Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

70   Tomas Rojas  Rodrigo Aliendro
70   Joaquin Torres  Mauro Formica
46   Guillermo Acosta  Mauro Matos
66   Lisandro Cabrera  Mariano Bittolo
37   Pier Barrios  David Barbona
58   Hector Fertoli  Juan Sills
81   Byron Moore  Callum Styles
73   Joe Lolley  Diogo Goncalves
81   Byron Moore  Callum Styles
75   Chris Stokes  Callum McFadzean
England - Premier League
13:30 FT Tottenham Hotspur  3 - 1  Leicester City  
16:00 FT Manchester City  6 - 0  Chelsea  
Italy - Serie A
11:30 FT Bologna  1 - 1  Genoa  
14:00 FT Atalanta  2 - 1 SPAL  
14:00 FT Sampdoria  0 - 1  Frosinone  
14:00 FT Torino  1 - 0  Udinese  
17:00 FT Sassuolo  0 - 3  Juventus  
19:30 FT Milan 3 - 0  Cagliari  
Germany - Bundesliga
14:30 FT Werder Bremen  4 - 0  Augsburg  
17:00 FT Fortuna Düsseldorf 3 - 0  VfB Stuttgart  
Spain - LaLiga Santander
11:00 FT Leganes 3 - 0 Real Betis  
15:15 FT Valencia 0 - 0 Real Sociedad  
17:30 FT Sevilla 2 - 2 Eibar  
19:45 FT Athletic Bilbao 0 - 0 Barcelona  
France - Ligue 1
14:00 FT Montpellier 2 - 2 Monaco  
14:00 FT Nantes 2 - 4 Nimes  
14:00 FT Toulouse 1 - 1 Reims  
16:00 FT Guingamp 0 - 2 Lille  
16:00 FT Rennes 3 - 0 Saint-Etienne  
20:00 FT Nice 1 - 0 Lyon  
Argentina - Federal A:: promotion: zone A
20:00 FT CASD Camioneros 2 - 1 Sol de Mayo  
20:00 FT Gimnasia y Esgrima de Concepcion 1 - 0 Union de Sunchales  
20:00 FT Sansinena BB 1 - 0 CA Alvarado  
23:00 FT Defensores de Belgrano de Villa Ramallo 2 - 1 Villa Mitre  
Argentina - Federal A:: promotion: zone B
12:00 FT Sarmiento de Resistencia 0 - 0 Desamparados  
20:00 FT Deportivo San Jorge Tucuman 4 - 0 Huracan Las Heras  
21:15 FT Deportivo Maipu 2 - 0 Boca Unidos  
21:30 FT CA Chaco For Ever 1 - 4 Estudiantes de Rio Cuarto  
Argentina - Federal A:: relegation: zone A
00:30 FT Club Cipolletti 2 - 0 Deportivo Roca  
Argentina - Primera B Metropolitana
20:00 Club Atletico Acassuso Tristan Suarez  
20:00 Club Atletico Acassuso CSD Tristan Suarez  
20:00 Club Atletico Fenix Sacachispas FC  
22:00 Estudiantes De Buenos Aires Club Atletico Colegiales  
Argentina - Primera B Nacional
20:00 FT Arsenal Sarandi 2 - 0 Olimpo  
20:00 FT CA Platense 3 - 1 Club Almagro  
20:00 FT Gimnasia Y Esgrima Jujuy 1 - 2 Nueva Chicago  
21:00 FT Temperley 2 - 1 Sarmiento  
22:00 FT Instituto 0 - 1 Brown de Adrogue  
23:00 FT Agropecuario 2 - 0 Atletico de Rafaela  
Argentina - Primera Division
20:10 FT Godoy Cruz 3 - 2 San Martin de Tucuman  
20:10 FT Newells Old Boys 0 - 0 Rosario Central  
22:20 FT River Plate 2 - 0 Racing Club Avellaneda  
Postp. Colon San Lorenzo  
Australia - W-League:: play-off
03:00 AET Melbourne Victory 2 - 4 Perth Glory  
08:15 FT Brisbane Roar FC 1 - 2 Sydney FC  
Azerbaijan - Premier League
10:00 FT FK Neftchi 2 - 0 Keshla FK  
12:30 FT Sabayil 0 - 2 Zira FK  
Belgium - First Division A
13:30 FT Cercle Brugge 2 - 2 Club Brugge  
17:00 FT Anderlecht 0 - 0 Zulte-Waregem  
19:00 FT Gent 1 - 2 Royal Excel Mouscron  
Belgium - First Division B:: 2nd stage
15:00 FT KFCO Beerschot-Wilrijk 3 - 1 Union St.-Gilloise  
Bolivia - Primera Division:: apertura
00:30 The Strongest Sport Boys Warnes  
19:00 FT Always Ready 3 - 0 Blooming  
21:15 FT Aurora 0 - 0 Nacional Potosi  
21:15 FT Oriente Petrolero 2 - 0 Jorge Wilstermann  
Brazil - Paulista A1
19:00 FT Novorizontino 1 - 0 SC Corinthians SP  
22:00 FT Guarani 2 - 0 Botafogo SP  
Colombia - Primera A:: apertura
01:00 FT Independiente Medellin 1 - 1 Union Magdalena  
21:00 FT La Equidad 0 - 0 Deportivo Cali  
23:00 FT Atletico Huila 1 - 1 Atlético Nacional  
23:00 FT Rionegro Aguilas 2 - 1 Patriotas  
Costa Rica - Primera División:: clausura
00:00 FT AD Santos De Guapiles 0 - 1 Municipal Perez Zeledon  
02:00 FT Deportivo Saprissa 0 - 0 LD Alajuelense  
19:30 FT Deportiva Carmelita 0 - 3 C.S. Cartagines  
21:05 FT Limon 0 - 2 Grecia  
Live Limon - Universidad de Costa Rica 21:05 Limon ? - ? Universidad de Costa Rica  
23:05 FT Guadalupe FC 0 - 0 Club Sport Herediano  
Croatia - 1st League
14:00 FT Inter Zapresic 0 - 3 Rijeka  
16:30 FT Hajduk Split 2 - 1 NK Lokomotiva  
14:00 FT Enosis Paralimni 0 - 2 APOEL Nicosia  
15:00 FT Omonia Nicosia 2 - 2 Doxa Katokopia  
16:00 FT AEK Larnaca 2 - 0 Alki Oroklinis  
16:00 FT Sparta Prague 1 - 0 Bohemians 1905  
Denmark - Superliga
11:00 FT Hobro 0 - 0 AC Horsens  
13:00 FT AaB 0 - 3 Randers FC  
15:00 FT FC Nordsjaelland 3 - 3 Broendby If  
17:00 FT FC Koebenhavn 6 - 1 OB  
Ecuador - Serie A
19:00 FT Deportivo Cuenca 3 - 2 CSD Independiente Del Valle  
21:05 FT Aucas 0 - 2 Emelec  
Egypt - Premier League
16:00 FT Wadi Degla FC 1 - 3 Al-Ittihad Al-Sakandary  
El Salvador - Primera Division:: clausura
00:00 Santa Tecla FC AD Chalatenango  
01:00 Sonsonate FC CD FAS  
21:00 CD Pasaquina CD Luis Angel Firpo  
21:15 CD Aguila CD Municipal Limeno  
21:15 Cd Audaz Alianza FC  
England - Championship
12:00 FT Norwich City  3 - 0  Ipswich Town  
Finland - Cup:: group A
17:00 IFK Mariehamn FC Lahti  
Finland - Cup:: group C
11:00 FT MYPA 1 - 4 Musan Salama  
Germany - 2nd Bundesliga
12:30 FT 1. FC Magdeburg 1 - 1  Holstein Kiel  
12:30 FT FC Erzgebirge Aue 0 - 3 FC Ingolstadt 04  
12:30 FT SV Darmstadt 98 1 - 2 1. FC Heidenheim 1846  
Germany - 3rd Liga
12:00 FT VfR Aalen 1 - 2 SV Meppen  
13:00 FT Eintracht Braunschweig  2 - 3 SV Wehen Wiesbaden  
Germany - Regionalliga Nordost
12:30 FT FC Rot-Weiss Erfurt 0 - 2 VfB Germania Halberstadt  
12:30 FT FSV Union Furstenwalde 1 - 0  Budissa Bautzen  
Postp. Bischofswerdaer FV 1908 1. FC Lokomotive Leipzig  
Postp. FC Viktoria 1889 Berlin FSV Optik Rathenow  
Postp. ZFC Meuselwitz  FSV Wacker 90 Nordhausen  
Greece - Football League
13:00 FT AE Karaiskakis 0 - 1 Volos Nps  
13:00 FT Aiginiakos FC 0 - 0 Panachaiki 1891 FC  
13:00 FT Aoc-Kissamikos 4 - 1 Sparti  
13:00 FT AOK Kerkyra 1 - 2 Apollon Larissa FC  
13:00 FT Irodotos 1 - 1 Iraklis  
13:00 FT Pao Aittitos Spata FC 0 - 0 Platanias  
Greece - Super League
13:00 FT AEK Athens 1 - 0 OFI Crete  
17:00 FT Atromitos 1 - 0 Levadiakos  
17:30 FT PAOK Thessaloniki FC 3 - 1 Olympiacos  
Guatemala - Liga Nacional:: clausura
17:30 FT Antigua Guatemala 2 - 2 Cd Chiantla  
20:30 FT Guastatoya 0 - 0 CSD Comunicaciones  
01:00 FT Real Espana 1 - 1 CD Marathon  
01:15 FT Platense FC 0 - 1 Lobos UPNFM  
21:00 FT Real de Minas 3 - 0 Honduras Progreso  
21:30 FT CD Vida 1 - 1 Juticalpa  
22:00 FT CD Motagua 1 - 1 CD Olimpia  
India - I-League
Postp. Gokulam Kerala Fc Aizawl  
Live Real Kashmir - East Bengal Club 08:30 Real Kashmir ? - ? East Bengal Club  
India - Indian Super League
14:00 FT FC Pune City 2 - 2 ATK  
International - Club Friendlies
08:00 FT Ubuntu Cape Town FC 1 - 2 Haecken  
13:30 FT Odds Ballklubb 0 - 0 Sogndal  
14:00 FK Akhmat FC Wacker Innsbruck  
15:30 FT Lokomotiv Moscow 3 - 1 FK Haugesund  
Canc. Ajax Cape Town Haecken  
International - Friendly (Under 19)
13:00 Greece U19 Romania U19  
Iran - Pro League
11:30 FT Foolad Khuzestan FC 2 - 1 Persepolis  
11:30 FT Machine Sazi FC 1 - 0 Sanat Naft Abadan FC  
11:45 FT Padideh Khorasan FC 1 - 0 Esteghlal Khuzestan FC  
13:30 FT FC Nassaji Mazandaran 1 - 1 Tractor Sazi Tabriz FC  
13:45 FT Sepahan 3 - 0 Sepidrood Rasht SC  
Israel - Ligat HaAl
17:00 FT Hapoel Hadera 0 - 4 Bnei Yehuda Tel Aviv FC  
19:00 FT Beitar Jerusalem FC 1 - 1 Maccabi Haifa FC  
Italy - Serie B
14:00 FT Foggia  1 - 1  Pescara  
14:00 FT Livorno  2 - 0  Cosenza  
20:00 FT Verona 1 - 1  Crotone  
Italy - Serie C:: group A
13:30 FT Juventus U23 1 - 0 Arzachena Costa Smeralda Calcio  
13:30 FT Lucchese  0 - 0 ASDC Gozzano  
13:30 FT Novara  1 - 2  Carrarese  
13:30 FT Olbia  1 - 2 AC Cuneo 1905  
13:30 FT Pro Vercelli  0 - 0 Aurora Pro Patria 1919  
13:30 FT Robur Siena  3 - 1  Alessandria  
17:30 FT Piacenza  1 - 1 Albissola  
17:30 FT Pisa  2 - 1  Pistoiese  
Postp. Virtus Entella As Pro Piacenza 1919  
Italy - Serie C:: group C
13:30 FT AS Bisceglie 0 - 0  Trapani  
13:30 FT Catanzaro  4 - 1  Paganese  
13:30 FT Monopoli  0 - 2  Viterbese  
13:30 FT Rieti 0 - 0  Sicula Leonzio  
15:30 FT Catania  3 - 0 Casertana FC  
15:30 FT Cavese 0 - 0 Vibonese  
15:30 FT Potenza 0 - 0  Rende  
Live Virtus Francavilla Calcio - Matera 13:30 Virtus Francavilla Calcio ? - ?  Matera  
Jamaica - Premier League
20:00 Dunbeholden Fc Mount Pleasant Fc  
20:00 Montego Bay United Harbour View FC  
20:00 Portmore United FC Cavalier FC  
20:00 Tivoli Gardens Arnett Gardens FC  
20:00 Uwi FC Reno FC  
12:00 Zoo FC Tusker FC  
Mexico - Liga MX:: clausura
18:00 FT Deportivo Toluca FC 1 - 1 Cruz Azul  
Morocco - Botola Pro
17:00 FT Ittihad Tanger 3 - 2 Mouloudia Club Of Oujda  
Netherlands - Eredivisie
11:15 FT Fortuna Sittard 4 - 1 Excelsior  
13:30 FT FC Emmen 3 - 2 ADO Den Haag  
13:30 FT FC Groningen 2 - 1 Vitesse  
15:45 FT FC Utrecht 2 - 2 PSV Eindhoven  
New Zealand - Premiership
01:00 Auckland City Wellington Phoenix Academy FC  
01:00 Auckland City FC Wellington Phoenix Academy FC  
01:00 Team Wellington Eastern Suburbs AFC  
03:35 Hamilton Wanderers Afc Canterbury United  
Nigeria - NPFL:: group A
15:00 FT Enyimba 1 - 0 Remo Stars  
15:00 FT Kwara United 1 - 0 Wikki Tourist  
15:00 FT MFM FC 3 - 2 Niger Tornadoes  
Live Sunshine Stars - Katsina United 15:00 Sunshine Stars ? - ? Katsina United  
Postp. Bendel Insurance Enugu Rangers  
Postp. Lobi Stars Rivers United FC  
Nigeria - NPFL:: group B
Live Akwa United - Kada City 15:00 Akwa United ? - ? Kada City  
15:00 FT El Kanemi Warriors 1 - 0 Abia Warriors  
Live Gombe United - Nasarawa United 15:00 Gombe United ? - ? Nasarawa United  
15:00 FT Heartland Owerri 1 - 1 Ifeanyi Ubah United  
15:00 FT Kano Pillars 3 - 1 Yobe Desert Stars  
15:00 FT Plateau United 1 - 0 Go Round  
Paraguay - Division Profesional:: apertura
22:00 FT Deportivo Santani 1 - 2 Nacional  
23:30 FT Cerro Porteno 3 - 1 Club River Plate  
Postp. Deportivo Capiata Libertad  
Postp. Olimpia Deportivo Santani  
Poland - Ekstraklasa
14:30 FT MKS Arka Gdynia 1 - 2 Korona Kielce  
17:00 FT Wisla Plock 0 - 1 Legia Warszawa  
Portugal - Primeira Liga
15:00 FT Boavista 1 - 0 Santa Clara  
15:00 FT SC Braga 2 - 1 Chaves  
17:30 FT Benfica 10 - 0 Nacional  
20:00 FT Feirense 1 - 3 Sporting CP  
Portugal - Segunda Liga
11:15 FT Estoril 2 - 0 CD Cova da Piedade  
15:00 FT Oliveirense 3 - 2 Mafra  
15:00 FT Pacos de Ferreira 1 - 0 Varzim  
17:00 FT Arouca 2 - 1 Famalicao  
Romania - Liga I
10:00 FT FC Dunarea Calarasi 2 - 1 Concordia Chiajna  
16:30 FT CSM Politehnica Iasi 1 - 0 Gaz Metan Medias  
19:00 FT CS Universitatea Craiova 2 - 0 CFR Cluj  
Scotland - Scottish Cup
13:30 FT Celtic 5 - 0 St.Johnstone  
15:00 FT Hearts 4 - 0 Auchinleck Talbot  
15:30 FT Aberdeen 4 - 1 Queen of South  
South Africa - Premier League
13:30 FT Baroka FC 2 - 2 Bloemfontein Celtic  
13:30 FT Lamontville Golden Arrows 2 - 3 SuperSport United  
Spain - LaLiga 1|2|3
11:00 FT Alcorcon 1 - 2 Cadiz  
15:00 FT Albacete 2 - 0 Mallorca  
17:00 FT Almeria 1 - 0 Numancia  
17:00 FT Granada 0 - 1 Deportivo La Coruna  
19:00 FT Malaga 0 - 0 Las Palmas  
Spain - Segunda B:: group I
11:00 Atletico Madrid B CD Artistico Navalcarnero  
11:00 Atletico Madrid B Navalcarnero  
11:00 RC Deportivo Fabril CF Burgos  
11:00 San Sebastian de los Reyes Ponferradina  
12:00 Las Palmas B Real Valladolid B  
15:30 Rapido de Bouzas Celta Vigo B  
15:45 Coruxo F.C. Fuenlabrada CF  
16:00 Guijuelo Salamanca CF Uds  
16:00 Pontevedra Sadcf Internacional De Madrid Dsl  
18:00 Real Madrid Castilla Leonesa  
Spain - Segunda B:: group II
14:45 Real Oviedo B Real Union Irun  
16:00 CD Izarra SCD Durango  
16:00 CD Mirandes UP Langreo  
16:00 Racing Santander CD Vitoria  
16:00 UD Logrones Cd Calahorra  
Spain - Segunda B:: group III
11:00 Atletico Levante UD CF Badalona  
11:00 CD Atletico Baleares Cf Peralada  
11:00 CD Ebro CD Castellon  
11:00 RCD Espanyol Barcelona B CD Alcoyano  
11:00 UD Cornella Club Lleida Esportiu  
11:00 UE Cornella Club Lleida Esportiu  
11:00 Valencia CF Mestalla UE Olot  
16:00 CD Teruel Hercules CF  
16:15 Ontinyent CF CE Sabadell  
Spain - Segunda B:: group IV
11:00 CD Don Benito UD Almeria B  
11:00 Granada CF B Atletico Malagueno  
11:00 Marbella FC Atletico Sanluqueno CF  
11:00 Real Balompedica Linense UD Melilla  
11:00 Ucam Murcia CF Recreativo De Huelva  
11:00 UD Ibiza Eivissa Real Murcia Club De Futbol  
16:00 CD El Ejido 2012 CD Badajoz  
16:00 CF Talavera de La Reina Sevilla Atletico  
16:00 CF Talavera de La Reina Sevilla FC Atletico  
16:00 FC Cartagena CF Jumilla  
16:00 San Fernando CD CF Villanovense  
Switzerland - Challenge League
13:30 FT Chiasso 2 - 1 Servette  
13:30 FT Wil 1 - 1 Schaffhausen  
Switzerland - Super League
15:00 FT Sion 2 - 2 Lugano  
15:00 FT Thun 1 - 1 Young Boys  
15:00 FT Xamax 2 - 1 Luzern  
Turkey - 1st Lig
10:30 FT Balikesirspor 3 - 1 Elazigspor  
10:30 FT Boluspor 1 - 1 Afjet Afyonspor  
13:00 FT Adanaspor 2 - 3 Altay Izmir  
13:00 FT Istanbulspor AS 2 - 0 Adana Demirspor  
16:00 FT Denizlispor 1 - 0 Altinordu Fk  
Turkey - Super Lig
10:30 FT Konyaspor 1 - 1 Yeni Malatyaspor  
13:00 FT Goztepe 3 - 2 Alanyaspor  
16:00 FT Galatasaray 3 - 1 Trabzonspor  
United Arab Emirates - UAE League
16:00 FT Al-Ain 1 - 0 Al-Wahda  
Venezuela - Primera División:: apertura
19:00 Llaneros De Guanare FC Mineros De Guayana  
19:30 Dep. La Guaira Deportivo Anzoategui  
20:00 Deportivo La Guaira Deportivo Anzoategui  
20:00 Deportivo Tachira Caracas  
22:00 Academia Puerto Cabello Trujillanos FC  
Wales - Premier League
14:30 FT Cardiff Met University 3 - 0 Cefn Druids AFC