Football

England - Premier League
12:30 FT AFC Bournemouth  0 - 4  Liverpool  
15:00 FT Arsenal  1 - 0  Huddersfield Town  
15:00 FT Burnley  1 - 0 Brighton & Hove Albion  
15:00 FT Cardiff City  1 - 0  Southampton  
15:00 FT Manchester United  4 - 1  Fulham  
15:00 FT West Ham United  3 - 2  Crystal Palace  
17:30 FT Chelsea FC 2 - 0  Manchester City  
19:45 FT Leicester City  0 - 2  Tottenham Hotspur  
Italy - Serie A
14:00 FT Napoli 4 - 0  Frosinone  
17:00 FT Cagliari  2 - 2  Roma  
19:30 FT Lazio  2 - 2  Sampdoria  
Germany - Bundesliga
14:30 FT Bayer Leverkusen  1 - 0  Augsburg  
14:30 FT FC Bayern München 3 - 0 1. FC Nürnberg  
14:30 FT Freiburg  3 - 0  RasenBallsport Leipzig  
14:30 FT Schalke 04 1 - 2  Borussia Dortmund  
14:30 FT Wolfsburg  2 - 2  Hoffenheim  
17:30 FT Hertha BSC 1 - 0  Eintracht Frankfurt  
Spain - LaLiga Santander
12:00 FT Atletico Madrid 3 - 0 Deportivo Alaves  
15:15 FT Valencia 1 - 1 Sevilla  
17:30 FT Villarreal 2 - 3 Celta Vigo  
19:45 FT RCD Espanyol 0 - 4 Barcelona  
France - Ligue 1
19:00 FT Guingamp 1 - 2 Amiens  
19:00 FT Rennes 2 - 0 Dijon  
Postp. Angers Bordeaux  
Postp. Nimes Nantes  
Postp. Paris Saint-Germain Montpellier  
Postp. Toulouse Lyon  
Argentina - Federal A:: zone 3
00:30 FT Deportivo Maipu 1 - 1 Juventud Unida Universitario  
00:30 FT Sportivo Estudiantes 3 - 0 Huracan Las Heras  
Argentina - Federal A:: zone 4
00:30 FT CA Chaco For Ever 3 - 0 Gimnasia y Tiro  
01:00 FT Juventud Antoniana 1 - 1 Sarmiento de Resistencia  
Argentina - Primera B Metropolitana
20:00 ALL Boys San Telmo  
Argentina - Primera B Nacional
20:05 FT CA Platense 0 - 1 Los Andes  
Argentina - Primera Division
00:00 FT San Martin de Tucuman 0 - 3 Newells Old Boys  
20:10 FT San Lorenzo 1 - 1 Estudiantes  
20:10 FT Union 0 - 1 Banfield  
22:20 FT Defensa y Justicia 3 - 0 Colon  
22:20 FT Lanus 2 - 1 Talleres  
Australia - Hyundai A-League
06:35 FT Sydney FC 1 - 3 Wellington Phoenix FC  
08:50 FT Melbourne Victory 2 - 0 Adelaide United  
11:00 FT Perth Glory 1 - 0 Melbourne City FC  
Austria - Bundesliga
16:00 FT FC Admira Wacker Modling 2 - 2 Salzburg  
16:00 FT SKN St. Poelten 2 - 1 Altach  
16:00 FT Wolfsberger AC 1 - 1 LASK  
Belgium - First Division A
17:00 FT KRC Genk 1 - 1 Kortrijk  
19:00 FT Oostende 1 - 0 Lokeren  
19:00 FT Royal Excel Mouscron 0 - 0 Zulte-Waregem  
19:30 FT St.Truiden 1 - 1 Standard Liege  
Belgium - First Division B:: 2nd stage
16:00 FT KFCO Beerschot-Wilrijk 5 - 2 Tubize  
19:30 FT Westerlo 1 - 3 KV Mechelen  
Bolivia - Primera Division:: clausura
19:00 FT The Strongest 6 - 0 Sport Boys Warnes  
21:15 FT Jorge Wilstermann 2 - 0 Universitario  
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
10:30 FT Cherno More Varna 2 - 0 Lokomotiv Plovdiv  
13:00 FT Botev Vratsa 0 - 1 Beroe  
15:30 FT Levski Sofia 2 - 1 Etar  
Croatia - 1st League
14:00 FT Rijeka 3 - 0 NK Lokomotiva  
16:30 FT Hajduk Split 3 - 1 NK Istra 1961  
15:00 FT Pafos FC 1 - 0 AEK Larnaca  
16:00 FT Alki Oroklinis 0 - 2 Omonia Nicosia  
17:00 FT Enosis Paralimni 0 - 2 Apollon Limassol  
14:00 FT FC Banik Ostrava 2 - 0 Bohemians Prague 1905  
14:00 FT Karvina 2 - 1 Jablonec  
14:00 FT SK Sigma Olomouc 1 - 0 1 FC Slovacko  
16:00 FT Slavia Prague 3 - 2 FK Mlada Boleslav  
Denmark - Superliga
15:00 FT Hobro 0 - 0 SonderjyskE  
Ecuador - Serie A:: clausura
17:00 FT CD Tecnico Universitario 1 - 2 Emelec  
17:00 FT CSD Independiente Del Valle 0 - 1 CSD Macara  
17:00 FT Deportivo Cuenca 0 - 1 Aucas  
17:00 FT El Nacional 0 - 0 Barcelona SC  
17:00 FT Guayaquil City 2 - 1 Universidad Catolica  
17:00 FT LDU de Quito 0 - 0 Delfin  
England - Championship
15:00 FT Birmingham City  0 - 1  Bristol City  
15:00 FT Brentford  2 - 3  Swansea City  
15:00 FT Leeds United  2 - 1  Queens Park Rangers  
15:00 FT Middlesbrough  1 - 1  Blackburn Rovers  
15:00 FT Millwall  2 - 2  Hull City  
15:00 FT Norwich City  3 - 2  Bolton Wanderers  
15:00 FT Nottingham Forest  0 - 1  Preston North End  
15:00 FT Sheffield Wednesday  2 - 2  Rotherham United  
15:00 FT Stoke City  2 - 0  Ipswich Town  
15:00 FT Wigan Athletic  0 - 1  Derby County  
17:30 FT Reading  0 - 2  Sheffield United  
England - League 1
Live Accrington Stanley - Sunderland 77' Accrington Stanley  1 - 1  Sunderland  
15:00 FT AFC Wimbledon  1 - 1  Rochdale  
15:00 FT Blackpool  2 - 1  Charlton Athletic  
15:00 FT Bristol Rovers  0 - 4  Doncaster Rovers  
15:00 FT Burton Albion  2 - 1  Shrewsbury Town  
15:00 FT Luton Town  2 - 0  Fleetwood Town  
15:00 FT Peterborough United  2 - 2  Oxford United  
15:00 FT Plymouth Argyle  3 - 3  Bradford City  
15:00 FT Portsmouth  2 - 0  Southend United  
15:00 FT Scunthorpe United  0 - 2  Gillingham  
15:00 FT Walsall  2 - 1  Coventry City  
15:00 FT Wycombe Wanderers  1 - 0  Barnsley  
England - League 2
13:00 FT Mansfield Town  2 - 0  Notts County  
15:00 FT Bury  2 - 0  Exeter City  
15:00 FT Cheltenham Town  2 - 1  Grimsby Town  
15:00 FT Colchester United  1 - 0  Macclesfield Town  
15:00 FT Crawley Town  0 - 1  Northampton Town  
15:00 FT Crewe Alexandra  0 - 2  Oldham Athletic  
15:00 FT Milton Keynes Dons  2 - 0  Carlisle United  
15:00 FT Morecambe  2 - 2  Port Vale  
15:00 FT Stevenage  0 - 1  Lincoln City  
15:00 FT Swindon Town  2 - 1  Newport County  
15:00 FT Tranmere Rovers  1 - 0  Cambridge United  
15:00 FT Yeovil Town  1 - 2  Forest Green Rovers  
England - National League
12:35 FT Boreham Wood  1 - 0  Leyton Orient  
15:00 FT Barrow  1 - 0  Maidstone  
15:00 FT Chesterfield  2 - 0 Salford City  
15:00 FT Dagenham & Redbridge 1 - 1  FC Halifax Town  
15:00 FT Dover  2 - 1  AFC Fylde  
15:00 FT Ebbsfleet United  1 - 0  Barnet  
15:00 FT Gateshead FC  2 - 0 Bromley  
15:00 FT Harrogate 4 - 1  Aldershot Town  
15:00 FT Havant and Waterlooville 2 - 1 Braintree Town  
15:00 FT Maidenhead United  0 - 1  Hartlepool United  
15:00 FT Sutton United  2 - 2  Solihull Moors  
15:00 FT Wrexham  2 - 0  Eastleigh  
England - National League North
15:00 FT Alfreton Town 1 - 7 Spennymoor Town FC  
15:00 FT Altrincham 3 - 1 Telford  
15:00 FT Blyth Spartans 2 - 0 Ashton United  
15:00 FT Boston United 2 - 0 York City  
15:00 FT Bradford PA 2 - 2 Southport  
15:00 FT Darlington 1 - 2 Nuneaton Borough FC  
15:00 FT FC United of Manchester 2 - 0 Curzon  
Live Guiseley - Hereford 15:00 Guiseley  ? - ? Hereford  
15:00 FT Kidderminster Harriers 2 - 0 Brackley Town  
15:00 FT Leamington 1 - 1 Chorley  
15:00 FT Stockport County 1 - 1  Chester FC  
England - National League South
15:00 FT Bath City 1 - 1 Concord Rangers  
15:00 FT Dartford 1 - 1 Slough Town  
15:00 FT East Thurrock United 2 - 0 Chelmsford  
15:00 FT Eastbourne Borough 0 - 2 Billericay  
15:00 FT Gloucester City 0 - 0 Hampton & Richmond  
15:00 FT Hemel Hempstead 1 - 0 Dulwich Hamlet  
15:00 FT Hungerford Town 2 - 1 Chippenham Town  
15:00 FT Oxford City 4 - 0 Truro City  
15:00 FT St.Albans 0 - 0 Wealdstone  
15:00 FT Torquay United  3 - 1 Welling United  
15:00 FT Weston Super Mare 2 - 4  Woking  
France - Cup
12:30 Versailles Lens  
13:30 Cote Bleue Lyon la Duchere  
13:45 Aiglon Sainte Genevieve  
14:00 Boulogne Croix  
14:00 Raon L Etape St Maur Lusitanos  
14:00 Stade Beaucairois 30 GFC Ajaccio  
15:00 Chamalieres Villefranche Beaujolais  
15:30 AS Villers Houlgate Cote Fleurie Le Havre  
16:00 Bobigny Clermont Foot  
16:00 Entente SSG Sedan  
16:00 FA Illkirch Graffenstaden Sochaux  
16:00 Saint Louis Neuweg Nancy  
16:00 Schiltigheim ASC Biesheim  
16:30 Viry Chatillon Angouleme  
17:00 Avion Red Star  
17:00 Besancon FC Tours  
17:00 Canet Roussillon Etoile Frejus Saint-Raphael  
17:00 Chateauroux Pau  
17:00 Crest Aouste Le Puy  
17:00 Grand-Quevilly FC Garde Saint-Ivy Pontivy  
17:00 Hyeres Grenoble  
17:00 Le Poire Sur Vie Les Herbiers  
17:00 Paray Le Monial Orleans  
17:00 St Pontivyen Avranches  
17:00 St-Pryve St-Hilaire Troyes  
17:00 Vertou Bergerac Perigord  
17:00 Vitre US Montagnarde  
17:30 Concarneau St. Malo  
18:00 Olympique Ales Marignane/Gignac FC  
Georgia - Erovnuli Liga
10:00 FT Chikhura 2 - 1 Sioni Bolnisi  
10:00 FT Dinamo Tbilisi 1 - 2 Dila Gori  
10:00 FT Samtredia 1 - 4 Saburtalo  
14:00 FT Lokomotivi Tbilisi 1 - 0 FC Rustavi  
15:00 FT Torpedo Kutaisi 4 - 0 Kolkheti-1913 Poti  
Germany - 2nd Bundesliga
12:00 FT 1. FC Heidenheim 1846 4 - 1 MSV Duisburg  
12:00 FT SpVgg Greuther Fürth 0 - 5 FC Erzgebirge Aue  
12:00 FT SV Darmstadt 98 1 - 1 FC Ingolstadt 04  
Germany - 3rd Liga
13:00 FT 1. FC Kaiserslautern 0 - 0 FC Würzburger Kickers  
13:00 FT Eintracht Braunschweig  0 - 1  Hallescher FC  
13:00 FT Fortuna Köln 0 - 0 TSV 1860 München  
13:00 FT Karlsruher SC  5 - 0 Preußen Münster  
13:00 FT Krefelder FC Uerdingen 05 2 - 1  Hansa Rostock  
13:00 FT VfL Osnabrück 2 - 1 SV Wehen Wiesbaden  
Germany - Regionalliga Nord
12:00 FT U.s.i. Lupo-Martini 0 - 3 Luebeck  
12:30 FT SC Weiche Flensburg 4 - 0 FC Germania Egestorf-Langreder  
13:00 FT Werder Bremen II 4 - 1 FC Hansa Lueneburg  
15:00 FT SSV Jeddeloh II 2 - 1 St.Pauli II  
Postp. TSV Havelse  VfL Oldenburg  
Germany - Regionalliga Nordost
12:30 FT Chemnitzer FC  2 - 0 SV Babelsberg 03  
12:30 FT FSV Optik Rathenow 2 - 3  ZFC Meuselwitz  
12:30 FT VfB Germania Halberstadt 2 - 0  BFC Dynamo  
12:30 FT VSG Altglienicke 1 - 1 Hertha Berlin II  
Germany - Regionalliga Südwest
13:00 FT 1. FC Saarbrucken 3 - 1  VfB Stuttgart II  
13:00 FT 1. FSV Mainz 05 II 1 - 3 Offenbacher FC Kickers 1901  
13:00 FT FC-Astoria Walldorf 3 - 2 VfR Wormatia 08 Worms  
13:00 FT Freiburg II  3 - 2 TSV Eintracht Stadtallendorf  
13:00 FT FSV Frankfurt 1899 1 - 4 TSV Steinbach 1921  
13:00 FT SC Hessen Dreieich 0 - 3 SV Waldhof Mannheim 07  
13:00 FT SSV Ulm 1846 2 - 1 FK 03 Pirmasens  
13:00 FT TSG 1899 Hoffenheim II 3 - 0 TSG Balingen  
Germany - Regionalliga West
13:00 FT Borussia Dortmund II 3 - 1 SG Wattenscheid 09  
13:00 FT ROT Weiss Essen 1 - 0 1. Fc Kaan-Marienborn  
13:00 FT SV 19 Straelen 2 - 0 Fortuna Düsseldorf II  
13:00 FT TSV Alemannia Aachen 2 - 2 Oberhausen  
13:00 FT TV Herkenrath 1 - 2 FC Koeln II  
Postp. SV Lippstadt 08 Wuppertal  
Greece - Football League
13:00 FT Ergotelis 1 - 2 AOK Kerkyra  
Greece - Super League
15:15 FT Asteras Tripolis 1 - 0 PAS Giannina  
17:30 FT AEK Athens 2 - 0 Lamia  
Guatemala - Liga Nacional:: apertura play-off
20:30 FT Guastatoya 0 - 0 Coban Imperial  
Hungary - OTP BANK Liga
16:00 FT Debrecen 2 - 0 Budapest Honved  
16:00 FT Diosgyori VTK 1 - 1 Kisvarda FC  
16:00 FT Ferencvaros 3 - 2 Mezokovesd SE  
16:00 FT MTK Budapest 4 - 0 Haladas  
16:00 FT Puskas FC Academy 1 - 1 Paksi FC  
18:30 FT Ujpest FC 2 - 0 Vidi FC  
India - I-League
11:30 FT East Bengal Club 3 - 1 Gokulam Kerala Fc  
India - Indian Super League
14:00 FT Northeast United FC 0 - 0 ATK  
Indonesia - GO-JEK Liga 1
08:30 FT Persebaya Surabaya 1 - 0 PSIS  
11:30 FT Bhayangkara FC 2 - 0 Bali United Pusam  
11:30 FT Madura United 2 - 1 Persela Lamongan  
11:30 FT Persib Bandung 3 - 3 Barito Putera  
Israel - Ligat HaAl
14:00 FT Maccabi Haifa FC 2 - 2 Hapoel Ironi Kiryat Shmona  
16:00 FT FC Ashdod 1 - 1 Maccabi Petach Tikva  
16:15 FT Hapoel Beer Sheva FC 1 - 1 Bnei Sakhnin  
18:30 FT Bnei Yehuda Tel Aviv FC 1 - 3 Maccabi Tel Aviv FC  
Italy - Serie B
11:30 FT Padova 1 - 3  Palermo  
14:00 FT Lecce  0 - 0  Perugia  
14:00 FT Spezia  4 - 0  Cosenza  
14:00 FT Venezia  1 - 0 Ascoli  
Italy - Serie C:: group B
13:30 FT Pordenone Calcio 2 - 1 Ravenna FC 1913  
13:30 FT Renate  0 - 1  Alma Juventus Fano  
13:30 FT Rimini 3 - 2  AlbinoLeffe  
13:30 FT Ssd Vis Pesaro 1898 1 - 0  FeralpiSalo  
13:30 FT Triestina  2 - 2  Gubbio  
13:30 FT Vicenza  1 - 1  Teramo  
17:30 FT Imolese Calcio 3 - 1 Virtus Verona  
19:30 FT Monza  3 - 0 AS Giana Erminio  
19:45 FT Ternana  2 - 0 Fermana FC  
Italy - Serie C:: group C
Live Rieti - Paganese 1' Rieti 0 - 0  Paganese  
13:30 FT Trapani  1 - 2 SS Juve Stabia  
Japan - J. League:: qualification
05:00 FT Jubilo Iwata 2 - 0 Tokyo Verdy  
Montenegro - Telekom 1st CFL
12:00 FT Grbalj Radanovici 3 - 2 FK Lovcen  
12:00 FT OFK Titograd 1 - 0 Rudar Pljevlja  
12:00 FT Sutjeska 2 - 1 Mornar  
12:00 FT Zeta 0 - 0 Petrovac  
Live FK Iskra - Buducnost Podgorica 12:00 FK Iskra ? - ? Buducnost Podgorica  
Morocco - Botola Pro
14:00 FT KACM 0 - 0 Rsb Berkane  
16:00 FT Olympic Club de Safi 1 - 1 OCK Khouribga  
Netherlands - Eredivisie
17:30 FT Willem II 1 - 5 SC Heerenveen  
18:45 FT PEC Zwolle 1 - 4 Ajax Amsterdam  
19:45 FT ADO Den Haag 0 - 0 De Graafschap  
Northern Ireland - Premiership
15:00 FT Cliftonville 4 - 2 Glenavon  
15:00 FT Coleraine 1 - 0 Ards  
15:00 FT Dungannon Swifts 1 - 1 Newry City AFC  
15:00 FT Institute 3 - 3 Glentoran  
15:00 FT Linfield 4 - 1 Crusaders  
15:00 FT Warrenpoint Town 2 - 4 Ballymena United  
Paraguay - Division Profesional:: clausura
20:45 FT Guarani 3 - 0 Luqueno  
20:45 FT Independiente CG 2 - 0 Deportivo Capiata  
20:45 FT Sol de America 1 - 0 General Diaz  
23:00 FT 3 de Febrero 1 - 0 Olimpia  
Poland - Ekstraklasa
14:30 FT Pogon Szczecin 1 - 0 Zaglebie Sosnowiec  
17:00 FT Korona Kielce 2 - 2 Wisla Plock  
19:30 FT Wisla Krakow 2 - 2 Jagiellonia Bialystok  
Portugal - Primeira Liga
15:30 FT Belenenses 1 - 0 Chaves  
18:00 FT Tondela 0 - 1 SC Braga  
20:30 FT Vitoria de Setubal 0 - 1 Benfica  
Portugal - Segunda Liga
11:00 FT Estoril 1 - 0 Sporting Covilha  
15:00 FT Academico Viseu 0 - 0 CD Cova da Piedade  
15:00 FT FC Famalicao 1 - 0 Leixoes  
15:00 FT FC Porto B 3 - 0 Academica De Coimbra  
Romania - Liga I
15:00 FT AFC Hermannstadt 1 - 1 Dinamo Bucuresti  
18:00 FT CFR Cluj 2 - 2 Gaz Metan Medias  
Russia - Premier League
09:30 FT Krylya Sovetov Samara 1 - 0 FK Rostov  
12:00 FT CSKA Moscow 2 - 1 Yenisey Krasnoyarsk  
14:30 FT FC Lokomotiv Moscow 2 - 1 FC Orenburg  
17:00 FT FC Anzhi Makhachkala 0 - 3 FC Spartak Moscow  
12:05 FT AL Hilal Riyadh 2 - 2 AL Nasr Riyadh  
14:30 FT Al Fateh SC 3 - 2 Al-Hazm  
14:50 FT Al Raed 0 - 0 Al Ahli Jeddah  
Scotland - Championship
15:00 FT Falkirk 2 - 2 Alloa Athletic  
15:00 FT Greenock Morton 1 - 1 Dundee United  
15:00 FT Partick Thistle 2 - 0 Dunfermline Athletic  
15:00 FT Ross County 1 - 1 Queen of South  
Scotland - League 1
15:00 FT Brechin City 1 - 2 Stenhousemuir  
15:00 FT Dumbarton 1 - 1 Airdrieonians  
15:00 FT East Fife 3 - 3 Stranraer  
15:00 FT Forfar Athletic 2 - 3 Arbroath  
15:00 FT Montrose 3 - 2 Raith Rovers  
Scotland - League 2
15:00 FT Annan Athletic 1 - 2 Edinburgh City  
15:00 FT Berwick Rangers 0 - 5 Peterhead  
15:00 FT Cowdenbeath 1 - 1 Clyde  
15:00 FT Elgin City 4 - 2 Albion Rovers  
15:00 FT Queen's Park 1 - 1 Stirling Albion  
Scotland - Premiership
15:00 FT Aberdeen 0 - 2 St.Johnstone  
15:00 FT Celtic 5 - 1 Kilmarnock  
15:00 FT Hamilton Academical 0 - 1 Hibernian  
15:00 FT Hearts 1 - 0 Motherwell  
15:00 FT Livingston 3 - 1 St. Mirren  
Serbia - Super Liga
18:00 FT FK Crvena Zvezda 3 - 0 FK Napredak Krusevac  
Slovakia - Fortuna League
12:45 FT Slovan Bratislava 5 - 2 Zilina  
13:00 FT FK Senica 1 - 1 MFK Ruzomberok  
13:00 FT FK Zeleziarne Podbrezova 0 - 1 Zemplin Michalovce  
13:00 FT SKF Sered 0 - 1 DAC 1904 Dunajska Streda  
13:00 FT Zlate Moravce 0 - 3 Nitra  
14:45 FT Spartak Trnava 3 - 1 Trencin  
Slovenia - Prva Liga
13:00 FT Gorica 1 - 3 NK Olimpija Ljubljana  
15:05 FT Domzale 2 - 1 NK Krsko  
Spain - LaLiga 1|2|3
12:00 FT Deportivo La Coruna 2 - 2 Numancia  
15:00 FT Gimnastic 0 - 1 Granada  
17:00 FT Albacete 2 - 2 Osasuna  
17:00 FT Mallorca 1 - 2 Malaga  
19:00 FT Real Oviedo 1 - 2 Almeria  
Spain - Segunda B:: group I
15:00 Unionistas de Salamanca RC Deportivo Fabril  
19:00 Real Madrid Castilla San Sebastian de los Reyes  
Spain - Segunda B:: group II
15:00 Arenas Club de Getxo Real Oviedo B  
15:30 Cd Calahorra Real Union Irun  
16:00 SCD Durango SD Amorebieta  
Spain - Segunda B:: group III
15:00 Atletico Levante UD Ontinyent CF  
Switzerland - Challenge League
16:00 FT Lausanne 1 - 1 Servette  
16:30 FT Schaffhausen 3 - 2 SC Kriens  
17:00 FT FC Rapperswil-Jona 0 - 2 Chiasso  
Switzerland - Super League
18:00 FT FC ST Gallen 1879 3 - 2 Xamax  
18:00 FT Young Boys 3 - 2 Thun  
Tunisia - Ligue I
13:00 FT Ben Guerdane 1 - 0 Club S Hammam-Lif  
13:00 FT CA Bizertin 3 - 1 US Monastir  
Turkey - 1st Lig
10:30 FT Karabukspor 1 - 1 Istanbulspor AS  
10:30 FT Osmanlispor FK 3 - 2 Afjet Afyonspor  
13:00 FT Altinordu Fk 2 - 0 Adanaspor  
Turkey - Super Lig
10:30 FT Sivasspor 2 - 0 Goztepe  
13:00 FT Trabzonspor 3 - 0 Konyaspor  
16:00 FT Galatasaray 2 - 2 Rizespor  
Ukraine - Premier League
12:00 FT Karpaty Lviv 0 - 4 Dynamo Kyiv  
12:00 Poltava Vorskla Poltava  
12:00 FT Zorya Luhansk 3 - 0 Arsenal Kyiv  
15:00 FT Chornomorets Odesa 0 - 1 Vorskla Poltava