Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

70   Joaquin Boghossian  Franco Acosta
54'   Patricio Rodriguez 2 - 2
76   Antonio Puertas  Daniel Ojeda
53   Rodrigo Pastorini  Diego Riolfo
46   Jonathan Gonzalez  Santiago Carrera
60   Facundo Vigo  Facundo Ospitaleche
65   Federico Millacet  Anthony Sosa
67'   Jose Fleitas
60'   Rodrigo Acosta 0 - 1
72'   David Timor Copovi 0 - 1

Bookmakers





England - Premier League
14:15 FT Everton  2 - 0  AFC Bournemouth  
16:30 FT Tottenham Hotspur  0 - 1  Manchester United  
Spain - LaLiga Santander
11:00 FT Atletico Madrid 1 - 0 Levante  
15:15 FT Athletic Bilbao 2 - 0 Sevilla  
17:30 FT Barcelona 3 - 0 Eibar  
19:45 FT Real Betis 1 - 2 Real Madrid  
France - Ligue 1
14:00 FT Nantes 0 - 1 Rennes  
16:00 FT Dijon 1 - 1 Montpellier  
16:00 FT Toulouse 1 - 2 Strasbourg  
20:00 FT Marseille 1 - 1 Monaco  
Asian Cup - Group E
11:00 FT North Korea 0 - 6 Qatar  
Asian Cup - Group F
13:30 FT Oman 0 - 1 Japan  
16:00 FT Turkmenistan 0 - 4 Uzbekistan  
Australia - Hyundai A-League
07:00 FT Sydney FC 2 - 1 Adelaide United  
09:00 FT Perth Glory 4 - 3 Western Sydney Wanderers FC  
Australia - W-League
05:00 Canberra United FC Adelaide United FC  
Belgium - First Division B:: 2nd stage
15:00 FT Union St.-Gilloise 1 - 2 KV Mechelen  
19:00 FT OH Leuven 0 - 2 Tubize  
Costa Rica - Primera División:: clausura
01:55 FT Club Sport Herediano 1 - 1 Deportiva San Carlos  
17:05 FT Grecia 0 - 1 C.S. Cartagines  
19:30 FT Municipal Perez Zeledon 2 - 1 Deportiva Carmelita  
21:00 FT AD Santos De Guapiles 1 - 3 LD Alajuelense  
21:35 FT Guadalupe FC 1 - 4 Universidad de Costa Rica  
22:00 FT Deportivo Saprissa 2 - 2 Limon  
Cyprus - 1st League
14:00 FT Apollon Limassol 2 - 1 Omonia Nicosia  
16:00 FT AEK Larnaca 2 - 2 Ermis Aradippou  
El Salvador - Primera Division:: clausura
00:30 Sonsonate FC Alianza FC  
01:00 Santa Tecla FC CD Pasaquina  
21:00 Cd Audaz AD Isidro Metapan  
21:00 CD FAS CD Luis Angel Firpo  
21:00 CD Municipal Limeno AD Chalatenango  
21:00 Municipal Limeno AD Chalatenango  
Germany - Telekom Cup
12:00 FT Fortuna Düsseldorf 0 - 0 FC Bayern München  
13:10 FT Borussia Mönchengladbach 1 - 0 Hertha BSC  
Live FC Bayern München - Borussia Mönchengladbach Pen FC Bayern München 0 - 0 Borussia Mönchengladbach  
Greece - Football League
12:30 FT Platanias 3 - 0 Aiginiakos FC  
13:00 FT AE Karaiskakis 0 - 2 Apollon Pontou  
13:00 FT Doxa Dramas 2 - 0 Sparti  
13:00 FT Iraklis 2 - 1 Ergotelis  
13:00 FT Pao Aittitos Spata FC 0 - 1 Aoc-Kissamikos  
Live Trikala 1963 - Apollon Larissa FC 13:00 Trikala 1963 ? - ? Apollon Larissa FC  
13:00 FT Volos Nps 2 - 1 Panachaiki 1891 FC  
Greece - Super League
15:15 FT Levadiakos 0 - 2 Olympiacos  
17:00 FT Panathinaikos 2 - 2 Xanthi FC  
17:30 FT Asteras Tripolis 0 - 3 PAOK Thessaloniki FC  
Guatemala - Liga Nacional:: clausura
02:00 FT Club Xelaju 1 - 0 Deportivo Malacateco  
19:30 FT Cd Chiantla 2 - 0 Sanarate  
20:30 FT Guastatoya 1 - 2 Antigua Guatemala  
20:00 FT Juticalpa 1 - 2 Real Espana  
21:15 FT CD Vida 0 - 1 CD Olimpia  
22:00 FT CD Motagua 4 - 0 Honduras Progreso  
22:00 FT Platense FC 3 - 1 Real de Minas  
India - I-League
08:30 FT Shillong Lajong FC 0 - 3 Indian Arrows  
International - Club Friendlies
08:00 Konyaspor Istanbulspor  
11:00 FT RasenBallsport Leipzig  1 - 0 Wolfsberger AC  
12:00 FT Broendby IF 8 - 0 Ballerup-Skovlunde  
12:00 Sivasspor Sepsi OSK  
13:30 FT Hannover 96  4 - 1 Heracles  
14:00 FT Frosinone  3 - 0  Paganese  
14:00 Rubin Kazan Diosgyori VTK  
14:00 FT Udinese  1 - 0 Padova  
14:30 FT Anderlecht 1 - 2 1. FC Heidenheim 1846  
19:30 Corinthians Santos FC  
Canc. Wil Grasshoppers  
International - Friendly (Under 19)
Live Denmark U19 - Israel U19 45' Denmark U19 1 - 1 Israel U19  
Israel - Ligat HaAl
18:30 FT Beitar Jerusalem FC 0 - 0 Hapoel Ironi Kiryat Shmona  
Italy - Coppa Italia
14:00 FT Torino  0 - 2  Fiorentina  
17:00 FT Inter  6 - 2  Benevento  
19:45 FT Napoli 2 - 0  Sassuolo  
Jamaica - Premier League
20:00 Dunbeholden Fc Tivoli Gardens  
20:00 Humble Lions FC Cavalier FC  
20:00 Humble Lions FC Cavaliers FC  
20:00 Montego Bay United Mount Pleasant Fc  
20:00 Portmore United FC Uwi FC  
11:00 Kariobangi Sharks Western Stima  
12:00 SoNy Sugar Ulinzi Stars  
13:00 Vihiga United Sofapaka  
13:15 Posta Rangers Chemelil Sugar  
Mexico - Liga MX:: clausura
01:00 FT Cruz Azul 0 - 1 CD Guadalajara  
01:06 FT CF Pachuca 3 - 0 Queretaro FC  
03:00 FT Necaxa 2 - 1 Pumas  
03:00 FT Xolos de Tijuana 0 - 3 Tigres Uanl  
18:00 FT Deportivo Toluca FC 2 - 0 Puebla FC  
Morocco - Botola Pro
14:00 FT KACM 1 - 2 Olympic Club de Safi  
Netherlands - Eerste Divisie
13:30 FT Almere City FC 0 - 2 FC Volendam  
13:30 FT Cambuur 3 - 3 Sparta Rotterdam  
13:30 FT FC Dordrecht 2 - 6 FC Den Bosch  
13:30 FT FC Eindhoven 3 - 2 NEC Nijmegen  
13:30 FT Jong Ajax 2 - 2 Jong PSV  
13:30 FT Jong FC Utrecht 1 - 3 Jong AZ Alkmaar  
13:30 FT MVV Maastricht 0 - 2 FC Twente  
13:30 FT Roda JC Kerkrade 3 - 1 Go Ahead Eagles  
13:30 FT Telstar 1 - 1 Helmond Sport  
13:30 FT TOP Oss 1 - 2 RKC Waalwijk  
New Zealand - Premiership
01:00 Auckland City Southern United  
01:00 Canterbury United Hawkes Bay United  
01:00 Hamilton Wanderers Afc Tasman United  
01:00 Team Wellington Waitakere United  
Portugal - Primeira Liga
15:00 FT Nacional 0 - 1 Belenenses  
17:30 FT Chaves 2 - 1 Tondela  
20:00 FT Rio Ave 1 - 1 Vitoria de Setubal  
Portugal - Segunda Liga
11:15 FT Benfica B 2 - 3 Braga B  
11:15 FT CD Cova da Piedade 0 - 3 Pacos de Ferreira  
15:00 FT Academico Viseu 2 - 1 Farense  
15:00 FT FC Porto B 1 - 0 Vitoria de Guimaraes B  
15:00 FT Mafra 1 - 2 Sporting Covilha  
17:00 FT Academica 2 - 0 Varzim  
17:00 FT Arouca 0 - 0 Oliveirense  
South Africa - Premier League
13:30 FT Bloemfontein Celtic 1 - 1 Lamontville Golden Arrows  
Spain - LaLiga 1|2|3
11:00 FT Cordoba 1 - 1 Rayo Majadahonda  
15:00 FT Alcorcon 0 - 0 Almeria  
17:00 FT Lugo 1 - 1 Extremadura  
17:00 FT Real Zaragoza 0 - 2 Malaga  
19:00 FT Elche 1 - 0 Gimnastic  
Spain - Segunda B:: group I
11:00 CF Burgos Ponferradina  
11:00 San Sebastian de los Reyes Real Valladolid B  
12:00 Las Palmas B Real Madrid Castilla  
15:30 Coruxo F.C. Navalcarnero  
15:30 Rapido de Bouzas Leonesa  
16:00 Guijuelo Celta Vigo B  
16:00 Pontevedra Unionistas de Salamanca  
16:00 Salamanca CF Uds Fuenlabrada CF  
17:00 Atletico Madrid B AD Union Adarve  
Spain - Segunda B:: group II
11:00 CD Tudelano Athletic Bilbao B  
11:00 Real Oviedo B Barakaldo CF  
16:00 Gimnastica Torrelavega Real Union Irun  
16:30 CD Mirandes CD Izarra  
17:00 Arenas Club de Getxo CD Vitoria  
Spain - Segunda B:: group III
11:00 CD Atletico Baleares CD Castellon  
11:00 CD Ebro Valencia CF Mestalla  
11:00 RCD Espanyol Barcelona B CF Badalona  
11:00 Ub Conquense SD Ejea  
15:00 Cf Peralada CE Sabadell  
15:30 Barcelona B CD Alcoyano  
15:30 CD Teruel Atletico Levante UD  
16:00 Ontinyent CF Hercules CF  
17:00 UD Cornella UE Olot  
17:00 UE Cornella UE Olot  
Spain - Segunda B:: group IV
11:00 CD El Ejido 2012 UD Melilla  
11:00 Granada CF B FC Cartagena  
11:00 Marbella FC UD Almeria B  
11:00 Real Balompedica Linense UCAM Murcia  
11:00 Real Balompedica Linense Ucam Murcia CF  
11:00 UD Ibiza Eivissa Sevilla FC Atletico  
15:30 Real Murcia Atletico Sanluqueno CF  
15:30 Real Murcia Club De Futbol Atletico Sanluqueno CF  
16:00 CD Badajoz CF Villanovense  
16:00 CD Don Benito Recreativo De Huelva  
16:00 CF Talavera de La Reina CF Jumilla  
16:00 CF Talavera de La Reina Jumilla CF  
16:00 San Fernando CD Atletico Malagueno