Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

79'   Giuseppe Caso 0 - 1
66   Dominic Calvert-Lewin  Bernard
66   Ademola Lookman  Theo Walcott
65'   Abdoulaye Doucoure 1 - 2
62   Douglas Luiz  Aleix Garcia
62   Markel Susaeta  Inaki Williams
60   Gerard Deulofeu  Ken Sema
63'   Seamus Coleman 1 - 1
56'   D. Jara 1 - 3
56'   Benat Etxebarria

Bookmakers



England - Premier League
16:00 FT Newcastle United  1 - 2  Wolverhampton Wanderers  
Italy - Serie A
11:30 FT Sassuolo  3 - 3  Fiorentina  
14:00 FT Empoli  2 - 1  Bologna  
14:00 FT Parma 1 - 1 Chievo  
14:00 FT Udinese  1 - 3  Atalanta  
17:00 FT Genoa  1 - 1 SPAL  
19:30 FT Milan 0 - 0  Torino  
Germany - Bundesliga
14:30 FT Mainz 05  1 - 1  Hannover 96  
17:00 FT Borussia Mönchengladbach 3 - 0  VfB Stuttgart  
Spain - LaLiga Santander
11:00 FT Eibar 4 - 4 Levante  
15:15 FT SD Huesca 0 - 1 Real Madrid  
17:30 FT Real Sociedad 1 - 2 Real Valladolid  
19:45 FT Real Betis 2 - 0 Rayo Vallecano  
France - Ligue 1
14:00 FT Strasbourg 2 - 2 Caen  
16:00 FT Lille 1 - 1 Reims  
Postp. Saint-Etienne Marseille  
Argentina - Federal A:: zone 2
20:00 FT CASD Camioneros 0 - 0 Douglas Haig  
20:00 FT Defensores de Belgrano de Villa Ramallo 2 - 1 Union de Sunchales  
20:00 FT Gimnasia y Esgrima de Concepcion 5 - 1 Atletico Parana  
20:00 FT Sportivo Las Parejas 1 - 0 Juventud Unida Gualeguaychu  
Argentina - Federal A:: zone 3
23:30 FT San Lorenzo de Alem 2 - 0 Racing de Cordoba  
Argentina - Federal A:: zone 4
20:00 FT Crucero del Norte 2 - 2 San Martin de Formosa  
20:00 FT Deportivo San Jorge Tucuman 4 - 0 Altos Hornos Zapla  
Argentina - Primera B Nacional
20:00 FT Gimnasia Y Esgrima Jujuy 2 - 0 Brown de Adrogue  
21:00 FT Gimnasia Y Esgrima Mendoza 2 - 1 Atletico de Rafaela  
23:00 FT Instituto 1 - 1 Quilmes Atletico Club  
Argentina - Primera Division
00:30 FT Godoy Cruz 1 - 1 Independiente  
22:20 FT Argentinos Juniors 1 - 2 Aldosivi  
22:20 FT Gimnasia LP 2 - 2 Huracan  
Postp. Boca Juniors Atletico Tucuman  
Australia - Hyundai A-League
06:00 FT Newcastle United Jets 2 - 0 Brisbane Roar FC  
Australia - W-League
03:30 Newcastle Jets Melbourne City FC  
05:00 Sydney FC Brisbane Roar FC  
Austria - Bundesliga
13:30 FT Hartberg 2 - 2 FC Wacker Innsbruck  
13:30 FT Mattersburg 2 - 1 FK Austria Wien  
16:00 FT Rapid Wien 0 - 0 SK Sturm Graz  
Azerbaijan - Premier League
12:00 FT Sabah 1 - 2 Keshla FK  
13:00 FT Zira FK 0 - 6 Qarabag FK  
13:30 FT Sabayil 0 - 0 FK Gabala  
15:30 FT FK Neftchi 0 - 0 FK Sumgayit  
Belgium - First Division A
13:30 FT Cercle Brugge 0 - 3 Royal Antwerp FC  
17:00 FT RSC Anderlecht 1 - 1 Sporting Charleroi  
19:00 FT Gent 2 - 0 Eupen  
Belgium - First Division B:: 2nd stage
15:00 FT Lommel 0 - 2 Union St.-Gilloise  
Bolivia - Primera Division:: clausura
19:00 FT Real Potosi 1 - 2 Royal Pari  
21:15 FT San Jose 5 - 0 Oriente Petrolero  
23:30 FT Destroyers 0 - 2 Bolivar  
23:30 FT Guabira 3 - 0 Aurora  
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
10:30 FT FK Septemvri Sofia 2 - 1 Dunav Ruse  
13:00 FT FC Vereya 0 - 1 PFC CSKA-Sofia  
15:30 FT Ludogorets 1945 Razgrad 2 - 0 Slavia Sofia  
Colombia - Primera A:: clausura play-off
00:00 FT Atletico Junior 4 - 1 Independiente Medellin  
Costa Rica - Primera División:: apertura play-off
Live LD Alajuelense - Club Sport Herediano Pen LD Alajuelense 2 - 1 Club Sport Herediano  
Croatia - 1st League
14:00 FT Inter Zapresic 0 - 2 Dinamo Zagreb  
16:30 FT HNK Gorica 1 - 2 NK Osijek  
14:00 FT Anorthosis 3 - 1 Doxa Katokopia  
16:00 FT APOEL Nicosia 4 - 0 Nea Salamis  
16:00 FT AC Sparta Prague 0 - 1 Teplice  
Denmark - Superliga
11:00 FT Vendsyssel FF 0 - 1 Randers FC  
13:00 FT AaB 2 - 4 AC Horsens  
15:00 FT FC Koebenhavn 3 - 0 Esbjerg FB  
17:00 FT Vejle Boldklub 1 - 2 Broendby If  
Egypt - Premier League
17:00 FT Al Ahly 2 - 0 El Geish  
El Salvador - Primera Division:: apertura play-off
22:30 FT Santa Tecla FC 2 - 0 CD Aguila  
France - Cup
12:30 Annecy le Vieux Andrezieux  
12:30 ASP Neslois Gravelines  
12:30 CMS Oissel Metz  
12:30 ES Cheminots Longueau Lannion  
12:30 La Chapelle Saint Luc Aurillac Arpajon  
12:30 Noisy Le Grand Lege Cap Ferret  
12:30 Prix-les-Mezieres Saint-Quentin  
12:30 Strasbourg Olympique Epinal  
12:45 Vannes Brest  
13:30 Creteil FC de Limonest  
14:00 Challans Niort  
14:00 Sete Rodez  
14:00 Thaon Valenciennes  
18:00 SC Bastia St. Omer  
Postp. Charitoise US Bourges Foot  
Germany - 2nd Bundesliga
12:30 FT 1. FC Magdeburg 1 - 1 1. FC Union Berlin  
12:30 FT DSC Arminia Bielefeld 1 - 1 SV Sandhausen  
12:30 FT SG Dynamo Dresden 0 - 2  Holstein Kiel  
Germany - 3rd Liga
12:00 FT Sportfreunde Lotte 0 - 0 SpVgg Unterhaching  
13:00 FT VfR Aalen 3 - 3  Energie Cottbus  
Germany - Regionalliga Nord
12:00 FT Hamburger SV II  2 - 0 Holstein Kiel II  
13:00 FT Eintracht Norderstedt 1 - 6  Wolfsburg II  
Postp. Oldenburg  Hannover 96 II  
Germany - Regionalliga Nordost
12:30 FT 1. FC Lokomotive Leipzig 0 - 0 FC Viktoria 1889 Berlin  
12:30 FT Berliner AK 07 4 - 4 FSV Union Furstenwalde  
Postp. VfB Auerbach 1906 FC Rot-Weiss Erfurt  
Greece - Football League
12:00 FT Volos Nps 3 - 1 Platanias  
12:30 FT Aoc-Kissamikos 2 - 3 Aiginiakos FC  
13:00 FT Apollon Larissa FC 0 - 0 Doxa Dramas  
13:00 FT Iraklis 0 - 1 AE Karaiskakis  
13:00 FT Panachaiki 1891 FC 1 - 1 Apollon Pontou  
13:00 FT Pao Aittitos Spata FC 0 - 0 Sparti  
13:00 FT Trikala 1963 2 - 0 Irodotos  
Greece - Super League
13:30 FT Xanthi FC 1 - 1 Olympiacos  
15:15 FT OFI Crete 3 - 1 Panathinaikos  
17:00 FT Atromitos 4 - 2 Aris Thessaloniki  
17:30 FT PAOK Thessaloniki FC 2 - 1 AE Larissa  
Honduras - Liga Nacional:: apertura play-off
22:00 FT CD Olimpia 0 - 2 CD Motagua  
India - I-League
11:30 FT Churchill Brothers SC 4 - 1 Aizawl  
India - Indian Super League
14:00 FT Bengaluru FC 1 - 1 Mumbai City FC  
Indonesia - GO-JEK Liga 1
08:30 FT Arema 2 - 1 Sriwijaya FC  
08:30 FT Persija Jakarta 2 - 1 Mitra Kukar  
08:30 FT Persipura Jayapura 0 - 2 Perseru Serui  
08:30 FT PSM Makassar 5 - 1 PSMS  
08:30 FT Pusamania Borneo 1 - 3 PS TIRA  
International - Friendlies
Canc. Yemen Tajikistan  
Iran - Pro League
12:40 FT Sepahan 1 - 1 Persepolis  
Israel - Ligat HaAl
17:00 FT Hapoel Raanana FC 0 - 3 Hapoel Haifa FC  
18:15 FT Maccabi Netanya FC 1 - 0 Hapoel Hadera  
Italy - Serie B
14:00 FT Cremonese  0 - 0  Cittadella  
14:00 FT Livorno  3 - 1  Foggia  
20:00 FT Benevento  0 - 1 Verona  
Italy - Serie C:: group A
13:30 FT Carrarese  2 - 1  Pistoiese  
13:30 FT Juventus U23 1 - 3  Pisa  
13:30 FT Novara  2 - 2  Lucchese  
13:30 FT Piacenza  3 - 1 Arzachena Costa Smeralda Calcio  
13:30 FT S.S. Arezzo 1 - 1  Alessandria  
15:30 FT Aurora Pro Patria 1919 1 - 1 ASDC Gozzano  
17:30 FT Albissola 0 - 1 Virtus Entella  
17:30 FT US Citta DI Pontedera 2 - 1 As Pro Piacenza 1919  
Live Olbia - Robur Siena 17' Olbia  0 - 0  Robur Siena  
Italy - Serie C:: group B
13:30 FT SS Sambenedettese Calcio 1 - 0  Sudtirol  
Italy - Serie C:: group C
13:30 FT Cavese 1 - 1 Potenza  
13:30 Rieti  Paganese  
15:30 FT AS Bisceglie 1 - 0  Catania  
15:30 FT Casertana FC 0 - 1  Monopoli  
15:30 FT Matera  3 - 1  Rende  
15:30 FT Vibonese 1 - 1  Siracusa Calcio  
17:30 FT Virtus Francavilla Calcio 0 - 1  Catanzaro  
19:30 FT Sicula Leonzio  1 - 2  Reggina  
Jamaica - Premier League
20:00 Montego Bay United Tivoli Gardens  
22:00 Cavalier FC Reno FC  
Japan - Cup
09:00 FT Urawa Red Diamonds 1 - 0 Vegalta Sendai  
Mexico - Liga MX:: apertura play-off
01:00 FT Cruz Azul 1 - 0 Monterrey  
Montenegro - Telekom 1st CFL
12:00 FT FK Iskra 0 - 0 Buducnost Podgorica  
Morocco - Botola Pro
14:00 FT Ca Youssoufia Berrechid 1 - 2 Ittihad Tanger  
16:00 FT Rapide Club Oued Zem 0 - 1 Hassania Union Sport Agadir  
16:00 FT Wydad Athletic Club Casablanca 1 - 0 FAR Rabat  
Netherlands - Eredivisie
11:15 FT FC Utrecht 3 - 1 Heracles  
13:30 FT FC Emmen 1 - 4 Feyenoord  
13:30 FT VVV-Venlo 0 - 0 FC Groningen  
15:45 FT NAC Breda 2 - 1 Vitesse  
New Zealand - Premiership
00:00 Hawkes Bay United Southern United  
01:00 Canterbury United Waitakere United  
01:45 Hamilton Wanderers Afc Wellington Phoenix Academy  
03:30 Eastern Suburbs AFC Tasman United  
Norway - Eliteserien:: qualification
17:00 FT Aalesund 1 - 1 Stabaek  
Poland - 1st Liga
Postp. Wigry Suwalki Odra Opole  
Poland - Ekstraklasa
14:30 FT Gornik Zabrze 1 - 3 Miedz Legnica  
17:00 FT KS Lechia Gdansk 0 - 0 Legia Warszawa  
Portugal - Primeira Liga
15:00 FT Moreirense 0 - 1 Santa Clara  
15:00 FT Nacional 0 - 0 Boavista  
17:30 FT Vitoria de Guimaraes 3 - 2 Rio Ave  
20:00 FT Sporting CP 4 - 1 Aves  
Portugal - Segunda Liga
11:15 FT Penafiel 3 - 2 Vitoria de Guimaraes B  
15:00 FT Arouca 0 - 1 Varzim  
15:00 FT Braga B 6 - 1 Mafra  
15:00 FT Uniao Desportiva Oliveirense 1 - 2 FC Pacos Ferreira  
Romania - Liga I
12:00 FT CSM Politehnica Iasi 1 - 0 FC Dunarea Calarasi  
15:00 FT Astra Giurgiu 3 - 1 Concordia Chiajna  
Live FC FCSB - FC Viitorul Constanta 18:00 FC FCSB ? - ? FC Viitorul Constanta  
Russia - Premier League
11:00 FT FC Dinamo Moscow 4 - 0 Ural  
13:30 FT FC Krasnodar 1 - 1 FC Ufa  
16:00 FT Zenit St. Petersburg 1 - 2 FC Rubin Kazan  
Scotland - Premiership
13:30 FT Dundee FC 1 - 1 Rangers  
Serbia - Super Liga
12:00 FT FK Dinamo Vranje 1 - 2 Vozdovac  
12:00 FT FK Macva Sabac 1 - 2 FK Radnik Surdulica  
12:00 FT FK Zemun 0 - 3 Mladost Lucani  
12:00 FT Radnicki Nis 3 - 0 FK Spartak Subotica  
16:00 FT Backa Backa Palanka 0 - 0 Vojvodina  
16:00 FT Proleter 0 - 0 Cukaricki  
16:00 FT Rad Beograd 0 - 3 FK Partizan  
Slovenia - Prva Liga
12:00 FT NS Mura 0 - 0 NK Triglav Kranj  
15:00 FT Aluminij 4 - 1 NK Celje  
South America - Copa Libertadores:: play-off
19:30 FT River Plate 1 - 1 Boca Juniors  
Spain - LaLiga 1|2|3
11:00 FT Alcorcon 0 - 1 Reus  
15:00 FT Cadiz 1 - 0 Rayo Majadahonda  
17:00 FT Elche 0 - 0 Sporting Gijon  
19:00 FT Lugo 4 - 2 Las Palmas  
19:30 FT Real Zaragoza 0 - 0 Cordoba  
Spain - Segunda B:: group I
10:30 Real Valladolid B CF Burgos  
11:00 Atletico Madrid B Coruxo F.C.  
11:00 Celta Vigo B Fuenlabrada CF  
11:00 Las Palmas B Rapido de Bouzas  
11:00 Sadcf Internacional De Madrid Dsl Ponferradina  
15:30 Navalcarnero Salamanca CF Uds  
16:00 Leonesa Guijuelo  
16:00 Pontevedra AD Union Adarve  
Spain - Segunda B:: group II
11:00 Real Sociedad B CD Vitoria  
11:00 Sporting Gijon B Athletic Bilbao B  
16:00 Barakaldo CF Gimnastica Torrelavega  
16:00 CD Izarra SD Gernika Club  
16:00 CD Mirandes UD Logrones  
16:00 Racing De Santader SD Leioa  
16:00 UP Langreo CD Tudelano  
Spain - Segunda B:: group III
11:00 CD Alcoyano SD Ejea  
11:00 CD Ebro UE Olot  
11:00 Valencia CF Mestalla CD Atletico Baleares  
15:30 CD Teruel RCD Espanyol Barcelona B  
16:00 CF Badalona Barcelona B  
16:00 Club Lleida Esportiu Ub Conquense  
16:15 CD Castellon CE Sabadell  
17:00 Hercules CF Cf Peralada  
18:00 UE Cornella CF Villarreal B  
Spain - Segunda B:: group IV
10:30 Sevilla FC Atletico Atletico Sanluqueno CF  
10:30 UD Almeria B Real Murcia Club De Futbol  
11:00 Atletico Malagueno CD Badajoz  
11:00 CD Don Benito Marbella FC  
11:00 CF Jumilla UD Ibiza Eivissa  
11:00 Granada CF B CF Talavera de La Reina  
11:00 Ucam Murcia CF CD El Ejido 2012  
11:00 UD Melilla CF Villanovense  
16:00 Real Balompedica Linense Recreativo De Huelva  
17:00 FC Cartagena San Fernando CD  
Switzerland - Challenge League
14:00 FT Winterthur 0 - 0 Wil  
Switzerland - Super League
15:00 FT FC Basel 1893 2 - 0 FC Zuerich  
15:00 FT Grasshoppers 2 - 3 Luzern  
15:00 FT Lugano 2 - 2 Sion  
Turkey - 1st Lig
10:30 FT Hatayspor 2 - 0 Boluspor  
10:30 FT Umraniyespor 2 - 1 Elazigspor  
13:00 FT Denizlispor 0 - 0 Genclerbirligi  
16:00 FT Eskisehirspor 1 - 0 Altay Izmir  
Turkey - Super Lig
10:30 FT Erzurum BB 1 - 3 Yeni Malatyaspor  
13:00 FT Bursaspor 0 - 2 Antalyaspor  
16:00 FT Akhisar Belediyespor 3 - 0 Fenerbahce  
Ukraine - Premier League
12:00 FT Olimpik Donetsk 1 - 1 Desna  
15:00 FT Oleksandriya 1 - 2 FC Lviv  
USA - Major League Soccer:: play-off
01:00 FT Atlanta United Fc 2 - 0 Portland Timbers