Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

13'   J. Sanchez 0 - 1
90'   Y. Araya 2 - 2
84'   J. Cordero 2 - 1
29'   A. Saborio 1 - 1
13'   J. Sanchez 0 - 1
61   Jack Sparkes  Hiram Boateng
45   Jordan Spence  Janoi Donacien
51   Archie Collins  Matt Jay
58   Hector Fertoli  Juan Sills
68'   Alex Teixeira 0 - 2

Bookmakers





England - Premier League
14:15 FT Fulham  1 - 2  Liverpool  
16:30 FT Everton  2 - 0  Chelsea  
Postp. Tottenham Hotspur   Crystal Palace  
Italy - Serie A
11:30 FT Genoa  2 - 0  Juventus  
14:00 FT Atalanta  1 - 1 Chievo  
14:00 FT Empoli  2 - 1  Frosinone  
14:00 FT Lazio  4 - 1 Parma  
17:00 FT Napoli 4 - 2  Udinese  
19:30 FT Milan 2 - 3  Inter  
Germany - Bundesliga
12:30 FT Bayer Leverkusen  1 - 3  Werder Bremen  
14:30 FT Eintracht Frankfurt  1 - 0 1. FC Nürnberg  
17:00 FT FC Bayern München 6 - 0  Mainz 05  
Spain - LaLiga Santander
11:00 FT Eibar 1 - 2 Real Valladolid  
15:15 FT RCD Espanyol 0 - 1 Sevilla  
17:30 FT Valencia 0 - 0 Getafe  
17:30 FT Villarreal 3 - 1 Rayo Vallecano  
19:45 FT Real Betis 1 - 4 Barcelona  
France - Ligue 1
13:30 FT Lyon 3 - 2 Montpellier  
14:00 FT Reims 1 - 0 Nantes  
16:00 FT Bordeaux 1 - 1 Rennes  
20:00 FT Paris Saint-Germain 3 - 1 Marseille  
Africa - Confederations Cup:: group A
13:00 AS Otoho Raja Casablanca  
13:00 Hassania Agadir RSB Berkane  
Africa - Confederations Cup:: group B
13:00 Enugu Rangers CS Sfaxien  
13:00 Etoile du Sahel Salitas  
Africa - Confederations Cup:: group C
16:00 Al Hilal Omdurman Nkana FC  
16:00 Zesco United Asante Kotoko SC  
Africa - Confederations Cup:: group D
16:00 Gor Mahia Petro Atletico  
16:00 NA Hussein Dey El Zamalek  
Algeria - Ligue 1
14:00 FT AS Ain Mlila 1 - 0 CA Bordj Bou Arreridj  
14:00 FT Olympique de Medea 1 - 0 JS Kabylie  
15:00 FT ES Setif 4 - 1 MC Oran  
Argentina - Federal A:: promotion: zone A
19:00 FT CASD Camioneros 0 - 2 Villa Mitre  
19:00 FT Sansinena BB 0 - 0 Gimnasia y Esgrima de Concepcion  
19:00 FT Sol de Mayo 1 - 3 CA Alvarado  
19:00 FT Union de Sunchales 2 - 2 Defensores de Belgrano de Villa Ramallo  
Argentina - Federal A:: promotion: zone B
19:00 FT Deportivo Maipu 2 - 3 CA Chaco For Ever  
19:00 FT Deportivo San Jorge Tucuman 3 - 0 Desamparados  
19:00 FT Estudiantes de Rio Cuarto 1 - 1 Sarmiento de Resistencia  
20:00 FT Huracan Las Heras 2 - 1 Boca Unidos  
Argentina - Federal A:: relegation: zone A
14:00 FT Deportivo Madryn 4 - 0 Deportivo Roca  
Argentina - Federal A:: relegation: zone C
21:00 FT San Lorenzo de Alem 3 - 3 Racing de Cordoba  
Argentina - Federal A:: relegation: zone D
20:30 FT Crucero del Norte 1 - 0 Gimnasia y Tiro  
21:00 FT Juventud Antoniana 1 - 1 Altos Hornos Zapla  
Argentina - Primera B Metropolitana
17:00 FT Almirante Brown 2 - 1 Colegiales  
Argentina - Primera B Nacional
18:05 FT Nueva Chicago 1 - 1 Chacarita Juniors  
19:00 FT Brown de Adrogue 1 - 0 Independiente Rivadavia  
19:00 FT Ferro Carril Oeste 5 - 1 Deportivo Moron  
19:00 FT Guillermo Brown 3 - 0 Club Atletico Mitre  
19:00 FT Los Andes 2 - 0 Santamarina  
19:00 FT Olimpo 0 - 2 Temperley  
22:00 FT Almagro 3 - 0 CA Defensores de Belgrano  
22:00 FT Central Cordoba de Santiago 2 - 0 Gimnasia Jujuy  
23:00 FT Atletico Rafaela 1 - 0 Instituto  
Argentina - Primera Division
14:00 FT Patronato de Parana 2 - 0 Defensa y Justicia  
16:15 FT Talleres 1 - 3 Tigre  
18:30 FT Rosario Central 0 - 1 San Lorenzo  
20:45 FT River Plate 3 - 0 Independiente  
23:00 FT San Martin de Tucuman 1 - 4 Boca Juniors  
Austria - Bundesliga
16:00 FT Altach 1 - 2 LASK  
16:00 FT FC Wacker Innsbruck 0 - 2 Salzburg  
16:00 FT Rapid Wien 2 - 2 Hartberg  
16:00 FT SKN St. Poelten 0 - 1 Mattersburg  
16:00 FT Sturm Graz 1 - 0 Austria Wien  
16:00 FT Wolfsberger AC 2 - 2 Admira Moedling  
Austria - Erste Liga
09:30 FT Wattens 5 - 1 Floridsdorfer AC  
Belgium - First Division A
17:00 FT Club Brugge 1 - 2 Royal Excel Mouscron  
17:00 FT Kortrijk 2 - 0 Royal Antwerp  
17:00 FT Lokeren 3 - 1 Cercle Brugge  
17:00 FT Oostende 0 - 2 Anderlecht  
17:00 FT Sporting Charleroi 1 - 2 Eupen  
17:00 FT St.Truiden 0 - 2 Gent  
17:00 FT Standard Liege 4 - 3 Waasland-Beveren  
17:00 FT Zulte-Waregem 3 - 3 Genk  
Bolivia - Primera Division:: apertura
19:00 FT Aurora 3 - 2 Oriente Petrolero  
19:00 FT Royal Pari 4 - 1 Real Potosi  
20:00 FT Bolivar 4 - 1 Sport Boys Warnes  
21:15 FT San Jose 3 - 1 Guabira  
23:30 FT Blooming 2 - 0 Jorge Wilstermann  
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
14:00 FT FK Sarajevo 0 - 0 FK Krupa  
14:00 FT Hsk Zrinjski Mostar 1 - 0 NK Gosk Gabela  
14:00 FT Siroki Brijeg 1 - 0 FK Tuzla City  
17:00 FT FK Zeljeznicar 1 - 0 FK Zvijezda 09  
Brazil - Paulista A1
19:00 FT SC Corinthians SP 1 - 0 Oeste FC  
22:00 FT Mirassol FC SP 1 - 1 Botafogo FC SP  
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
10:30 FT Vitosha Bistritsa 0 - 3 Lokomotiv Plovdiv  
13:00 FT Dunav Ruse 1 - 1 Cherno More Varna  
15:30 FT Slavia Sofia 0 - 1 Etar  
Chile - Primera División
19:00 FT Deportes Iquique 3 - 3 Palestino  
21:15 FT Coquimbo Unido 1 - 1 Union La Calera  
Colombia - Primera A:: apertura
00:45 FT Envigado 1 - 1 Rionegro Aguilas  
19:00 FT Once Caldas 0 - 1 Deportivo Pasto  
20:30 FT Union Magdalena 1 - 1 Atletico Junior  
21:00 FT Atletico Huila 1 - 5 Tolima  
23:00 FT CD Jaguares 0 - 0 Alianza Petrolera  
Costa Rica - Primera División:: clausura
00:00 FT AD Santos De Guapiles 1 - 2 Guadalupe FC  
00:00 Santos de Guapiles Guadalupe FC  
01:30 FT LD Alajuelense 2 - 2 C.S. Cartagines  
01:30 Liga Deportiva Alajuelense C.S. Cartagines  
02:00 FT Municipal Perez Zeledon 1 - 0 Deportiva San Carlos  
Live Limon - Deportiva Carmelita 21:05 Limon ? - ? Deportiva Carmelita  
23:00 FT Deportivo Saprissa 2 - 1 Club Sport Herediano  
Croatia - 1st League
14:00 FT HNK Gorica 1 - 2 Dinamo Zagreb  
16:30 FT Rijeka 3 - 1 NK Osijek  
Cyprus - 1st League:: Championship
16:00 FT Apollon Limassol 1 - 3 APOEL Nicosia  
Cyprus - 1st League:: Relegation
14:00 FT Pafos FC 0 - 1 Anorthosis  
16:00 FT Alki Oroklinis 1 - 4 Doxa Katokopia  
Czech Republic - 1st League
14:00 FT Bohemians 1905 0 - 0 Opava  
16:30 FT Pribram 0 - 2 Slavia Prague  
Czech Republic - 2nd league
09:15 FT Zizkov 0 - 1 Usti nad Labem  
14:00 FT FC Vlasim 2 - 3 FK MAS Taborsko  
14:00 FT FK Varnsdorf 0 - 0 Vitkovice  
14:00 FT Hradec Kralove 3 - 0 SK Prostejov  
16:00 FT SK Dynamo Ceske Budejovice 3 - 2 FC Zbrojovka Brno  
Denmark - 1st Division
12:45 FT FC Helsingoer 0 - 2 HB Koege  
12:45 FT Fremad Amager 0 - 1 Viborg FF  
12:45 FT Hvidovre IF 0 - 2 FC Roskilde  
12:45 FT Nykoebing FC 1 - 1 Lyngby  
12:45 FT Silkeborg 2 - 1 Fredericia  
12:45 FT Thisted 2 - 3 Naestved  
Denmark - 2nd Division:: group 1
13:00 FT Ringkobing IF 0 - 3 Brabrand  
Denmark - 2nd Division:: group 2
14:00 FT AB 1 - 1 BK Avarta  
Denmark - Superliga
16:00 FT AaB 3 - 1 AGF  
16:00 FT AC Horsens 1 - 3 Broendby If  
16:00 FT Esbjerg FB 2 - 1 Vejle Boldklub  
16:00 FT FC Koebenhavn 3 - 1 Hobro  
16:00 FT FC Midtjylland 2 - 1 SonderjyskE  
16:00 FT OB 1 - 0 Randers FC  
16:00 FT Vendsyssel FF 0 - 1 FC Nordsjaelland  
Ecuador - Serie A
17:00 FT LDU de Quito 0 - 1 Aucas  
20:00 FT Fuerza Amarilla SC 0 - 3 Barcelona SC  
22:30 FT Emelec 2 - 1 El Nacional  
Egypt - Premier League
16:00 FT Al-Ittihad Al-Sakandary 1 - 1 El Hodood  
El Salvador - Primera Division:: clausura
00:30 AD Chalatenango CD Municipal Limeno  
01:00 CD Luis Angel Firpo CD FAS  
01:15 AD Isidro Metapan Cd Audaz  
01:15 Alianza FC Sonsonate FC  
21:00 CD Pasaquina Santa Tecla FC  
21:00 Jocoro Fc CD Aguila  
England - FA Cup
14:00 FT Millwall  2 - 2 Brighton & Hove Albion  
Estonia - Premium liiga
11:00 FT Paide Linnameeskond 0 - 1 Flora Tallinn  
13:00 FT Maardu Linnameeskond 0 - 5 Nomme JK Kalju  
Finland - Cup
13:00 FT JS Hercules 0 - 2 FC Inter  
Georgia - Erovnuli Liga
12:00 FT FC Sioni Bolnisi 1 - 0 FC Wit Georgia  
15:00 FT FC Locomotive Tbilisi 0 - 4 Dinamo Tbilisi  
Germany - 2nd Bundesliga
12:30 FT DSC Arminia Bielefeld 3 - 1 VfL Bochum 1848  
12:30 FT SC Paderborn 07 3 - 1 FC Ingolstadt 04  
Postp. MSV Duisburg 1. FC Köln  
Germany - 3rd Liga
12:00 FT Energie Cottbus  0 - 2  Karlsruher SC  
13:00 FT Eintracht Braunschweig  3 - 0 SV Meppen  
Germany - Regionalliga Bayern
11:00 FT FC Bayern München II 3 - 2  VfR Garching  
Germany - Regionalliga Nord
Postp. FC Hansa Lueneburg Eintracht Norderstedt  
Postp. Oldenburg VfL Oldenburg  
Postp. St.Pauli II FC Germania Egestorf-Langreder  
Postp. TSV Havelse   Hamburger SV II  
Postp. U.s.i. Lupo-Martini BSV SW Rehden  
Germany - Regionalliga Nordost
12:30 FT 1. FC Lokomotive Leipzig 3 - 1 VfB Auerbach 1906  
12:30 FT Berliner AK 07 2 - 0  Chemnitzer FC  
12:30 FT Budissa Bautzen  0 - 1 VfB Germania Halberstadt  
12:30 FT FC Oberlausitz Neugersdorf 0 - 0 FSV Union Furstenwalde  
12:30 FT Hertha Berlin II 3 - 1 SV Babelsberg 03  
12:30 FT ZFC Meuselwitz  2 - 0 Bischofswerdaer FV 1908  
Postp. FSV Wacker 90 Nordhausen  BFC Dynamo  
Germany - Regionalliga Südwest
13:00 FT Offenbacher FC Kickers 1901 2 - 0  Freiburg II  
13:00 FT VfB Stuttgart II  1 - 1 1. FSV Mainz 05 II  
Greece - Football League
13:00 FT Apollon Larissa FC 0 - 1 AE Karaiskakis  
13:00 FT Apollon Pontou 1 - 0 Aiginiakos FC  
13:00 FT Iraklis 2 - 1 Pao Aittitos Spata FC  
13:00 FT Panachaiki 1891 FC 2 - 2 Doxa Dramas  
13:00 Panachaiki 1891 FC Doxa Dramas FC  
13:00 FT Volos Nps 3 - 0 Sparti  
15:00 FT Ergotelis 4 - 1 Irodotos  
15:00 Ergotelis FC Irodotos  
Greece - Super League
13:00 FT OFI Crete 2 - 0 Levadiakos  
14:00 FT Atromitos 0 - 1 AEK Athens  
Live Panathinaikos - Olympiacos 70' Panathinaikos 0 - 1 Olympiacos  
17:30 FT Panionios 1 - 0 Xanthi FC  
Guatemala - Liga Nacional:: clausura
02:00 FT Club Xelaju 2 - 0 CSD Comunicaciones  
19:30 FT Cd Chiantla 0 - 1 Deportivo Malacateco  
20:30 FT Guastatoya 1 - 0 Sanarate  
00:00 FT Lobos UPNFM 1 - 1 CD Vida  
21:00 FT Real de Minas 1 - 1 Juticalpa  
India - Indian Super League:: play-off
14:00 FT Bengaluru FC 0 - 0 FC Goa  
International - Club Friendlies
13:00 FT Helsingborg 3 - 0 IFK Vaernamo  
15:00 Ranheim Levanger  
15:00 FT Rosenborg 0 - 1 Molde  
15:00 FT Tromsoe 0 - 0 Mjoelner  
17:00 FT Viking 4 - 0 Egersund  
Canc. Viking Eik-Toensberg  
Iran - Pro League
13:00 FT Paykan FC 1 - 1 Sanat Naft Abadan FC  
13:00 FT Zob Ahan Isfahan FC 2 - 0 Esteghlal Khuzestan FC  
Israel - Ligat HaAl:: championship
18:15 FT Maccabi Netanya FC 0 - 1 Hapoel Beer Sheva FC  
Israel - Ligat HaAl:: relegation
17:00 FT Hapoel Ironi Kiryat Shmona 0 - 1 Maccabi Petach Tikva  
19:00 FT Hapoel Haifa FC 0 - 0 Beitar Jerusalem FC  
Italy - Serie B
14:00 FT Palermo  4 - 1  Carpi  
14:00 FT Venezia  1 - 1  Cremonese  
20:00 FT Crotone  2 - 2  Lecce  
Italy - Serie C:: group B
13:30 FT Ssd Vis Pesaro 1898 0 - 1  Sudtirol  
15:30 FT AS Giana Erminio 4 - 0  Gubbio  
15:30 FT FeralpiSalo  1 - 1 SS Sambenedettese Calcio  
15:30 FT Rimini 0 - 1 Ravenna FC 1913  
15:30 FT Teramo  1 - 2 Virtus Verona  
15:30 FT Ternana  0 - 3 Imolese Calcio  
15:30 FT Vicenza  0 - 2  Triestina  
Postp. Alma Juventus Fano  Fermana FC  
Italy - Serie C:: group C
13:30 FT AS Bisceglie 0 - 0  Siracusa Calcio  
13:30 FT Casertana FC 3 - 4  Viterbese  
13:30 FT Catania  1 - 0 SS Juve Stabia  
13:30 FT Cavese 4 - 0  Paganese  
13:30 FT Rieti 1 - 0  Catanzaro  
13:30 FT Sicula Leonzio  1 - 0  Monopoli  
13:30 FT Virtus Francavilla Calcio 4 - 1  Trapani  
Live Matera - Potenza 17:30 Matera  ? - ? Potenza  
17:30 FT Vibonese 1 - 0  Rende  
Jamaica - Premier League
20:30 Dunbeholden Fc Uwi FC  
20:30 Harbour View FC Reno FC  
20:30 Humble Lions FC Cavalier FC  
20:30 Humble Lions FC Cavaliers FC  
20:30 Montego Bay United Portmore United  
20:30 Montego Bay United Portmore United FC  
20:30 Mount Pleasant Fc Arnett Gardens FC  
20:30 Tivoli Gardens Waterhouse FC  
Japan - J. League 2
05:00 FT Fagiano Okayama 2 - 1 Avispa Fukuoka  
05:00 FT FC Gifu 0 - 0 Kagoshima United  
05:00 FT Kyoto Sanga FC 0 - 1 Kashiwa Reysol  
05:00 FT Mito Hollyhock 1 - 1 JEF United Ichihara Chiba  
05:00 FT Montedio Yamagata 1 - 0 Omiya Ardija  
05:00 FT Ventforet Kofu 2 - 0 V-Varen Nagasaki  
05:00 FT Zweigen Kanazawa 6 - 1 FC Machida Zelvia  
07:00 FT Ehime FC 2 - 1 Renofa Yamaguchi  
Kenya - Premier League
10:00 Kakamega Homeboyz Mathare United  
Latvia - Virsliga
13:00 FT Valmiera FK 2 - 0 BFC Daugavpils  
Lithuania - A Lyga
13:00 FT FK Palanga 1 - 1 FK Panevezys  
Luxembourg - National Division
15:00 FT FC Etzella Ettelbruck 0 - 0 FC Victoria Rosport  
Mexico - Liga MX:: clausura
18:00 FT Deportivo Toluca FC 2 - 0 Atlas FC  
Moldova - National Division
11:00 FT Dinamo-Auto 3 - 0 Codru  
12:30 FT FC Milsami Orhei 0 - 3 FC Sfintul Gheorghe  
Montenegro - Telekom 1st CFL
12:00 FT Sutjeska 1 - 0 Zeta  
14:00 FT FK Lovcen 1 - 2 FK Iskra  
14:00 FT Grbalj Radanovici 1 - 1 Buducnost Podgorica  
14:00 FT Mornar 0 - 3 OFK Titograd  
14:00 FT Petrovac 3 - 2 Rudar Pljevlja  
Morocco - Botola Pro
15:00 FT MCO Oujda 0 - 0 Rapide Club Oued Zem  
Netherlands - Eredivisie
11:15 FT VVV-Venlo 0 - 1 PSV Eindhoven  
13:30 FT AZ Alkmaar 1 - 0 Ajax Amsterdam  
13:30 FT FC Groningen 1 - 0 ADO Den Haag  
New Zealand - Premiership
01:00 Hamilton Wanderers Afc Team Wellington  
01:00 Wellington Phoenix Academy FC Hawkes Bay United  
03:35 Auckland City Waitakere United  
Canc. Tasman United Canterbury United  
Nigeria - NPFL:: group A
15:00 FT Katsina United 1 - 0 Kwara United  
15:00 FT MFM FC 2 - 0 Bendel Insurance  
15:00 FT Sunshine Stars 0 - 0 Enyimba  
15:00 FT Wikki Tourist 2 - 0 Rivers United FC  
Postp. Remo Stars Enugu Rangers  
Nigeria - NPFL:: group B
15:00 FT Abia Warriors 1 - 1 Plateau United  
15:00 FT El Kanemi Warriors 0 - 0 Gombe United  
15:00 FT Heartland Owerri 1 - 2 Akwa United  
15:00 FT Ifeanyi Ubah United 1 - 0 Kano Pillars  
15:00 FT Kada City 2 - 1 Nasarawa United  
15:00 FT Yobe Desert Stars 2 - 0 Go Round  
Norway - Super Cup
Postp. Rosenborg BK Molde FK  
Paraguay - Division Profesional:: apertura
21:00 FT Guarani 1 - 5 Olimpia  
Live General Diaz - Sportivo San Lorenzo 23:15 General Diaz ? - ? Sportivo San Lorenzo  
Peru - Primera División:: apertura
01:00 FT Alianza Lima 2 - 2 Deportivo Municipal  
16:15 FT Sporting Cristal 4 - 1 Universidad Cesar Vallejo  
18:30 FT Carlos A. Mannucci 3 - 2 Pirata FC  
20:30 FT Alianza Universidad 2 - 1 Real Garcilaso  
21:00 FT FBC Melgar 2 - 1 Universitario de Deportes  
Poland - 1st Liga
16:00 FT Puszcza Niepolomice 0 - 0 Odra Opole  
17:00 FT Rakow Czestochowa 1 - 0 Termalica Nieciecza  
Poland - 2nd Liga
12:00 Gryf Wejherowo Pogon Siedlce  
12:05 MKS Znicz Pruszkow Radomiak Radom  
12:05 Znicz Pruszkow Radomiak Radom  
14:00 Gornik Leczna Elana Torun  
17:00 Olimpia Grudziadz GKS Belchatow  
Poland - Ekstraklasa
14:30 FT KGHM Zaglebie Lubin 0 - 0 MKS Arka Gdynia  
14:30 FT Piast Gliwice 2 - 1 Miedz Legnica  
17:00 FT Wisla Krakow 3 - 2 Cracovia  
Portugal - Primeira Liga
15:00 FT Aves 0 - 1 Chaves  
15:00 FT Nacional 0 - 1 Rio Ave  
17:30 FT Moreirense 0 - 4 Benfica  
20:00 FT Tondela 1 - 1 Feirense  
Portugal - Segunda Liga
11:15 FT Pacos de Ferreira 1 - 1 Estoril  
15:00 FT CD Cova da Piedade 1 - 1 FC Porto B  
15:00 FT Sporting Covilha 2 - 0 Famalicao  
15:00 FT Varzim 1 - 1 Oliveirense  
17:00 FT Vitoria de Guimaraes B 1 - 0 Farense  
Republic of Korea - K-League 1
05:00 FT Daegu FC 1 - 1 Ulsan Hyundai  
05:00 FT Jeonbuk FC 0 - 1 Gangwon FC  
07:00 FT Pohang Steelers 4 - 1 Gyeongnam FC  
Republic of Korea - K-League 2
04:00 FT Daejeon Citizen FC 0 - 0 Seoul E-Land FC  
06:00 FT Gwangju FC 1 - 1 Busan I'Park  
06:00 FT Jeonnam Dragons 1 - 0 FC Anyang  
Romania - Liga I:: championship
18:30 FT Astra Giurgiu 0 - 2 FC FCSB  
Romania - Liga I:: relegation
15:30 FT Gaz Metan Medias 2 - 1 Dinamo Bucuresti  
Russia - 1st Division
05:00 FT FC Ska-Khabarovsk 1 - 0 Tom Tomsk  
09:00 FT FC Sibir Novosibirsk 0 - 2 FC Tambov  
10:00 FT FC Rotor 1 - 0 FC Khimki  
11:00 FT FC Nizhny Novgorod 0 - 1 FC Shinnik Yaroslavl  
13:00 FT FC Zenit-2 St Petersburg 1 - 0 FC Fakel Voronezh  
14:00 FT FC Armavir 0 - 0 FC Avangard Kursk  
14:00 FT Mordovya 0 - 0 FC Luch Vladivostok  
Russia - Premier League
11:00 FT FC Ufa 0 - 1 Republican FC Akhmat Grozny  
13:30 FT FC Lokomotiv Moscow 1 - 0 FC Krasnodar  
16:00 FT FC Spartak Moscow 1 - 1 Zenit St. Petersburg  
Scotland - Premiership
12:30 FT Dundee FC 0 - 1 Celtic  
Serbia - Super Liga
16:00 FT Rad Beograd 0 - 3 FK Crvena Zvezda  
17:00 FT Mladost Lucani 3 - 1 Vozdovac  
18:00 FT Vojvodina 0 - 0 Cukaricki  
Singapore - Sg. Premier League
09:30 FT Home United FC 0 - 0 Balestier Khalsa FC  
Slovakia - Fortuna League:: championship
14:00 FT DAC 1904 Dunajska Streda 1 - 1 Ruzomberok  
Slovenia - Prva Liga
16:00 FT Aluminij 4 - 0 Rudar Velenje  
19:00 FT Gorica 2 - 1 Domzale  
South Africa - Premier League
13:30 FT Chippa United FC 1 - 1 Highlands Park FC  
Spain - LaLiga 1|2|3
11:00 FT Real Oviedo 2 - 0 Gimnastic  
15:00 FT Cordoba 1 - 2 Sporting Gijon  
17:00 FT Almeria 0 - 0 Granada  
17:00 FT Osasuna 3 - 0 Rayo Majadahonda  
19:00 FT Las Palmas 1 - 2 Mallorca  
Spain - Segunda B:: group I
11:00 AD Union Adarve San Sebastian de los Reyes  
11:00 CF Burgos Las Palmas B  
11:00 Fuenlabrada CF Real Madrid Castilla  
11:00 Sadcf Internacional De Madrid Dsl Leonesa  
15:00 Celta Vigo B Unionistas de Salamanca  
16:00 Guijuelo Rapido de Bouzas  
16:00 RC Deportivo Fabril Coruxo F.C.  
16:00 Salamanca CF Uds Pontevedra  
Spain - Segunda B:: group II
10:30 Athletic Bilbao B Arenas Club de Getxo  
16:00 Cd Calahorra Racing Santander  
16:00 CD Tudelano CD Mirandes  
16:00 Gimnastica Torrelavega Real Sociedad B  
16:00 Real Union Irun CD Izarra  
16:00 UP Langreo Barakaldo CF  
Spain - Segunda B:: group III
11:00 CD Atletico Baleares CF Villarreal B  
11:00 Ub Conquense CD Ebro  
15:00 Cf Peralada CD Teruel  
15:30 UE Olot Ontinyent CF  
16:00 CD Alcoyano Valencia CF Mestalla  
16:00 CE Sabadell UE Cornella  
16:15 CD Castellon CF Badalona  
Spain - Segunda B:: group IV
10:30 Sevilla FC Atletico Ucam Murcia CF  
11:00 UD Ibiza Eivissa CF Talavera de La Reina  
11:00 UD Melilla CF Jumilla  
16:00 CD Badajoz Granada CF B  
16:00 CD El Ejido 2012 Marbella FC  
16:00 CF Villanovense CD Don Benito  
16:00 Real Murcia Club De Futbol Real Balompedica Linense  
16:00 Recreativo De Huelva San Fernando CD  
16:30 Atletico Malagueno UD Almeria B  
Sweden - Cup
17:15 FT AIK 1 - 1 AFC Eskilstuna  
Switzerland - Challenge League
13:30 FT Chiasso 3 - 1 Wil  
14:00 FT Winterthur 0 - 1 Aarau  
Switzerland - Super League
15:00 FT FC Basel 1893 2 - 2 Young Boys  
15:00 FT FC Zuerich 2 - 1 Xamax  
15:00 FT Thun 1 - 1 Luzern  
Thailand - Thai League
11:00 FT Port FC 1 - 1 PTT Rayong FC  
11:00 FT Samut Prakan City 0 - 0 Sukhothai FC  
12:00 FT Bangkok United 0 - 1 Buriram United  
Turkey - 1st Lig
10:30 FT Afjet Afyonspor 1 - 3 Denizlispor  
10:30 FT Altay Izmir 4 - 0 Karabukspor  
13:00 FT Adanaspor 0 - 1 Genclerbirligi  
13:00 FT Boluspor 1 - 0 Balikesirspor  
Turkey - Super Lig
10:30 FT Yeni Malatyaspor 3 - 1 Ankaragucu  
13:00 FT Kayserispor 1 - 1 Istanbul Basaksehir  
16:00 FT Bursaspor 2 - 3 Galatasaray  
Ukraine - Premier League
15:00 FT Desna 0 - 1 FC Lviv  
15:00 FT Karpaty Lviv 1 - 1 Mariupol  
17:30 FT Olimpik Donetsk 1 - 2 Dynamo Kyiv  
Uruguay - Primera División:: apertura
19:30 FT CA Juventud De Las Piedras 1 - 1 Rampla Juniors  
19:30 FT Plaza Colonia 1 - 0 River Plate  
19:30 FT Racing 3 - 0 CA Progreso  
22:30 FT Montevideo Wanderers 2 - 0 Club Atletico Penarol  
USA - Major League Soccer
02:30 FT Los Angeles Galaxy 3 - 2 Minnesota United  
19:00 FT New York City FC 2 - 2 Los Angeles FC  
21:00 FT FC Cincinnati 3 - 0 Portland Timbers  
23:00 FT Atlanta United Fc 1 - 1 Philadelphia Union  
USA - USL Championship
00:00 FT Birmingham Legion Fc 0 - 1 Ottawa Fury FC  
00:00 FT Colorado Springs Switchbacks FC 0 - 1 Sacramento Republic FC  
00:00 FT Memphis 901 Fc 1 - 1 Loudoun United Fc  
00:00 FT Nashville SC 0 - 1 Saint Louis FC  
00:30 FT OKC Energy FC 2 - 1 Las Vegas Lights  
00:30 FT Rio Grande Valley FC 0 - 2 Fresno Fc  
00:30 FT San Antonio FC 1 - 3 Portland Timbers II  
02:00 FT Orange County SC 3 - 5 Tulsa Roughnecks FC  
02:00 FT Tacoma Defiance 0 - 3 LA Galaxy II  
02:30 FT Phoenix Rising FC 3 - 3 New Mexico United  
Venezuela - Primera División:: apertura
Postp. Carabobo FC Deportivo Lara  
Postp. Caracas Metropolitanos FC  
Postp. Estudiantes de Caracas Zamora FC  
Postp. Estudiantes Merida Zulia  
Postp. Mineros De Guayana Academia Puerto Cabello  
Postp. Monagas SC Trujillanos FC