Football

England - Premier League
12:00 FT Liverpool  2 - 0  Fulham  
12:00 Liverpool FC Fulham FC  
14:15 FT Chelsea FC 0 - 0  Everton  
14:15 Chelsea FC Everton FC  
16:30 FT Arsenal  1 - 1  Wolverhampton Wanderers  
16:30 Arsenal FC  Wolverhampton Wanderers  
Italy - Serie A
11:30 Atalanta Bergamasca Inter Milan  
14:00 AC Chievo Verona Bologna FC  
14:00 AS Roma Sampdoria Genoa  
14:00 FT Chievo 2 - 2  Bologna  
14:00 FT Empoli  2 - 1  Udinese  
14:00 FC Empoli Udinese Calcio  
17:00 US Sassuolo Lazio Roma  
19:30 AC Milan  Juventus Turin  
19:30 FT Milan 0 - 2  Juventus  
Germany - Bundesliga
14:30 RB Leipzig  Bayer Leverkusen  
17:00 Eintracht Frankfurt  FC Schalke 04  
Spain - LaLiga Santander
11:00 FT Deportivo Alaves 2 - 1 SD Huesca  
11:00 Deportivo Alaves Sad SD Huesca  
15:15 FT Barcelona 3 - 4 Real Betis  
15:15 FC Barcelona Real Betis Balompie  
17:30 Rayo Vallecano Villarreal CF  
17:30 FT Rayo Vallecano 2 - 2 Villarreal  
Live Sevilla - RCD Espanyol src="//cdn Sevilla 0 - 1 RCD Espanyol  
17:30 FT Sevilla FC 2 - 1 Espanyol Barcelona  
19:45 Celta de Vigo Real Madrid  
France - Ligue 1
14:00 FC Girondins Bordeaux SM Caen  
16:00 FT Marseille 2 - 0 Dijon  
16:00 Olympique Marseille Dijon FCO  
16:00 Stade Rennes FC Nantes  
20:00 AS Monaco Paris Saint-Germain  
Argentina - Federal A:: zone 1
18:00 FT Sansinena BB 0 - 1 Sol de Mayo  
Argentina - Federal A:: zone 2
19:00 FT CASD Camioneros 2 - 0 Defensores de Belgrano de Villa Ramallo  
21:15 FT Douglas Haig 0 - 1 Juventud Unida Gualeguaychu  
22:30 FT Atletico Parana 1 - 4 Union de Sunchales  
23:00 FT Gimnasia y Esgrima de Concepcion 4 - 2 Defensores de Pronunciamiento  
Argentina - Federal A:: zone 3
20:00 FT Juventud Unida Universitario 1 - 1 Huracan Las Heras  
21:00 FT San Lorenzo de Alem 1 - 0 Sportivo Estudiantes  
21:45 FT Deportivo Maipu 0 - 0 Sportivo Belgrano  
22:15 FT Racing de Cordoba 2 - 0 Desamparados  
Argentina - Federal A:: zone 4
23:00 FT Altos Hornos Zapla 2 - 0 San Martin de Formosa  
23:00 FT Juventud Antoniana 0 - 0 Boca Unidos  
Argentina - Primera B Metropolitana
18:30 CA All Boys CSD Flandria  
Postp. CA All Boys Flandria  
Postp. Justo Jose de Urquiza Tristan Suarez  
Postp. Sacachispas FC Deportivo Riestra  
Argentina - Primera B Nacional
19:00 FT Guillermo Brown 0 - 0 CA Platense  
21:00 FT Mitre Santiago Del Estero 2 - 1 Temperley  
21:00 Mitre Santiago Del Estero CA Temperley  
Argentina - Primera Division
14:00 CA Huracan Godoy Cruz A.T.  
16:15 CA Independiente CA Belgrano  
16:15 FT Independiente 2 - 1 Belgrano  
18:30 FT Gimnasia LP 0 - 3 Racing Club  
18:30 Gimnasia y Esgrima Racing Club  
20:45 FT Banfield 0 - 0 Lanus  
20:45 CA Banfield Atletico Lanus  
22:15 FT Huracan 2 - 1 Godoy Cruz  
Live Velez Sarsfield - CA San Lorenzo src="//cdn Velez Sarsfield 0 - 0 CA San Lorenzo  
Postp. CA River Plate (Arg) Union de Santa Fe  
Postp. San Martin de San Juan Boca Juniors  
Postp. San Martin San Juan Boca Juniors  
Australia - Hyundai A-League
06:00 Adelaide United FC Perth Glory FC  
08:00 FT Melbourne Victory 4 - 1 Central Coast Mariners FC  
Austria - Bundesliga
13:30 FT Mattersburg 1 - 2 Hartberg  
13:30 RZ Pellets WAC SK Rapid Vienna  
13:30 SV Mattersburg TSV Hartberg  
16:00 FK Austria Vienna FC Salzburg  
Austria - Erste Liga
09:30 SC Austria Lustenau WSG Wattens  
Azerbaijan - Premier League
13:30 FT FK Gabala 1 - 3 Qarabag FK  
15:30 FT FK Sumgayit 1 - 4 Keshla FK  
Belarus - Premier
11:00 FT FC Torpedo Minsk 3 - 0 Dnepr Mogilev  
13:00 FT Torpedo Zhodino 0 - 0 FC Luch Minsk  
Belgium - First Division A
13:30 FT RSC Anderlecht 2 - 0 Gent  
13:30 RSC Anderlecht KAA Gent  
17:00 KV Kortrijk Standard Liege  
19:00 FT Royal Excel Mouscron 0 - 0 KRC Genk  
19:00 Royal Mouscron KRC Genk  
Bolivia - Primera Division:: clausura
21:15 FT Real Potosi 0 - 2 Jorge Wilstermann  
23:30 FT Oriente Petrolero 2 - 1 The Strongest  
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
12:30 FT NK Gosk Gabela 1 - 0 FK Krupa  
15:30 FT FK Zeljeznicar 2 - 3 FK Tuzla City  
17:00 FK Sloboda Tuzla NK Siroki Brijeg  
17:00 FT FK Sloboda Tuzla 0 - 1 Siroki Brijeg  
Brazil - Serie A
19:00 FT Atletico MG 1 - 1 Palmeiras  
19:00 FT Ceara 1 - 1 Internacional  
19:00 FT Gremio 2 - 1 Vasco da Gama  
19:00 FT Vitoria 2 - 2 Bahia  
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
10:15 FT OFC Botev Vratsa 1 - 0 Dunav Ruse  
10:15 OFC Botev Vratsa FC Dunav 2010  
12:30 PFC Slavia Sofia Lokomotiv Plovdiv  
14:45 Ludogorets 1945 Razgrad Beroe Stara Zagora  
14:45 FT Ludogorets 1945 Razgrad 1 - 0 Beroe  
China - Super League
07:00 FT Beijing Renhe 0 - 0 Guangzhou R&F F.C.  
07:00 FT Dalian Yifang 2 - 0 Changchun Yatai  
07:00 FT Guangzhou Evergrande 5 - 1 Tianjin Teda  
07:00 FT Guizhou Hengfeng 1 - 0 Chongqing Lifan  
07:00 FT Hebei CFFC 2 - 1 Beijing Guoan  
07:00 FT Jiangsu Suning FC 4 - 0 Henan Jianye  
07:00 FT Tianjin Quanjian 3 - 2 Shanghai SIPG FC  
Colombia - Primera A:: clausura
00:45 Independiente Medellin Envigado FC  
00:45 FT Independiente Medellin 2 - 2 Envigado  
22:30 FT Deportivo Cali 1 - 0 Deportivo Pasto  
22:30 Leones FC Atletico Nacional Medellin  
22:30 FT Leones FC 2 - 2 Atlético Nacional  
22:30 FT Millonarios 0 - 3 Santa Fe  
22:30 Millonarios FC Independiente Santa Fe  
22:30 FT Rionegro Aguilas 1 - 0 Atlético Bucaramanga  
CONCACAF Championship U20 - Group F
00:45 Guyana U20 El Salvador U20  
Costa Rica - Primera División:: apertura
21:00 FT Club Sport Herediano 6 - 2 Limon  
21:00 CS Herediano Limon FC  
21:00 Deportivo Saprissa AD Carmelita  
21:00 FT Deportivo Saprissa 3 - 0 Deportiva Carmelita  
21:00 FT Guadalupe FC 0 - 2 Liga Deportiva Alajuelense  
21:00 Perez Zeledon CS Cartagines  
21:00 Universidad de Costa Rica AD San Carlos  
21:00 FT Universidad de Costa Rica 1 - 2 Deportiva San Carlos  
23:00 Santos de Guapiles AD Municipal Grecia  
Croatia - 1st League
14:00 NK Istra 1961 HNK Rijeka  
16:30 NK Lokomotiva Zagreb GNK Dinamo Zagreb  
14:00 AEL Limassol FC Apollon Limassol FC  
15:00 Doxa Katokopias FC AC Omonia Nicosia  
16:00 FT Alki Oroklini 0 - 3 AEK Larnaca  
16:00 Alki Oroklini AEK Larnaca FC  
13:00 FT Opava 2 - 1 FC Banik Ostrava  
13:00 SFC Opava FC Banik Ostrava  
14:00 FT FC Viktoria Plzen 1 - 1 Pribram  
14:00 FC Viktoria Plzen 1 FK Pribram  
14:00 FK Jablonec Bohemians Prague 1905  
14:00 FK Teplice SK Sigma Olomouc  
14:00 FT Jablonec 3 - 1 Bohemians Prague 1905  
14:00 FT Teplice 0 - 0 SK Sigma Olomouc  
16:00 SK Slavia Prague FC Fastav Zlin  
Czech Republic - 2nd league
13:00 FC Sellier & Bellot Vlasim FK Viktoria Zizkov  
13:00 FT FC Vlasim 2 - 1 FK Viktoria Zizkov  
13:00 FT FK Varnsdorf 0 - 1 SK Dynamo Ceske Budejovice  
14:00 FT FC Hradec Kralove 4 - 1 Pardubice  
Denmark - 1st Division
12:45 FT Lyngby 1 - 3 Fredericia  
12:45 Lyngby BK FC Fredericia  
12:45 FT Naestved 1 - 1 Hvidovre IF  
12:45 Naestved BK Hvidovre IF  
12:45 Nykoebing FC Silkeborg IF  
12:45 FT Nykoebing FC 3 - 1 Silkeborg  
12:45 FT Thisted 0 - 1 BK Fremad Amager  
12:45 Thisted FC BK Fremad Amager  
Denmark - 2nd Division:: group 1
13:00 FT Ringkobing IF 4 - 2 Dalum IF  
Denmark - 2nd Division:: group 2
14:00 FT AB 1 - 0 HIK Hellerup  
14:00 AB Gladsaxe HIK Hellerup  
Denmark - Superliga
11:00 FT Hobro 1 - 0 Vendsyssel FF  
11:00 Hobro IK Vendsyssel FF  
15:00 Aalborg BK FC Copenhagen  
17:00 FC Midtjylland Vejle BK  
17:00 FT FC Midtjylland 5 - 0 Vejle Boldklub  
19:00 FT OB 2 - 1 Esbjerg FB  
19:00 Odense Boldklub Esbjerg FB  
Ecuador - Serie A:: clausura
00:30 CD Cuenca CS Emelec  
19:30 FT Aucas 2 - 1 CSD Macara  
19:30 SD Aucas CSD Macara  
22:00 CD Universidad Catolica Barcelona Guayaquil  
Egypt - Premier League
12:45 FT El Hodood 1 - 0 Ismaily SC  
12:45 Haras El Hodood Ismaily SC  
15:00 Petrojet FC Enppi Club  
16:00 Smouha SC Al Masry Club  
17:30 Wadi Degla SC Al Masry Club  
Postp. Al Ahly El Geish  
Postp. Al Ahly Cairo Talaea El Gaish  
El Salvador - Primera Division:: apertura
01:00 AD Isidro Metapan AD Chalatenango  
England - FA Cup
12:45 FT Alfreton Town 1 - 4  Fleetwood Town  
12:45 FT Barnet  1 - 1  Bristol Rovers  
12:45 FT Chorley 2 - 2  Doncaster Rovers  
12:45 FT Guiseley  4 - 3  Cambridge United  
12:45 FT Hitchin Town 0 - 2  Solihull Moors  
12:45 FT Mansfield Town  1 - 1  Charlton Athletic  
12:45 FT Shrewsbury Town  1 - 1 Salford City  
12:45 FT Weston Super Mare 0 - 2  Wrexham  
14:30 FT Port Vale  1 - 2  Sunderland  
England - National League South
15:00 FT Truro City 3 - 2 Dulwich Hamlet  
Germany - 2nd Bundesliga
12:30 FT 1. FC Magdeburg 2 - 3 SSV Jahn Regensburg  
12:30 FT 1. FC Union Berlin 4 - 0 SpVgg Greuther Fürth  
12:30 FC Ingolstadt DSC Arminia Bielefeld  
12:30 FT FC Ingolstadt 04 1 - 1 DSC Arminia Bielefeld  
12:30 FC Union Berlin Greuther Furth  
Germany - 3rd Liga
12:00 SpVgg Unterhaching SC Fortuna Cologne  
12:00 FT SpVgg Unterhaching 6 - 0 Fortuna Köln  
13:00 SG Sonnenhof Grossaspach SC Preussen 06 Munster  
13:00 FT SG Sonnenhof Großaspach 3 - 1 Preußen Münster  
Germany - Regionalliga Bayern
13:00 1 FC Nuremberg II FC Bayern Munich II  
13:00 FT Nuernberg II  0 - 0 FC Bayern München II  
Germany - Regionalliga Nord
12:00 FT Hamburger SV II  1 - 2 FC Germania Egestorf-Langreder  
12:00 Hamburger SV II  1 FC Germ Egestorf/Langreder  
13:00 FT Eintracht Norderstedt 5 - 1 BSV Rehden  
13:00 FT Kieler SV Holstein 1900 II 4 - 2 VfL Oldenburg  
13:00 Luneburger SK Hansa FC St. Pauli II  
13:00 VfB Oldenburg VfB Lubeck  
14:00 FT SV Drochtersen/Assel 2 - 2 U.s.i. Lupo-Martini  
Germany - Regionalliga Nordost
12:30 FSV Budissa Bautzen FC Oberlausitz Neugersdorf  
12:30 Lokomotive Leipzig Hertha BSC Berlin II  
12:30 FT VfB Germania Halberstadt 1 - 1 Bischofswerdaer FV 1908  
Germany - Regionalliga Südwest
13:00 TSG Hoffenheim II  Eintracht Stadtallendorf  
13:00 FT TSG Hoffenheim II 4 - 0  Eintracht Stadtallendorf  
Greece - Football League
13:00 Apollon Larisas Panachaiki 1891 Fc  
13:00 FT Apollon Larisas 1 - 0 Panachaiki 2005  
13:00 FT Iraklis 1 - 1 Aiginiakos FC  
13:00 Irodotos Karaiskakis  
13:00 FT Irodotos 2 - 0 AE Karaiskakis  
13:00 ΑΕP Iraklis 1908 Aiginiakos FC  
13:00 Pao Aittitos Spata FC A.o.k.  
13:00 FT Pao Aittitos Spata FC 0 - 0 AOK Kerkyra  
13:00 FT Platanias 0 - 0 Doxa Dramas FC  
13:00 Platanias FC Doxa Dramas FC  
13:00 FT Trikala 2 - 0 Aoc-Kissamikos  
Greece - Super League
13:00 AEK Athens FC Atromitos Athens  
15:15 PAOK FC Panaitolikos  
17:30 Olympiacos FC Panathinaikos Athens  
Guatemala - Liga Nacional:: apertura
00:00 CSD Comunicaciones Deportivo Guastatoya  
00:00 FT CSD Comunicaciones 1 - 0 Guastatoya  
02:00 FT Club Xelaju 3 - 0 Siquinala FC  
02:00 CSD Xelaju MC Siquinala FC  
19:30 FT Cd Chiantla 1 - 2 Antigua Guatemala  
19:30 Cd Chiantla Antigua GFC  
01:00 FT CD Motagua 6 - 1 Real de Minas  
Hungary - OTP BANK Liga
14:30 FT Mezokovesd SE 1 - 0 Vidi FC  
India - I-League
08:30 FT Real Kashmir 0 - 2 North Eastern Re Organising Cultural Associat  
11:30 FT Gokulam Kerala Fc 3 - 1 Lajong SC  
Indonesia - GO-JEK Liga 1
08:30 FT Arema 4 - 1 Perseru Serui  
International - Friendlies :: women
05:00 FT Japan 4 - 1 Norway  
13:30 FT England 0 - 2 Sweden  
International - Friendly (Under 20)
17:30 Czech Republic U20 Finland U20  
Iran - Pro League
12:00 FT Naft Masjed Soleyman FC 1 - 1 Sanat Naft Abadan FC  
Israel - Ligat HaAl
18:15 FT Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1 - 2 Maccabi Tel Aviv FC  
18:15 Ironi Kiryat Shmona FC Maccabi Tel Aviv FC  
19:00 FT Beitar Jerusalem FC 2 - 3 Hapoel Beer Sheva FC  
Italy - Serie B
14:00 AS Cittadella  Venezia  
14:00 FT Brescia  4 - 2 Verona  
14:00 Brescia Calcio  Hellas Verona  
20:00 US Palermo Pescara Calcio  
Italy - Serie C:: group A
13:30 Cuneo  AC Pistoiese  
13:30 FT Olbia  1 - 4 ASDC Gozzano  
13:30 Olbia Calcio Gozzano  
13:30 FT Pro Patria 1 - 0  Arzachena  
15:30 FT Albissola 1 - 0 Juventus U23  
15:30 Alessandria Calcio Carrarese Calcio  
15:30 ASD Albissola 2010  Juventus  
15:30 Lucchese Libertas SC Pisa  
15:30 FT Novara  2 - 2 US Arezzo  
15:30 Novara Calcio US Arezzo  
15:30 FT Robur Siena  0 - 2  Pro Vercelli  
19:30 Piacenza Calcio  Pro Piacenza  
Italy - Serie C:: group B
13:30 AC Renate Imolese Calcio  
13:30 Fano A J Ravenna Calcio  
13:30 LR Vicenza Virtus  Sambenedettese  
13:30 FT Renate  1 - 0 Imolese Calcio  
13:30 FT Rimini 2 - 0 Unione Sportiva Fermana  
13:30 Rimini Calcio Unione Sportiva Fermana  
13:30 Teramo Calcio UC Albinoleffe  
17:30 AC Feralpi Salo Virtus Vecomp Verona  
17:30 FT FeralpiSalo  1 - 1 Virtus Verona  
17:30 FT Giana Erminio  0 - 0  Sudtirol  
17:30 Giana Erminio  FC Sudtirol  
17:30 FT Ssd Vis Pesaro 1898 1 - 1  Monza  
17:30 Ssd Vis Pesaro 1898 SS Monza 1912  
17:30 FT Ternana  3 - 0  Gubbio  
17:30 Ternana Calcio AS Gubbio  
Italy - Serie C:: group C
13:30 Calcio Catania Us Catanzaro 1929  
Jamaica - Premier League
20:00 Portmore United Montego Bay United  
20:00 Reno FC Harbour View FC  
20:00 Uwi FC Dunbeholden Fc  
22:00 Cavaliers FC Humble Lions FC  
Japan - J. League 2
04:00 FT Renofa Yamaguchi 0 - 1 Ventforet Kofu  
04:00 FT Tokyo Verdy 1 - 0 Kamatamare Sanuki  
04:05 FT Avispa Fukuoka 1 - 0 Roasso Kumamoto  
05:00 FT Mito Hollyhock 1 - 1 FC Gifu  
05:00 FT Tochigi SC 0 - 1 Matsumoto Yamaga  
05:00 FT Tokushima Vortis 0 - 0 Albirex Niigata  
06:00 FT Ehime FC 0 - 2 Machida Zelvia  
Lithuania - A Lyga:: Championship
11:00 FT Atlantas Klaipeda 1 - 5 Trakai FK  
11:00 FT FK Kauno Zalgiris 1 - 2 Stumbras Kaunas  
Luxembourg - National Division
14:00 FT F91 Dudelange 4 - 2 FC Etzella Ettelbruck  
Mexico - Liga MX:: apertura
01:00 Leon Guadalajara Chivas  
01:00 FT Tigres 6 - 1 Club Puebla  
01:00 UANL Tigres Club Puebla  
03:00 FT Necaxa 1 - 1 CF Monterrey  
03:00 FT Xolos de Tijuana 2 - 3 CA Monarcas Morelia  
18:00 Deportivo Toluca Unam Pumas  
Morocco - Botola Pro
14:00 AS Far Rabat Ittihad Tanger  
14:00 FT Chabab Rif Al Hoceima 2 - 1 Wydad AC Casablanca  
14:00 FT RCA Raja Casablanca Athletic 2 - 0 KACM  
14:00 RCA Raja Casablanca Athletic kawkab Athletic Club Of Marrakech  
16:00 Olympique Club Of Khouribga Rsb Berkane  
Netherlands - Eredivisie
11:15 FT FC Groningen 2 - 0 SC Heerenveen  
13:30 SBV Excelsior Ajax Amsterdam  
15:45 FT Heracles 0 - 2 Feyenoord  
15:45 Heracles Almelo Feyenoord Rotterdam  
New Zealand - Premiership
01:00 Hawkes Bay United Hamilton Wanderers Afc  
01:00 Team Wellington Southern United  
01:00 Waitakere United Tasman United  
02:00 Wellington Phoenix Canterbury United  
03:35 Eastern Suburbs AFC Auckland City FC  
Norway - Eliteserien
17:00 FT Bodoe/Glimt 1 - 1 Vaalerenga  
17:00 FT Kristiansund BK 3 - 1 Brann  
17:00 FT Ranheim 1 - 2 Tromsoe  
17:00 FT Start 0 - 1 Rosenborg  
17:00 FT Stroemsgodset 2 - 2 Lillestroem  
Norway - OBOS-ligaen
12:00 FT Floroe 0 - 2 Mjoendalen  
12:00 FT Hamarkameratene 3 - 1 Ull/Kisa  
12:00 FT Jerv 0 - 1 Tromsdalen  
12:00 FT Levanger 3 - 4 Sandnes  
12:00 FT Nest Sotra 1 - 0 Aasane  
12:00 FT Sogndal 0 - 1 Notodden  
12:00 FT Stroemmen 0 - 1 Aalesund  
12:00 FT Viking 3 - 1 Kongsvinger  
Peru - Primera División:: clausura
01:00 FT Sport Boys 3 - 1 Sport Rosario  
18:30 FT Deportivo Municipal 2 - 2 Ayacucho FC  
21:00 FT Alianza Lima 2 - 1 Sport Huancayo  
Poland - 1st Liga
17:00 MKS Puszcza Niepolomice KS Rakow Czestochowa  
17:00 FT Puszcza Niepolomice 1 - 3 KS Rakow Czestochowa  
Poland - 2nd Liga
18:18 Gornik Leczna Gryf Wejherowo  
Poland - Ekstraklasa
14:30 FT ASPN Miedz Legnica 0 - 4 Arka Gdynia 1929  
14:30 FT Korona Kielce SA 1 - 0 Piast Gliwice  
14:30 Korona Kielce SA GKS Piast Gliwice  
17:00 Jagiellonia Bialystok KKS Lech Poznan  
Portugal - Primeira Liga
15:00 FT Vitoria de Guimaraes 2 - 0 Santa Clara  
15:00 Vitoria Guimaraes CD Santa Clara  
17:30 CD Tondela Benfica Lisbon  
20:00 Sporting CP GD Chaves  
Portugal - Segunda Liga
11:15 GD Estoril Praia FC Pacos Ferreira  
15:00 FT Braga B 0 - 1 Academica Coimbra  
15:00 FT FC Arouca 2 - 0 Leixoes SC  
15:00 FT FC Famalicao 2 - 1 SC Covilha  
15:00 FT FC Porto B 2 - 1 CD Cova Piedade  
15:00 Sporting Braga B Academica Coimbra  
Aband. FT Estoril 1 - 0 Pacos de Ferreira  
Romania - Liga I
15:30 FT AFC Hermannstadt 1 - 1 FC Botosani  
19:00 FC Dinamo Bucuresti 1948 FC FCSB  
Russia - 2nd Division:: center
10:00 Rotor Volgograd Ii Khimik Novomoskovsk  
Russia - 2nd Division:: south
11:00 Biolog Novokubansk FC Mashuk-KMV Pyatigorsk  
11:00 FC Spartak Nalchik Football Academy of Ponedelnik  
11:00 SKA Rostov Druzhba Maikop  
12:00 FC Chernomorets Novorossiysk Legion-Dynamo  
13:00 CHAYKA PESCHANOKOPSKOYE Dinamo Stavropol  
Russia - 2nd Division:: west
11:00 FC Kazanka Moscow LUKI-ENERGIYA V.LUKI  
Russia - Premier League
11:00 FT FC Ufa 2 - 0 FC Spartak Moscow  
13:00 FT FC Krasnodar 3 - 0 FK Yenisey Krasnoyarsk  
13:30 FT FC Rubin Kazan 0 - 0 FC Lokomotiv Moscow  
16:00 CSKA Moscow FC Zenit St Petersburg  
Canc. FK Yenisey Krasnoyarsk FC Krasnodar  
14:50 Al Hilal Riyadh Al Wehda  
15:20 FT Al Wehda 0 - 3 Al Hilal Riyadh  
17:15 FT AL Ettifaq FC 1 - 2 Al Nasr Riyadh  
Scotland - Premiership
12:00 FT Livingston 0 - 0 Celtic  
Slovakia - Fortuna League
14:00 FC Nitra SK Slovan Bratislava  
14:00 MFK Zemplin Michalovce FC Spartak Trnava  
16:00 FC Vion Zlate Moravce - Vrable SKF Sered  
16:00 FT Zlate Moravce 0 - 1 SKF Sered  
Slovenia - Prva Liga
13:00 FT Domzale 1 - 1 NK Celje  
13:00 NK Domzale NK Celje  
15:00 NK Rudar Velenje NK Olimpija Ljubljana  
15:00 FT Rudar Velenje 1 - 2 NK Olimpija Ljubljana  
17:00 NK Krsko NK Aluminij Kidricevo  
17:00 FT NK Krsko 1 - 3 Aluminij  
South Africa - Premier League
13:30 FT Cape Town City FC 3 - 1 Black Leopards FC  
Spain - LaLiga 1|2|3
15:00 FT Rayo Majadahonda 2 - 0 Almeria  
17:00 FT Mallorca 3 - 0 Cordoba  
17:00 FT Sporting Gijon 2 - 2 Malaga  
Spain - Segunda B:: group I
10:30 Real Valladolid B Sadcf Internacional De Madrid Dsl  
11:00 Atletico Madrid B Salamanca Cf Uds  
11:00 Unionistas CF SD Ponferradina  
11:00 Unionistas de Salamanca Ponferradina  
12:00 Las Palmas B Guijuelo  
12:00 UD Las Palmas B CD Guijuelo  
15:30 CD Artistico Navalcarnero Celta de Vigo B  
15:30 Rapido de Bouzas San Sebastian Reyes  
15:45 FC Coruxo AD Union Adarve  
16:00 Cultural Leonesa Fuenlabrada  
16:00 Leonesa Fuenlabrada  
16:00 Pontevedra CF RC Deportivo Fabril  
Spain - Segunda B:: group II
15:00 Real Oviedo B CD Vitoria  
16:00 Barakaldo CF Cd Calahorra  
16:00 UD Logrones SD Gernika Club  
Spain - Segunda B:: group III
11:00 CD Ebro CD Atletico Baleares  
11:00 Valencia CF Mestalla CE Sabadell  
16:00 CD Teruel Barcelona B FC  
16:00 CD Teruel Barcelona B  
16:00 CF Badalona SD Ejea  
16:00 Lleida Esportiu CD Alcoyano  
17:00 Hercules CF CD Castellon  
17:00 UD Cornella Ub Conquense  
Spain - Segunda B:: group IV
09:00 Granada CF B UD Ibiza Eivissa  
10:30 UD Almeria B Sevilla Atletico  
11:00 Atletico Malagueno Melilla UD  
11:00 CD Don Benito Real Murcia CF  
11:00 Real Balompedica Linense CD El Ejido 2012  
11:00 UCAM Murcia CF Villanovense  
15:30 Jumilla CF Atletico Sanluqueno  
15:30 Marbella FC Recreativo de Huelva  
16:00 CF Talavera de La Reina CD San Fernando  
17:00 FC Cartagena CD Badajoz  
Sweden - Allsvenskan
14:00 FT Brommapojkarna 3 - 0 Trelleborgs FF  
14:00 FT Djurgaarden 1 - 0 Sirius  
14:00 FT GIF Sundsvall 0 - 1 Dalkurd FF  
14:00 FT Haecken 0 - 1 IFK Norrkoeping  
14:00 FT Kalmar FF 0 - 1 AIK  
14:00 FT Oerebro 1 - 3 IFK Gothenburg  
14:00 FT Oestersunds FK 3 - 3 Hammarby  
Switzerland - Challenge League
13:30 FT SC Kriens 1 - 1 Lausanne  
13:30 SC Kriens FC Lausanne-Sport  
14:00 FC Aarau FC Rapperswil-Jona  
15:00 FC Vaduz FC Wil 1900  
Switzerland - Super League
15:00 FC St. Gallen 1879 BSC Young Boys  
15:00 FT FC St. Gallen 1879 2 - 3 Young Boys  
15:00 FC Zurich FC Sion  
15:00 Neuchatel Xamax FCS Grasshopper Club Zurich  
15:00 FT Xamax 2 - 3 Grasshoppers  
Tunisia - Ligue I
13:00 ES Sahel ES Metlaoui  
Turkey - 1st Lig
10:30 FT S. B. Elazigspor 3 - 2 Eskisehirspor  
13:00 FT Altay Izmir 3 - 0 Adana Demirspor  
16:00 FT Osmanlispor FK 1 - 0 Istanbulspor AS  
Turkey - Super Lig
16:00 FT Antalyaspor 1 - 2 Akhisar Bld Spor  
17:30 Besiktas JK Sivasspor  
Ukraine - Premier League
15:00 FT FC Dynamo Kiev 4 - 0 Mariupol  
15:00 FC Dynamo Kiev FC Mariupol  
17:30 FC Vorskla Poltava FC Shakhtar Donetsk  
17:30 FT Vorskla 0 - 2 FC Shakhtar Donetsk  
Uruguay - Primera División:: championship
19:30 src="//cdn Nacional 1 - 1 Club Atletico Penarol  
USA - Major League Soccer:: play-off
20:00 FT Sporting Kansas City 4 - 2 Real Salt Lake  
22:30 FT Atlanta United Fc 3 - 1 New York City FC  
Venezuela - Primera División:: clausura: play-off
20:00 FT Caracas 1 - 1 Deportivo Lara  
23:00 FT Deportivo Tachira 1 - 0 Deportivo La Guaira  
Wales - Premier League
14:30 Cardiff Metropolitan University FC Aberystwyth Town FC