Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

108'   Marko Maletic
97   Arial Mendy  Massadio Haidara
90'   Souleymane Diarra
90'   Marko Maletic 1 - 1
90   Simon Banza  Yannick Gomis
89'   Mounir Chouiar
83   Marko Maletic  Romenique Kouame
79   Dylan Saint-Louis  Julien Lopez
66   Mounir Chouiar  Thierry Ambrose
66   Adama Sarr  Lalaina Nomenjanahary

Bookmakers





England - Premier League
19:45 FT Burnley  1 - 3  Liverpool  
19:45 FT Everton  1 - 1  Newcastle United  
19:45 FT Fulham  1 - 1  Leicester City  
19:45 FT Wolverhampton Wanderers  2 - 1 Chelsea FC  
20:00 FT Manchester United  2 - 2  Arsenal  
20:00 FT Tottenham Hotspur  3 - 1  Southampton  
France - Ligue 1
18:00 FT Bordeaux 3 - 2 Saint-Etienne  
18:00 FT Caen 1 - 2 Nimes  
18:00 FT Dijon 2 - 1 Guingamp  
18:00 FT Lyon 0 - 2 Rennes  
18:00 Nantes Olympique Marseille  
18:00 FT Nantes 3 - 2 Marseille  
18:00 Reims FC Toulouse  
18:00 FT Reims 0 - 1 Toulouse  
20:00 Racing Strasbourg Paris Saint Germain  
20:00 FT Strasbourg 1 - 1 Paris Saint-Germain  
Africa - Champions League:: qualification
12:00 Lightstars FC Orlando Pirates  
12:30 Big Bullets Gor Mahia  
13:00 Al Hilal Juba Al-Nasr Club of Benghazi  
13:00 JKU FC Al Hilal Omdurman  
Live Nkana - UD Songo 90' Nkana 1 - 0 UD Songo  
Live Platinum FC - CNaPS Sport 90' Platinum FC 1 - 0 CNaPS Sport  
Live Vipers SC - Al Merrikh 59' Vipers SC 1 - 0 Al Merrikh  
14:00 Elect-Sport Ittihad Tanger  
14:30 Mangasport ASEC Mimosas  
14:30 Otôho d'Oyo Primeiro de Agosto  
15:00 Al Ahly Benghazi Nouadhibou  
Live Ismaily SC - Le Messager Ngozi 90' Ismaily SC 2 - 1 Le Messager Ngozi  
Live Lobi Stars FC - UMS de Loum 90' Lobi Stars FC 2 - 0 UMS de Loum  
16:00 GAMTEL FC CS Constantine  
Live Sporting Club de Gagnoa - JS Saoura 90' Sporting Club de Gagnoa 0 - 0 JS Saoura  
Live African Stars FC - Volcan Club de Moroni 90' African Stars FC 2 - 1 Volcan Club de Moroni  
17:00 Stade Malien Bamako Union Sportive Centrafricaine  
Live Mamelodi Sundowns FC - Leones Vegetarianos 90' Mamelodi Sundowns FC 5 - 1 Leones Vegetarianos  
Africa - Confederations Cup:: preliminary round
Live Silver Strikers - Cercle Mberi Sportif Pen Silver Strikers 1 - 0 Cercle Mberi Sportif  
13:00 Al Merreikh Green Buffaloes FC  
13:00 Armed Forces FC San-Pedro FC  
13:00 Arta / SIHD Kariobangi Sharks  
Live Defence Force SC - Enugu Rangers 90' Defence Force SC 1 - 3 Enugu Rangers  
13:00 Vital'O New Star de Douala  
13:00 Young Buffaloes FC Green Eagles FC  
Live Mukura - Free State Stars 90' Mukura 1 - 0 Free State Stars  
14:00 Anges de Fatima Daring Club Motema Pembe  
14:30 AS Nyuki de Butembo Al Ahly Shendi  
Live Gomido FC - ASCOT 90' Gomido FC 1 - 1 ASCOT  
16:00 LISCR USM Bel Abbes  
17:00 Al-Ittihad Miracle Club de Maoueni  
17:00 CD Unidad Malabo Elgeco Plus Alfa  
Live Orapa United - Petro de Luanda 90' Orapa United 0 - 2 Petro de Luanda  
Argentina - Primera B Metropolitana
20:00 Comunicaciones Sacachispas FC  
20:00 Comunicaciones Bsas Sacachispas FC  
20:00 Sacachispas FC Deportivo Riestra  
Argentina - Primera B Nacional
00:05 FT Chacarita Juniors 0 - 2 Mitre Santiago Del Estero  
Asia - AFF Suzuki Cup:: play-off
12:00 FT Thailand 2 - 2 Malaysia  
Belgium - Beker Van Belgie
19:00 FT Royal Excel Mouscron 2 - 2 Oostende  
19:30 FT Kmsk Deinze 1 - 3 Eupen  
19:30 FT KV Mechelen 2 - 0 Lokeren  
19:30 FT St.Truiden 3 - 2 KFC Mandel United  
19:45 FT Sporting Charleroi 1 - 3 KRC Genk  
Bolivia - Primera Division:: clausura
22:15 FT Sport Boys Warnes 1 - 0 Blooming  
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
13:00 FT Etar 2 - 1 Botev Vratsa  
15:30 FT FK Septemvri Sofia 2 - 2 Levski Sofia  
Croatia - Cup
16:00 FT NK Osijek 2 - 1 Hajduk Split  
18:30 FT Dinamo Zagreb 1 - 0 Slaven  
12:30 Aris Limassol Alki Oroklini  
12:30 Aris Limassol Alki Oroklinis  
14:00 Omonia Nicosia Onisilos Sotira FC  
14:00 Omonia Nicosia Onisilos Sotira  
15:00 Akritas Chlorakas Anorthosis  
16:00 Olympiakos Nicosia Pafos FC  
16:00 Olympiakos Nicosia FC Pafos FC  
17:00 Omonia Aradippou AEL Limassol  
Denmark - DBU Pokalen
18:00 FT FC Nordsjaelland 0 - 1 Vendsyssel FF  
Egypt - Premier League
18:00 FT Al Ahly 2 - 1 EL Gounah  
El Salvador - Primera Division:: apertura play-off
21:15 FT CD Aguila 2 - 3 Santa Tecla FC  
England - EFL Trophy:: play-off
19:00 Rochdale   Oldham Athletic  
19:30 FT Shrewsbury Town  2 - 1  Walsall  
Live Luton Town - Southend United Pen Luton Town  1 - 1  Southend United  
19:45 FT Swansea City Academy 1 - 2  Bristol Rovers  
19:45 Swansea City U21  Bristol Rovers  
FYR Macedonia - Cup
Live Belasica - FK Sileks src="//cdn Belasica 2 - 0 FK Sileks  
12:00 Korab Debar Akademija Pandev  
Live Pobeda - KF Shkendija src="//cdn Pobeda 2 - 0 KF Shkendija  
Live Rabotnicki - Makedonija GjP src="//cdn Rabotnicki 0 - 1 Makedonija GjP  
Greece - Cup:: group 3
14:00 FT Panathinaikos 2 - 2 of Ierapetras  
Hungary - Cup
11:00 Budaorsi SC Diosgyori VTK  
11:00 Erdi VSE Andrashida LSC  
11:00 FC Tiszaujvaros Budapest Honved  
11:00 Fuzesgyarmati Sk Duna Aszfalt TVSE  
11:00 Ivancsa Kse Haladas  
11:00 Senyo Carnifex Fc Ferencvaros  
11:00 Soroksar SC Bekescsaba  
14:00 BFC Siofok Paksi FC  
14:00 Budafoki Mte Vidi FC  
14:00 FC Ajka MTK Budapest  
17:00 Kaposvari Rakoczi FC Ujpest FC  
India - I-League
08:30 FT Real Kashmir 1 - 0 Aizawl  
India - Indian Super League
14:00 FT Northeast United FC 1 - 1 Bengaluru FC  
Indonesia - GO-JEK Liga 1
11:30 FT PSMS 2 - 4 PS TIRA  
Israel - Ligat HaAl
17:00 FT Hapoel Hadera 0 - 0 Hapoel Raanana FC  
18:00 FT Maccabi Petach Tikva 0 - 0 Hapoel Tel Aviv FC  
19:00 FT Beitar Jerusalem FC 1 - 1 Maccabi Netanya FC  
Italy - Coppa Italia
14:00 FT Novara  3 - 2  Pisa  
17:00 FT Sassuolo  2 - 1  Catania  
18:30 Cittadella   Benevento  
18:30 Pisa   Novara  
19:45 FT Chievo 1 - 2  Cagliari  
Italy - Serie C:: group C
13:30 FT Viterbese  4 - 0 AS Bisceglie  
Japan - Cup
10:00 FT Urawa Red Diamonds 1 - 0 Kashima Antlers  
10:00 FT Vegalta Sendai 3 - 2 Montedio Yamagata  
Montenegro - Telekom 1st CFL
12:00 FT FK Iskra 1 - 1 Rudar Pljevlja  
12:00 FT Grbalj Radanovici 2 - 0 Mornar  
12:00 FT OFK Titograd 3 - 0 Petrovac  
12:00 FT Zeta 3 - 0 FK Lovcen  
16:00 FT Buducnost Podgorica 1 - 1 Sutjeska  
Morocco - Botola Pro
16:00 FT Wydad Athletic Club Casablanca 3 - 0 Difaa El Jadida  
Norway - Eliteserien:: qualification
17:00 FT Stabaek 1 - 0 Aalesund  
Poland - 2nd Liga
12:00 Siarka Tarnobrzeg PKS Olimpia Elblag  
Postp. Siarka Tarnobrzeg Olimpia Elblag  
Poland - Cup
11:15 FT Wisla Sandomierz 0 - 1 Odra Opole  
16:00 FT Termalica Nieciecza 1 - 3 KS Lechia Gdansk  
19:30 FT Chrobry Glogow 0 - 3 Legia Warszawa  
Portugal - League Cup:: group A
20:15 FT Benfica 2 - 0 FC Pacos Ferreira  
Qatar - 2nd Division
Live Al Markhiya - Al Mu'aidar 90' Al Markhiya 2 - 0 Al Mu'aidar  
Live Al Wakrah - Al Shamal 90' Al Wakrah 1 - 0 Al Shamal  
Republic of Korea - Cup
10:30 FT Ulsan Hyundai 1 - 2 Daegu FC  
Romania - Liga I
15:30 FT Gaz Metan Medias 2 - 2 FC Viitorul Constanta  
18:00 FT Acs Sepsi Osk Sfantu Gheorghe 4 - 2 FC FCSB  
Russia - Cup
16:30 FT FC Krasnodar 2 - 2 FK Rostov  
16:30 FT FC Lokomotiv Moscow 1 - 0 FC Rubin Kazan  
16:30 FT FC Spartak Moscow 1 - 1 Ural  
Scotland - Premiership
19:45 FT Dundee FC 4 - 0 Hamilton Academical  
19:45 FT Hibernian 2 - 2 St. Mirren  
19:45 FT Kilmarnock 2 - 0 Livingston  
19:45 FT Motherwell 1 - 1 Celtic  
19:45 FT Rangers 0 - 1 Aberdeen  
19:45 FT St.Johnstone 2 - 2 Hearts  
Serbia - Super Liga
15:00 FT Cukaricki 3 - 0 Backa Backa Palanka  
15:00 FT FK Napredak Krusevac 1 - 1 Proleter  
15:00 FT FK Radnik Surdulica 1 - 0 Rad Beograd  
15:00 FT FK Spartak Subotica 1 - 3 FK Crvena Zvezda  
15:00 FT Mladost Lucani 2 - 0 FK Dinamo Vranje  
15:00 FT Vojvodina 1 - 1 FK Macva Sabac  
15:00 Vojvodina Macva Sabac  
15:00 FT Vozdovac 0 - 1 Radnicki Nis  
17:30 FT FK Partizan 1 - 0 FK Zemun  
South America - Copa Sudamericana
21:00 Atletico Junior Atletico PR  
Spain - Copa del Rey
18:30 FT Atletico Madrid 4 - 0 Sant Andreu  
18:30 FT Girona 2 - 1 Deportivo Alaves  
19:30 FT Real Sociedad 2 - 0 Celta Vigo  
19:30 FT Sevilla 1 - 0 Villanovense  
19:30 FT Villarreal 8 - 0 Almeria  
20:30 FT Barcelona 4 - 1 Leonesa  
20:30 FT Real Valladolid 2 - 1 Mallorca  
Turkey - Cup
10:00 FT Keciorengucu 1 - 2 Galatasaray  
11:45 FT Umraniyespor 4 - 1 1461 Trabzon  
14:00 FT Boluspor 5 - 1 Van Buyuksehir Belediyespor  
15:30 FT Altay Izmir 1 - 2 Kayserispor  
17:30 FT Adana Demirspor 1 - 1 Istanbul Basaksehir  
Venezuela - Primera División:: championship
23:00 Zamora FC Deportivo Lara