0 - 1 Parana Clube  
19:00 FT Corinthians 1 - 1 Sao Paulo  
21:00 FT Atletico PR 2 - 0 Cruzeiro  
21:00 FT Botafogo RJ 2 - 1 Flamengo  
Brazil - Serie B
19:00 FT Criciuma 3 - 3 CRB  
19:00 FT CS Alagoano 0 - 0 Atletico GO  
19:30 FT Avai FC 0 - 1 Fortaleza  
21:30 FT Sampaio Correa 2 - 1 Sao Bento  
23:00 FT Guarani 0 - 2 Paysandu  
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
10:30 FT Botev Plovdiv 2 - 0 FK Septemvri Sofia  
15:15 FT FC Vereya 0 - 1 Etar  
15:15 FC Vereya Etar 1924 Veliko Tarnovo  
Chile - Cup
23:00 FT Audax Italiano 0 - 1 Palestino  
Chile - Primera División
20:00 FT San Luis 1 - 2 Universidad de Chile  
Colombia - Primera A:: clausura
Live Chico FC - Atletico Huila src="//cdn Chico FC 0 - 1 Atletico Huila  
20:15 Deportes Tolima Boyaca Patriotas  
22:30 FT CD Once Caldas 1 - 0 Alianza Petrolera  
23:00 Deportivo La Equidad America de Cali  
23:00 FT La Equidad 1 - 2 America de Cali  
CONCACAF Championship U20 - Group B
20:00 Nicaragua U20 Grenada U20  
20:00 Saint Martin U20 Jamaica U20  
21:00 Mexico U20 Aruba U20  
CONCACAF Championship U20 - Group C
00:45 Honduras U20 Antigua and Barbuda U20  
CONCACAF Championship U20 - Group D
17:45 Guadeloupe U20 Dominica U20  
17:45 Martinique U20 Canada U20  
22:30 Panama U20 St. Kitts and Nevis U20  
CONCACAF Championship U20 - Group F
15:30 Cayman Islands U20 Curacao U20  
Croatia - 1st League
Live NK Slaven - NK Osijek src="//cdn NK Slaven 0 - 0 NK Osijek  
14:00 FT Slaven 0 - 2 NK Osijek  
16:30 HNK Hajduk Split NK Inter Zapresic  
15:00 FT APOEL Nicosia 3 - 0 Enosis Paralimni  
15:00 Apoel Nicosia FC Enosis Neon Paralimni FC  
16:00 Ermis Aradippou FC Pafos FC  
17:00 Anorthosis Famagusta FC Nea Salamina Famagusta FC  
13:00 FT Karvina 1 - 3 AC Sparta Prague  
Live MFK Karvina - AC Sparta Prague src="//cdn MFK Karvina 1 - 0 AC Sparta Prague  
16:00 FT 1 FC Slovacko 0 - 1 FC Slovan Liberec  
Czech Republic - 2nd league
09:15 FT Afk Chrudim 4 - 0 1.SK Prostejov  
09:15 Sokolov Mas Taborsko  
09:15 Trinec Zbrojovka Brno  
Denmark - 2nd Division:: group 1
11:00 FT Odder IGF 2 - 3 Skive IK  
11:00 Odder IGF Skive  
12:00 FT Tarup-Paarup IF 0 - 4 Aarhus Fremad  
12:00 FT Vejgaard B 0 - 2 Kolding IF  
12:30 FT Kjellerup IF 2 - 2 FC Sydvest 05  
13:00 FT Jammerbugt FC 1 - 1 Brabrand  
Live Jammerbugt FC - Brabrand IF src="//cdn Jammerbugt FC 1 - 0 Brabrand IF  
Denmark - 2nd Division:: group 2
12:00 FT Skovshoved IF 2 - 1 BK Marienlyst  
13:00 FT BK Frem 0 - 0 Middelfart  
13:00 FT Hillerod 0 - 1 Slagelse BI  
13:00 FT Vanlose 1 - 1 BK Avarta  
14:00 FT Bronshoj BK 3 - 1 B 93 Copenhagen  
Denmark - Superliga
15:00 FT AC Horsens 1 - 1 SonderjyskE  
Ecuador - Serie A:: clausura
Live CSD Independiente Del Valle - Delfin src="//cdn CSD Independiente Del Valle 1 - 1 Delfin  
22:15 FT CD Tecnico Universitario 2 - 1 LDU de Quito  
22:15 CD Tecnico Universitario L.D.U. Quito  
Egypt - Premier League
16:00 FT El Entag El Harby 1 - 2 El Zamalek  
18:30 El Gouna FC Smouha SC  
18:30 FT El Gounah 1 - 1 Smouha SC  
El Salvador - Primera Division:: apertura
21:00 Jocoro Fc CD FAS  
21:15 Alianza FC (Slv) CD Pasaquina  
21:15 CD Aguila CD Luis Angel Firpo  
21:15 Cd Audaz Sonsonate FC  
England - Championship
15:00 FT Blackburn Rovers  1 - 1  Rotherham United  
15:00 FT Bolton Wanderers  0 - 1  Swansea City  
15:00 FT Middlesbrough  2 - 0  Wigan Athletic  
15:00 FT Nottingham Forest  0 - 0  Stoke City  
17:30 FT West Bromwich Albion  4 - 1  Leeds United  
England - FA Cup
12:30 FT Maidenhead United  0 - 4  Portsmouth  
12:30 Maidenhead United FC  Portsmouth  
15:00 FT Accrington Stanley  1 - 0  Colchester United  
15:00 FT Aldershot Town  1 - 1  Bradford City  
15:00 FT Barnsley  4 - 0  Notts County  
15:00 FT Bromley 1 - 3  Peterborough United  
15:00 FT Bury  5 - 0  Dover  
15:00 FT Chesterfield  1 - 1 Billericay  
15:00 FT Crewe Alexandra  0 - 1  Carlisle United  
15:00 FT Ebbsfleet United  0 - 0  Cheltenham Town  
15:00 FT Exeter City  2 - 3  Blackpool  
15:00 FT Gillingham  0 - 0  Hartlepool United  
15:00 FT Grimsby Town  3 - 1  Milton Keynes Dons  
15:00 FT Lincoln City  3 - 2  Northampton Town  
15:00 FT Luton Town  2 - 0  Wycombe Wanderers  
15:00 FT Maidstone  2 - 1  Macclesfield Town  
15:00 FT Metropolitan Police 0 - 2  Newport County  
15:00 Metropolitan Police FC  Newport County  
15:00 FT Morecambe  0 - 0  FC Halifax Town  
15:00 FT Oxford United  0 - 0  Forest Green Rovers  
15:00 FT Plymouth Argyle  1 - 0  Stevenage  
15:00 FT Rochdale  2 - 1  Gateshead FC  
15:00 FT Scunthorpe United  2 - 1  Burton Albion  
15:00 FT Southend United  1 - 1  Crawley Town  
15:00 FT Southport 2 - 0  Boreham Wood  
15:00 FT Sutton United  0 - 0 Slough Town  
15:00 FT Swindon Town  2 - 1 York City  
15:00 FT Torquay United  0 - 1  Woking  
15:00 FT Tranmere Rovers  3 - 3 Oxford City  
15:00 FT Walsall  3 - 2  Coventry City  
15:00 FT Yeovil Town  1 - 3 Stockport County  
England - National League North
15:00 FT Chester FC  1 - 2 Altrincham  
15:00 FT Hereford 1 - 3 FC United of Manchester  
15:00 FT Nuneaton Borough FC 1 - 1 Kidderminster Harriers  
Postp. Ashton United Alfreton Town  
Postp. Chorley Darlington  
Postp. Southport  Guiseley  
Postp. Spennymoor Town FC Stockport County  
England - National League South
Postp. Billericay Slough Town  
Postp. Dartford  Torquay United  
Postp. Oxford City East Thurrock United  
Postp. Woking  Welling United  
Estonia - Premium liiga
11:00 FC Kuressaare Paernu Linnameeskond  
France - Ligue 2
14:00 FT Valenciennes FC 4 - 2 Lens  
Live Valenciennes FC - RC Lens src="//cdn Valenciennes FC 0 - 0 RC Lens  
France - National
Live Le Mans FC - Stade Lavallois Mayenne FC src="//cdn Le Mans FC 0 - 0 Stade Lavallois Mayenne FC  
14:00 FT Le Mans FC 1 - 0 Laval  
FYR Macedonia - Prva Liga
12:00 FK Belasica Strumica Makedonija GjP  
12:00 FT FK Belasica Strumica 1 - 4 Gjorce Petrov  
12:00 FK Rabotnicki Skopje KF Shkendija  
12:00 FT FK Rabotnicki Skopje 1 - 2 Shkendija 79 Tetovo  
12:00 FT FK Renova 2 - 1 Pobeda Junior  
12:00 FK Renova Pobeda  
12:00 FK Sileks Akademija Pandev  
12:00 FT FK Sileks Kratovo 1 - 0 Akademija Pandev  
12:00 FT KF Shkupi Skopje 1 - 0 Vardar Skopje  
12:00 Shkupi Vardar Skopje  
Germany - 2nd Bundesliga
12:00 FT 1 FC Cologne 8 - 1 SG Dynamo Dresden  
12:00 1. FC Köln SG Dynamo Dresden  
12:00 FT Erzgebirge Aue  1 - 3  Hamburger SV  
12:00 FC Erzgebirge Aue  Hamburger SV  
12:00 FT FC St. Pauli 1 - 1 1. FC Heidenheim 1846  
Germany - 3rd Liga
Live 1860 Munich - Hallescher FC src="//cdn 1860 Munich 0 - 1  Hallescher FC  
Live Eintracht Braunschweig - Krefelder FC Uerdingen 05 src="//cdn Eintracht Braunschweig  0 - 2 Krefelder FC Uerdingen 05  
13:00 FT Eintracht Braunschweig  0 - 2  KFC Uerdingen  
13:00 FT Energie Cottbus  2 - 2 Sportfreunde Lotte  
Live Energie Cottbus - VfL Sportfreunde Lotte 1929 src="//cdn Energie Cottbus  0 - 1 VfL Sportfreunde Lotte 1929  
Live FC Hansa Rostock - 1 FC Kaiserslautern src="//cdn FC Hansa Rostock 3 - 1 1 FC Kaiserslautern  
13:00 FT Hansa Rostock  4 - 1 1. FC Kaiserslautern  
13:00 FT SV Meppen 2 - 3  Karlsruher SC  
Live SV Meppen 1912 - Karlsruher SC src="//cdn SV Meppen 1912 0 - 3  Karlsruher SC  
13:00 TSV 1860 München  Hallescher FC  
Live VfR 1921 Aalen - VfL 1899 Osnabruck src="//cdn VfR 1921 Aalen 0 - 0 VfL 1899 Osnabruck  
13:00 VfR Aalen VfL Osnabrück  
Germany - Regionalliga Bayern
13:00 FT FC Memmingen  1 - 0  VfR Garching  
Live SpVgg Greuther Furth II - FV Illertissen src="//cdn SpVgg Greuther Furth II 0 - 1  FV Illertissen  
13:00 FT SV Heimstetten 3 - 4  SpVgg Bayreuth  
Live SV Wacker Burghausen - FC Pipinsried src="//cdn SV Wacker Burghausen 1 - 1  FC Pipinsried  
13:00 FT TSV 1860 Rosenheim 2 - 2 SV Viktoria Aschaffenburg  
Live TSV Buchbach - FC Augsburg II src="//cdn TSV Buchbach  1 - 0 FC Augsburg II  
13:00 FT VfB Eichstatt 3 - 1 FC Ingolstadt II  
Germany - Regionalliga Nord
12:00 FT VfL Wolfsburg II 2 - 1 SV Werder Bremen II  
12:00 Wolfsburg II  SV Werder Bremen II  
Live SC Weiche Flensburg 08 - SSV Jeddeloh src="//cdn SC Weiche Flensburg 08 3 - 1  SSV Jeddeloh  
Germany - Regionalliga Nordost
12:30 FT Chemnitzer FC  0 - 1 FC Viktoria 1889 Berlin  
12:30 FT FSV Optik Rathenow 0 - 2 FSV Wacker 90 Nordhausen  
12:30 FT VfB Auerbach 1906 2 - 2 FSV Union Furstenwalde  
Germany - Regionalliga Südwest
13:00 1. FSV Mainz 05 II SV Waldhof Mannheim 07  
13:00 FT 1. FSV Mainz 05 II 0 - 3 SV Waldhof Mannheim 07  
13:00 FC-Astoria Walldorf TSG Balingen 1848  
13:00 FT FC-Astoria Walldorf 3 - 0 TSG Balingen 1848  
13:00 FSV Frankfurt 1899  Freiburg II  
Live FSV Frankfurt 1899 - SC Freiburg II src="//cdn FSV Frankfurt 1899 0 - 1 SC Freiburg II  
13:00 SC Hessen Dreieich 1. FC Saarbrucken  
13:00 FT SC Hessen Dreieich 1 - 1 1. FC Saarbrucken  
13:00 SSV Ulm 1846 TSV Steinbach 1921  
13:00 FT SSV Ulm 1846 3 - 2 TSV Steinbach 1921  
13:00 SV 07 Elversberg FK 03 Pirmasens  
13:00 FT SV 07 Elversberg 3 - 0 FK 03 Pirmasens  
13:00 FT VfR Wormatia 08 Worms 2 - 1  VfB Stuttgart II  
13:00 VfR Wormatia 08 Worms  VfB Stuttgart II  
Germany - Regionalliga West
12:00 FT 1 FC Cologne II 1 - 1 Wuppertaler SV  
13:00 FT 1. Fc Kaan-Marienborn 3 - 2  Bonner SC  
Live Borussia M'gladbach II - FC Viktoria Cologne src="//cdn Borussia M'gladbach II 1 - 0 FC Viktoria Cologne  
13:00 Borussia Mönchengladbach II Viktoria Koeln 1904  
Live RW Essen - Fortuna Düsseldorf II src="//cdn RW Essen  1 - 1 Fortuna Düsseldorf II  
Live SC Verl - RW Oberhausen src="//cdn SC Verl  0 - 1 RW Oberhausen  
13:00 FT SV 19 Straelen 1 - 1 SG Wattenscheid 09  
13:00 FT SV Lippstadt 08 1 - 3 SC Wiedenbruck  
13:00 FT TV Herkenrath 1 - 2 Rodinghausen  
Greece - Football League
13:00 FT Sparti 0 - 2 Ergotelis FC  
13:00 FT Volos Nps 2 - 0 Apollon Pontou  
Greece - Super League
15:15 Larisa AEL PAS Giannina FC  
15:15 FT Larisa AEL 2 - 0 PAS Giannina  
17:00 A.O Xanthi Panionios Athens  
17:00 FT Xanthi FC 0 - 1 Panionios  
17:30 FT Levadiakos 2 - 1 OFI Crete  
17:30 Levadiakos FC OFI Crete FC  
Guatemala - Liga Nacional:: apertura
19:00 FT Deportivo Iztapa 3 - 1 CD Petapa  
21:00 Deportivo Sanarate CSD Coban Imperial  
21:00 FT Sanarate 1 - 1 Coban Imperial  
Hungary - OTP BANK Liga
Live Diosgyori VTK - Debreceni VSC src="//cdn Diosgyori VTK 1 - 0 Debreceni VSC  
16:00 Kisvarda FC Ujpest FC  
16:00 FT Kisvarda FC 1 - 4 Ujpest  
16:00 FT MTK Budapest 3 - 2 Puskas FC Academy  
16:00 MTK Budapest FC Puskas Akademia FC  
16:00 Paksi FC Budapest Honved FC  
16:00 FT Paksi FC 0 - 0 Budapest Honved  
18:30 Szombathelyi Haladas FC Ferencvarosi TC  
India - I-League
08:30 Aizawl Minerva Fc  
11:30 FT Indian Arrows 0 - 2 Mohun Bagan AC  
India - Indian Super League
14:00 FT ATK 1 - 0 FC Pune City  
Indonesia - GO-JEK Liga 1
06:30 FT Persipura Jayapura 1 - 0 Bali United Pusam  
08:30 FT Persija Jakarta 0 - 0 PS TIRA  
08:30 FT Pusamania Borneo 2 - 1 PSIS  
11:30 FT Persebaya Surabaya 3 - 0 PSM Makassar  
International - Friendlies :: women
15:00 FT Germany 5 - 2 Italy  
20:00 FT France 3 - 1 Brazil  
Iran - Hazfi Cup
15:00 Padideh FC Sepidrood Rasht/Persepolis  
15:00 Sanat Naft Abadan Saipa  
Iran - Pro League
12:00 FT Foolad Khuzestan FC 0 - 1 Sepidrood Rasht SC  
Israel - Ligat HaAl
Live Maccabi Netanya FC - Maccabi Petah Tikva FC src="//cdn Maccabi Netanya FC 0 - 0 Maccabi Petah Tikva FC  
14:00 FT Maccabi Netanya FC 0 - 1 Maccabi Petach Tikva  
16:00 FT Hapoel Haifa FC 0 - 2 Bnei Yehuda Tel Aviv FC  
16:15 FT Hapoel Tel Aviv FC 0 - 0 Hapoel Raanana FC  
18:30 FT Hapoel Hadera 1 - 2 Maccabi Haifa FC  
Italy - Serie B
14:00 FT Ascoli 2 - 3 Padova  
Live Ascoli - Calcio Padova src="//cdn Ascoli 0 - 0  Calcio Padova  
14:00 FT Carpi  2 - 2  Benevento  
Live Carpi FC - Benevento Calcio src="//cdn Carpi FC 0 - 0 Benevento Calcio  
14:00 FT Cremonese  1 - 0  Livorno  
Live Sportiva Salernitana - Spezia Calcio src="//cdn Sportiva Salernitana 0 - 0 Spezia Calcio  
Live US Cremonese - AS Livorno src="//cdn US Cremonese 0 - 0 AS Livorno  
17:00 FT Cosenza  2 - 3  Lecce  
17:00 Cosenza Calcio US Lecce  
Italy - Serie C:: group C
Live FC Rieti - Potenza SC src="//cdn FC Rieti 1 - 3 Potenza SC  
13:30 FT Matera  1 - 0  Viterbese  
Live Matera Calcio - Viterbese Castrense src="//cdn Matera Calcio 0 - 0 Viterbese Castrense  
13:30 FT Rieti 1 - 5 Potenza  
Live Urbs Reggina 1914 - Paganese Calcio 1926 src="//cdn Urbs Reggina 1914 0 - 0 Paganese Calcio 1926  
Live US Casertana 1908 - Trapani Calcio src="//cdn US Casertana 1908 0 - 0 Trapani Calcio  
13:30 FT US Casertana 1908 0 - 0  Trapani  
15:30 FT Virtus Francavilla  2 - 0 US Siracusa  
19:30 Bisceglie  SS Monopoli 1966  
19:30 Sicula Leonzio  Rende Calcio 1968  
19:45 FT Cavese 0 - 1  Juve Stabia  
19:45 Cavese 1919  Juve Stabia  
Japan - J. League
05:00 FT Cerezo Osaka 2 - 1 Kawasaki Frontale  
05:00 FT Consadole Sapporo 1 - 2 Urawa Red Diamonds  
05:00 FT Sanfrecce Hiroshima 0 - 1 Vegalta Sendai  
05:00 FT Shimizu S-Pulse 2 - 0 Nagoya Grampus Eight  
05:00 FT V-Varen Nagasaki 0 - 1 Yokohama F.Marinos  
06:00 FT Gamba Osaka 1 - 0 Shonan Bellmare  
Japan - J. League 2
05:00 FT Oita Trinita 2 - 1 Zweigen Kanazawa  
07:00 FT Omiya Ardija 2 - 1 Montedio Yamagata  
Luxembourg - National Division
17:00 FT FC Differdange 03 4 - 0 RM Hamm Benfica  
17:00 FT Una Strassen 4 - 1 US Rumelange  
Mexico - Liga MX:: apertura
Live Veracruz - Gallos Blancos Queretaro src="//cdn Veracruz 0 - 0 Gallos Blancos Queretaro  
03:00 FT Atlas 0 - 0 CF Pachuca  
23:00 FT Cruz Azul 2 - 1 Lobos B.U.A.P.  
Montenegro - Telekom 1st CFL
12:00 FT FK Lovcen 1 - 3 Rudar Pljevlja  
12:00 FT Mornar 1 - 1 FK Iskra  
12:00 FT Sutjeska 3 - 0 OFK Titograd  
Morocco - Botola Pro
14:00 FT Mouloudia Club Of Oujda 0 - 1 Ca Youssoufia Berrechid  
16:00 FT Moghreb Athletic De Tetouan 1 - 1 Rapide Oued Zem  
18:00 DHJ Difaa Hassani Jdidi Fus Fath Union Sportive Rabat  
18:00 FT Difaa El Jadida 1 - 2 Fus Fath Union Sportive Rabat  
Netherlands - Eredivisie
17:30 FT FC Emmen 2 - 0 NAC Breda  
18:45 FT De Graafschap 1 - 4 PSV Eindhoven  
18:45 Vitesse Arnhem FC Utrecht  
19:45 FT VVV-Venlo 3 - 2 Fortuna Sittard  
Northern Ireland - Premiership
15:00 FT Dungannon Swifts 2 - 1 Institute  
Norway - OBOS-ligaen:: qualification
16:00 Fredrikstad KFUM  
Peru - Primera División:: clausura
18:00 FT Sporting Cristal 4 - 0 Binacional  
20:30 FT Comerciantes Unidos 3 - 1 Universidad San Martin  
Poland - 1st Liga
12:00 FT KS Warta Poznan 0 - 1 OKS Stomil Olsztyn  
12:00 FT LKS Lodz PSS 2 - 0 Chrobry Glogow  
12:00 ŁKS Łódź Chrobry Glogow  
15:00 FT Bytovia Bytow 2 - 2 Termalica Nieciecza  
15:00 Bytovia Bytow Termalica Bruk-Bet Nieciecza  
15:00 FT FKS Stal Mielec 6 - 1 RKS Garbarnia Krakow  
16:00 MKS Sandecja Nowy Sacz Chojnice  
16:00 FT Sandecja Nowy Sacz 2 - 0 Chojnice  
18:00 FT Wigry Suwalki 1 - 3 GKS Jastrzebie Zdroj  
Poland - 2nd Liga
12:00 ZKS Stal Stalowa Wola Ks Row 1964 Rybnik  
13:00 SKRA Czestochowa RKS Radomiak 1910 SA Radom  
15:00 MKS Znicz Pruszkow Resovia Rzeszow  
16:00 GKS Belchatow Pogon Siedlce  
16:00 Olimpia Grudziadz Blekitni Stargard S.  
17:00 Ruch Chorzow Siarka Tarnobrzeg  
Postp. PKS Olimpia Elblag Widzew Lodz  
Postp. Rozwoj Katowice Elana Torun  
Poland - Ekstraklasa
14:30 FT Wisla Plock SA 2 - 0 Zaglebie Sosnowiec SA  
17:00 FT KS Lechia Gdansk 1 - 0 Cracovia  
17:00 KS Lechia Gdansk KS Cracovia  
19:30 FT Wisla Krakow 3 - 2 KGHM Zaglebie Lubin  
19:30 Wisla Krakow SA KGHM Zaglebie Lubin  
Portugal - Primeira Liga
15:30 CD das Aves Rio Ave FC  
15:30 CF Os Belenenses Boavista FC  
18:00 CD Nacional CS Maritimo Madeira  
18:00 FT Nacional 1 - 0 Maritimo  
20:30 FC Porto Sporting Braga  
Portugal - Segunda Liga
11:00 FC Penafiel Benfica B  
11:00 FT FC Penafiel 1 - 0 Benfica Lisbon B  
15:00 FT Academico de Viseu 1 - 0 Mafra  
15:00 Academico de Viseu CD Mafra  
15:00 Sporting Farense Vitoria Guimaraes B  
15:00 FT Sporting Farense 2 - 2 Vitoria de Guimaraes B  
Romania - Liga I
Live AFC Astra Giurgiu - CSM Politehnica Iasi src="//cdn AFC Astra Giurgiu 1 - 0 CSM Politehnica Iasi  
13:00 FT Astra Giurgiu 1 - 2 CSM Politehnica Iasi  
16:00 FC Viitorul Constanta CS Concordia Chiajna  
19:00 FT CFR Cluj 0 - 0 FC Dunarea Calarasi  
19:00 FC CFR 1907 Cluj AFC Dunarea 2005 Calarasi  
Russia - 1st Division
04:00 FT FC Luch 1 - 0 FC Nizhny Novgorod  
06:00 FT FC Ska-Khabarovsk 2 - 1 FC Tyumen  
10:00 FT FC Rotor 1 - 0 FC Avangard Kursk  
10:00 FT FC Sibir Novosibirsk 0 - 0 FC Mordovia Saransk  
10:00 FC Sibir Novosibirsk Mordovya  
11:00 FT FC Krasnodar-2 2 - 0 FC Tambov  
12:00 FT FC Khimki 1 - 0 FC Shinnik Yaroslavl  
12:00 FT Torpedo Armavir 1 - 3 FC Chertanovo Moscow  
13:00 FT PFC Sochi 2 - 0 FC Zenit-2 St Petersburg  
Live FC Baltika Kaliningrad - FC Tom Tomsk src="//cdn FC Baltika Kaliningrad 0 - 0 FC Tom Tomsk  
14:00 FT FC Baltika Kaliningrad 1 - 0 Tom Tomsk  
14:00 FT FC Fakel Voronezh 3 - 0 FC Spartak-2 Moscow  
Russia - 2nd Division:: center
10:00 FC Dynamo Bryansk FC Metallurg Lipetsk  
10:00 Saturn Ramenskoye Kvant Obninsk  
11:00 FC Strogino Moscow FK Ryazan  
12:00 FC Torpedo Moscow FC Sokol Saratov  
Russia - 2nd Division:: west
10:00 Veles FC Murom  
11:00 FC Torpedo Vladimir Fc Chertanovo Moscow Ii  
11:00 Leningradets FK Kolomna  
12:00 FC Tekstilshchik Ivanovo FK Dolgoprudny  
Russia - Premier League
11:00 FT FC Ural Yekaterinburg 2 - 1 FC Orenburg  
11:00 Ural FC Orenburg  
Live FC Krylia Sovetov Samara - Republican FC Akhmat Grozny src="//cdn FC Krylia Sovetov Samara 0 - 0 Republican FC Akhmat Grozny  
13:30 FT Krylya Sovetov Samara 1 - 2 Republican FC Akhmat Grozny  
16:00 FT FC Rostov 0 - 0 FC Dinamo Moscow  
14:50 FT Al Fayha Fc 2 - 1 Al-Ittihad Jeddah  
Scotland - Championship
15:00 FT Ayr United 1 - 1 Queen of South  
15:00 FT Greenock Morton 0 - 2 Alloa Athletic  
15:00 FT Partick Thistle 0 - 1 Inverness CT  
15:00 FT Ross County 0 - 1 Dundee United  
Scotland - League 1
15:00 FT Arbroath 2 - 0 Montrose  
15:00 FT Brechin City 4 - 0 Forfar Athletic  
15:00 FT Dumbarton 2 - 1 Stenhousemuir  
Scotland - League 2
15:00 FT Albion Rovers 1 - 2 Edinburgh City  
15:00 FT Queen's Park 2 - 0 Peterhead  
Scotland - Premiership
15:00 FT Dundee FC 1 - 1 St. Mirren  
Serbia - Super Liga
12:00 Backa Backa Palanka Vozdovac  
12:00 FT FK Partizan 2 - 0 FK Radnik Surdulica  
12:00 FK Zemun Cukaricki  
12:00 FT FK Zemun 0 - 3 FK Cukaricki  
12:00 FT OFK Backa Palanka 1 - 0 FK Vozdovac  
14:00 FT FK Dinamo Vranje 0 - 3 FK Red Star Belgrade  
15:00 FK Mladost Lucani FK Vojvodina  
17:00 FK Rad FK Napredak Krusevac  
17:00 FT Rad Beograd 0 - 2 FK Napredak Krusevac  
Slovakia - Fortuna League
Live AS Trencin - MSK Zilina src="//cdn AS Trencin 0 - 2 MSK Zilina  
Live MFK Ruzomberok - Dac 1904 Dunajska Streda src="//cdn MFK Ruzomberok 0 - 0 Dac 1904 Dunajska Streda  
16:00 FK Zeleziarne Podbrezova FK Senica  
Slovenia - Prva Liga
13:00 FT NS Mura 1 - 0 Gorica  
Live NS Mura - ND Gorica src="//cdn NS Mura 1 - 0 ND Gorica  
15:15 FT Maribor 4 - 1 NK Triglav Kranj  
15:15 NK Maribor NK Triglav Kranj  
South Africa - Premier League
13:30 FT Lamontville Golden Arrows FC 1 - 2 Baroka FC  
Live Mamelodi Sundowns - Orlando Pirates FC src="//cdn Mamelodi Sundowns 0 - 0 Orlando Pirates FC  
13:30 FT Mamelodi Sundowns FC 0 - 0 Orlando Pirates FC  
16:00 FT Kaizer Chiefs 0 - 0 Chippa United FC  
18:15 Bidvest Wits FC Bloemfontein Celtic FC  
18:15 Free State Stars FC Supersport United FC  
South America - Copa Libertadores:: play-off
19:00 FT Boca Juniors 2 - 2 River Plate  
Spain - LaLiga 1|2|3
17:00 FT Extremadura 2 - 3 Osasuna  
19:30 FT Deportivo La Coruna 4 - 0 Real Oviedo  
19:30 FT Elche 0 - 0 Las Palmas  
Spain - Segunda B:: group I
18:30 Real Madrid Castilla Burgos CF  
Spain - Segunda B:: group II
15:00 SCD Durango Real Union de Irun  
16:00 Arenas Club de Getxo RS Gimnastica de Torrelavega  
16:30 CD Mirandes SD Amorebieta  
17:00 UP Langreo Sporting Gijon B  
18:00 CD Izarra CD Tudelano  
Spain - Segunda B:: group III
16:00 Atletico Levante UD Cf Peralada  
16:00 Espanyol Barcelona B Ontinyent CF  
17:00 CF Villarreal B Olot  
Sweden - Superettan
15:00 FT Falkenbergs FF 0 - 2 GAIS  
15:00 FT Gefle 2 - 2 AFC Eskilstuna  
15:00 FT IK Brage 1 - 1 Degerfors  
15:00 FT Joenkoepings Soedra 0 - 0 Norrby  
15:00 Oergryte FF Landskrona BoIS  
15:00 FT Oergryte IS 4 - 0 Landskrona BoIS  
15:00 FT Oesters IF 1 - 4 Halmstads BK  
Switzerland - Challenge League
16:30 FC Schaffhausen FC Chiasso  
Switzerland - Super League
18:00 FC Lugano FC Luzern  
18:00 FC Thun FC Basel  
18:00 FT Thun 4 - 2 FC Basel  
Turkey - 1st Lig
10:30 FT Afjet Afyonspor 1 - 2 Hatayspor  
13:00 FT Balikesirspor 3 - 1 Genclerbirligi  
Live Balikesirspor - Genclerbirligi Sk src="//cdn Balikesirspor 1 - 0 Genclerbirligi Sk  
13:00 FT Giresunspor 4 - 0 Karabukspor  
Live Giresunspor - Kardemir Karabukspor src="//cdn Giresunspor 1 - 0 Kardemir Karabukspor  
Turkey - Super Lig
10:30 FT Atiker Konyaspor 1922 2 - 0 MKE Ankaragucu  
10:30 Erzurum BB Goztepe  
10:30 FT Erzurum Buyuksehir 2 - 1 Goztepe Sk  
10:30 Konyaspor Ankaragucu  
Live Caykur Rizespor - Basaksehir FK src="//cdn Caykur Rizespor 0 - 0 Basaksehir FK  
13:00 FT Rizespor 1 - 2 Istanbul Basaksehir  
Ukraine - Premier League
12:00 Desna Poltava  
12:00 FT FC Lviv 1 - 1 FC Olimpik Donetsk  
12:00 FC Lviv Olimpik Donetsk  
12:00 SFC Desna Chernihiv FC Poltava  
15:00 FT Desna 2 - 0 FC Chernomorets Odessa  
15:00 FC Zorya Lugansk Karpaty Lviv  
15:00 SFC Desna Chernihiv FC Chernomorets Odessa  
15:00 FT Zorya Luhansk 2 - 1 Karpaty Lviv  
17:30 FT Arsenal Kyiv 0 - 3 Oleksandriya  
17:30 FC Arsenal Kiev FC Oleksandriya  
14:30 FT Carmarthen 2 - 3 Cefn Druids  
14:30 Carmarthen Town AFC Cefn Druids  
14:30 FT Connah's Quay 2 - 2 Barry Town United FC  
14:30 Connah's Quay Nomads FC Barry Town United FC  
14:30 Newtown AFC Llanelli AFC  
15:45 FT Newtown 7 - 1 Llanelli AFC