Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

14'   Shamar Nicholson 1 - 0
70'   Virgil Ghita
45'   Luis Del Pino
39'   Koki Ogawa 1 - 1
18'   Antony 1 - 0
89'   Koki Ogawa 2 - 2
86'   Eduardo Aguirre 1 - 2
72'   Yuki Soma 1 - 1
50'   Jose Godinez 0 - 1
67'   Khalid Muneer Mazeed 1 - 1

Bookmakers





England - Premier League
13:05 FT Crystal Palace  1 - 3  Manchester City  
15:30 FT Liverpool  2 - 0  Chelsea  
Italy - Serie A
10:30 FT Torino  1 - 1  Cagliari  
13:00 FT Fiorentina  0 - 0  Bologna  
13:00 FT Sampdoria  2 - 0  Genoa  
13:00 FT Sassuolo  0 - 0 Parma  
16:00 FT Chievo 1 - 3 Napoli  
18:30 FT Frosinone  1 - 3  Inter  
Germany - Bundesliga
11:30 FT Hoffenheim  2 - 0 Hertha BSC  
13:30 FT Fortuna Düsseldorf 1 - 4 FC Bayern München  
16:00 FT Eintracht Frankfurt  1 - 3  Augsburg  
Spain - LaLiga Santander
12:00 FT Athletic Bilbao 3 - 2 Rayo Vallecano  
14:15 FT Real Sociedad 1 - 1 Eibar  
16:30 FT Girona 0 - 1 Villarreal  
18:45 FT Valencia 3 - 1 Levante  
France - Ligue 1
13:00 FT Montpellier 2 - 1 Toulouse  
13:00 FT Rennes 0 - 0 Nice  
15:00 FT Saint-Etienne 3 - 0 Bordeaux  
19:00 FT Lille 5 - 1 Paris Saint-Germain  
Africa - Confederations Cup:: play-off
16:00 CS Sfaxien Nkana FC  
19:00 El Zamalek Hassania Agadir  
19:00 RSB Berkane Gor Mahia  
Africa Cup of Nations U17 - Group A
13:00 Tanzania U17 Nigeria U17  
16:00 Angola U17 Uganda U17  
Africa Cup of Nations U17 - Group B
22:01 Guinea U17 Cameroon U17  
22:01 Morocco U17 Senegal U17  
Argentina - Copa de la Superliga
18:30 FT Estudiantes 0 - 1 Banfield  
20:45 FT San Lorenzo 0 - 0 Huracan  
23:00 FT Argentinos Juniors 3 - 2 Independiente  
Argentina - Federal A:: promotion: final
19:30 FT Defensores de Belgrano de Villa Ramallo 3 - 4 Sarmiento de Resistencia  
20:00 FT CA Alvarado 1 - 1 Deportivo San Jorge Tucuman  
Argentina - Primera B Metropolitana
15:00 FT San Telmo 1 - 1 Flandria  
18:30 FT Almirante Brown 0 - 1 Atlanta  
18:30 FT CA San Miguel 0 - 1 Club Atletico Estudiantes  
18:30 FT Justo Jose de Urquiza 0 - 2 CA Talleres Remedios de Escalada  
Argentina - Primera B Nacional
18:30 FT Club Atletico Platense 2 - 1 Instituto  
19:00 FT Agropecuario 1 - 0 CA Defensores de Belgrano  
19:00 FT Guillermo Brown 2 - 1 Quilmes  
19:00 FT Villa Dalmine 4 - 4 Gimnasia Jujuy  
19:30 FT Gimnasia Mendoza 3 - 3 Santamarina  
20:30 FT Central Cordoba de Santiago 1 - 1 Club Atletico Mitre  
Australia - Hyundai A-League
09:00 FT Perth Glory 1 - 0 Newcastle United Jets  
Austria - Bundesliga:: championship
12:30 FT LASK 0 - 0 SKN St. Poelten  
12:30 FT Wolfsberger AC 1 - 1 Austria Wien  
15:00 FT Salzburg 3 - 1 Sturm Graz  
Austria - Erste Liga
08:30 FT Vorwaerts Steyr 3 - 4 FC Wacker Innsbruck (A)  
Azerbaijan - Premier League
11:00 FT Keshla FK 1 - 2 FK Gabala  
14:00 FT Sabayil 2 - 2 FK Neftchi  
Belarus - Premier
12:00 FT BATE Borisov 0 - 1 Dinamo Brest  
14:00 FT Isloch 1 - 0 Neman Grodno  
15:45 FT FK Vitebsk 1 - 1 FC Torpedo Minsk  
17:45 FT Dinamo Minsk 1 - 0 FK Gorodeya  
Belgium - First Division A:: Championship
16:00 FT Genk 3 - 1 Club Brugge  
Belgium - First Division A:: EL play-off: group A
18:00 FT Sporting Charleroi 2 - 0 Westerlo  
Belgium - First Division B:: relegation
18:00 FT OH Leuven 3 - 0 Roeselare  
Bolivia - Primera Division:: apertura
19:00 FT San Jose 6 - 2 Always Ready  
19:00 FT The Strongest 4 - 0 Oriente Petrolero  
21:15 FT Jorge Wilstermann 2 - 1 Royal Pari  
23:30 FT Blooming 4 - 2 Guabira  
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
14:30 FT NK Gosk Gabela 3 - 2 FK Sloboda Tuzla  
17:30 FT FK Sarajevo 0 - 0 Siroki Brijeg  
Brazil - Paulista A1:: play-off
19:00 FT Sao Paulo 0 - 0 SC Corinthians SP  
Bulgaria - First Professional League:: championship
16:00 FT Levski Sofia 0 - 2 PFC Ludogorets 1945 Razgrad  
Bulgaria - First Professional League:: relegation: group 1
13:30 FT Botev Vratsa 5 - 0 Vereya  
Chile - Primera División
16:00 FT Club Deportivo Universidad Catolica 4 - 0 Universidad de Chile  
China - Super League
09:30 FT Shandong Luneng 0 - 1 Dalian Yifang  
11:35 FT Beijing Guoan 2 - 1 Henan Jianye  
11:35 FT Shanghai SIPG FC 2 - 1 Wuhan Zall  
Colombia - Primera A:: apertura
Live Independiente Medellin - Atlético Bucaramanga 90' Independiente Medellin 4 - 0 Atlético Bucaramanga  
20:00 FT Alianza Petrolera 0 - 1 Cucuta  
20:00 FT Patriotas 1 - 3 Millonarios  
22:00 FT Atletico Junior 0 - 0 Atlético Nacional  
22:00 FT Envigado 1 - 1 Atletico Huila  
22:00 FT Tolima 0 - 0 Deportivo Pasto  
Costa Rica - Primera División:: clausura
00:00 FT AD Santos De Guapiles 1 - 1 Club Sport Herediano  
02:00 FT Deportiva San Carlos 2 - 0 C.S. Cartagines  
02:00 FT Deportivo Saprissa 4 - 0 Universidad de Costa Rica  
19:30 FT Deportiva Carmelita 1 - 1 LD Alajuelense  
21:05 FT Limon 3 - 1 Municipal Perez Zeledon  
Croatia - 1st League
14:30 FT HNK Gorica 4 - 3 Slaven  
17:00 FT NK Lokomotiva 0 - 1 Hajduk Split  
Cyprus - 1st League:: Championship
14:00 FT AEL Limassol 2 - 3 AEK Larnaca  
15:00 FT Omonia Nicosia 0 - 2 Apollon Limassol  
Czech Republic - 1st League
13:30 FT Jablonec 2 - 1 Dukla Praha  
16:00 FT Slavia Prague 1 - 1 Sparta Prague  
Czech Republic - 2nd league
13:30 FT FK MAS Taborsko 1 - 2 FC Zbrojovka Brno  
14:30 FT FK Varnsdorf 2 - 2 MFK Chrudim  
Denmark - 1st Division
11:45 FT FC Helsingoer 0 - 0 Fredericia  
11:45 FT HB Koege 1 - 1 Fremad Amager  
11:45 FT Lyngby 1 - 0 Hvidovre IF  
11:45 FT Nykoebing FC 0 - 5 FC Roskilde  
11:45 FT Thisted 0 - 4 Viborg FF  
Denmark - Superliga:: championship
12:00 FT FC Nordsjaelland 1 - 2 Esbjerg FB  
14:00 FT Broendby If 1 - 2 FC Koebenhavn  
16:00 FT FC Midtjylland 2 - 0 OB  
Denmark - Superliga:: relegation: group 2
10:00 FT Hobro 1 - 2 Randers FC  
Ecuador - Serie A
17:00 FT El Nacional 2 - 2 LDU de Quito  
19:15 FT CD Tecnico Universitario 3 - 2 CD America de Quito  
Egypt - Premier League
15:30 FT Al Masry 1 - 1 Ismaily SC  
El Salvador - Primera Division:: clausura
00:30 AD Chalatenango AD Isidro Metapan  
01:00 CD Luis Angel Firpo Jocoro Fc  
21:00 CD Municipal Limeno Santa Tecla FC  
21:14 Alianza FC CD Pasaquina  
21:30 CD FAS Cd Audaz  
England - Championship
11:00 FT Wigan Athletic  1 - 1  Norwich City  
Estonia - Premium liiga
10:00 FT FC Kuressaare 0 - 1 Paide Linnameeskond  
12:00 FT Nomme JK Kalju 2 - 0 Tammeka  
Finland - Veikkausliiga
13:00 FT Ilves 0 - 0 VPS  
Germany - 2nd Bundesliga
11:30 FT FC Ingolstadt 04 1 - 1  Holstein Kiel  
11:30 FT FC St. Pauli 1 - 1 DSC Arminia Bielefeld  
11:30 FT VfL Bochum 1848 3 - 2 SpVgg Greuther Fürth  
Germany - 3rd Liga
11:00 FT SpVgg Unterhaching 0 - 1  FSV Zwickau  
12:00 FT Krefelder FC Uerdingen 05 1 - 3 VfL Osnabrück  
Germany - Regionalliga Nord
12:00 FT St.Pauli II 1 - 0 Holstein Kiel II  
13:00 FT FC Germania Egestorf-Langreder 0 - 1 Werder Bremen II  
13:00 FT Oldenburg 0 - 1  Hamburger SV II  
13:00 FT U.s.i. Lupo-Martini 0 - 5  Wolfsburg II  
Germany - Regionalliga Nordost
11:30 FT FC Oberlausitz Neugersdorf 0 - 2 VfB Auerbach 1906  
11:30 FT FC Viktoria 1889 Berlin 1 - 2  BFC Dynamo  
11:30 FT ZFC Meuselwitz  1 - 2 FC Rot-Weiss Erfurt  
Germany - Regionalliga Südwest
12:00 FT VfB Stuttgart II  0 - 0 TSG 1899 Hoffenheim II  
Germany - Regionalliga West
12:00 FT SV Lippstadt 08 3 - 0 TSV Alemannia Aachen  
Greece - Football League
12:00 FT Apollon Larissa FC 3 - 1 Trikala 1963  
13:00 FT Apollon Pontou 2 - 1 AE Karaiskakis  
Canc. Aoc-Kissamikos Pao Aittitos Spata FC  
Greece - Super League
16:00 FT AE Larissa 1 - 1 PAOK Thessaloniki FC  
16:00 FT Apollon Smyrnis 0 - 1 Panetolikos  
16:00 FT Aris Thessaloniki 0 - 2 Atromitos  
16:00 FT Lamia 2 - 2 AEK Athens  
16:00 FT Levadiakos 1 - 2 Panionios  
16:00 FT Olympiacos 4 - 0 Xanthi FC  
16:00 FT Panathinaikos 1 - 3 OFI Crete  
16:00 FT PAS Giannina 0 - 0 Asteras Tripolis  
Guatemala - Liga Nacional:: clausura
00:00 FT CSD Comunicaciones 0 - 1 Guastatoya  
02:00 FT Club Xelaju 3 - 0 CD Petapa  
17:00 FT Sanarate 1 - 2 Coban Imperial  
18:00 FT Deportivo Malacateco 1 - 0 Deportivo Siquinala  
19:30 FT Cd Chiantla 1 - 0 Antigua Guatemala  
01:00 FT Real Espana 0 - 1 CD Olimpia  
01:15 FT Honduras Progreso 1 - 0 Lobos UPNFM  
22:00 FT CD Motagua 5 - 1 CD Marathon  
Live Juticalpa - Platense FC HT Juticalpa 0 - 0 Platense FC  
Israel - Ligat HaAl:: championship
16:00 FT Hapoel Hadera 2 - 3 Bnei Yehuda Tel Aviv FC  
17:30 FT Maccabi Haifa FC 2 - 1 Maccabi Netanya FC  
Italy - Serie B
13:00 FT Padova 0 - 0  Cosenza  
13:00 FT Spezia  3 - 2 Ascoli  
19:00 FT Benevento  1 - 2  Palermo  
Italy - Serie C:: group A
13:00 S.S. Arezzo As Pro Piacenza 1919  
Italy - Serie C:: group B
12:30 FT Triestina  3 - 0 Fermana FC  
14:30 FT Monza  3 - 0 Rimini  
14:30 FT Pordenone Calcio 4 - 0  Teramo  
14:30 FT SS Sambenedettese Calcio 3 - 0  AlbinoLeffe  
14:30 FT Ssd Vis Pesaro 1898 1 - 0  Alma Juventus Fano  
14:30 FT Ternana  1 - 1  Sudtirol  
14:30 FT Vicenza  2 - 2  Gubbio  
18:30 FT Renate  0 - 2 AS Giana Erminio  
18:30 FT Virtus Verona 1 - 2 Ravenna FC 1913  
Italy - Serie C:: group C
12:30 FT AS Viterbese Castrense 2 - 2  Catanzaro  
12:30 FT Casertana FC 2 - 1  Siracusa Calcio  
12:30 FT Cavese 0 - 1  Reggina  
12:30 FT Rieti 1 - 1  Rende  
12:30 FT Trapani  2 - 1 Potenza  
12:30 Viterbo Calcio  Catanzaro  
13:00 Matera   Paganese  
14:30 FT Sicula Leonzio  2 - 3 SS Juve Stabia  
14:30 FT Virtus Francavilla Calcio 1 - 0  Catania  
16:30 FT Vibonese 1 - 2  Monopoli  
Japan - J. League 2
05:00 FT FC Gifu 0 - 4 V-Varen Nagasaki  
05:00 FT Kyoto Sanga FC 2 - 1 Zweigen Kanazawa  
05:00 FT Omiya Ardija 2 - 1 Yokohama FC  
05:00 FT Ventforet Kofu 1 - 2 Mito Hollyhock  
06:00 FT JEF United Ichihara Chiba 0 - 0 Fagiano Okayama  
06:00 FT Kashiwa Reysol 0 - 0 Tochigi SC  
07:00 FT Renofa Yamaguchi 1 - 0 Kagoshima United  
07:00 FT Tokushima Vortis 1 - 1 Ehime FC  
Kazakhstan - Premier League
08:00 FT Aktobe 2 - 0 Atyrau  
09:00 FT Okzhetpes Kokshetau 1 - 2 Tobol Kostanay  
09:00 FT Shakhter Karagandy 4 - 0 Irtysh Pavlodar  
10:00 FT Taraz 1 - 2 Kaisar Kyzylorda  
10:00 FT Zhetysu Taldykorgan 3 - 0 Kairat Almaty  
13:00 FT FC Astana 2 - 1 Ordabasy Shymkent  
11:00 Posta Rangers MT Kenya United  
12:00 Chemelil Sugar Zoo FC  
12:00 Kariobangi Sharks Tusker FC  
12:00 SoNy Sugar AFC Leopards  
12:00 Ulinzi Stars Mathare United  
12:00 Vihiga United Kakamega Homeboyz  
12:00 Western Stima Bandari  
13:15 KCB Sofapaka  
Latvia - Virsliga
11:00 FT FS Metta/LU 3 - 0 FK Spartaks  
13:00 FT Riga FC 2 - 0 Ventspils  
13:00 FT Valmiera FK 1 - 0 FK Liepaja  
Lithuania - A Lyga
12:00 FT FK Atlantas Klaipeda 2 - 1 FK Panevezys  
14:00 FT Suduva Marijampole 3 - 0 FK Palanga  
Luxembourg - National Division
14:00 FT CS Fola Esch 7 - 0 US Rumelange  
14:00 FT F91 Dudelange 1 - 0 Racing FC Union Luxembourg  
14:00 FT FC Differdange 03 2 - 0 FC Etzella Ettelbruck  
14:00 FT RM Hamm Benfica 1 - 3 FC Victoria Rosport  
14:00 FT Una Strassen 2 - 0 Union Titus Petange  
14:00 FT US Hostert 2 - 2 AS Jeunesse Esch  
14:00 FT US Mondorf les Bains 1 - 0 FC Progres Niedercorn  
Malaysia - Super League
13:00 FT PKNS FC 1 - 2 Pahang  
Mexico - Liga MX:: clausura
17:00 FT Pumas 1 - 0 Xolos de Tijuana  
21:00 FT CF Lobos Buap 0 - 3 Tigres UANL  
Netherlands - Eerste Divisie
12:30 FT Sparta Rotterdam 1 - 4 TOP Oss  
Netherlands - Eredivisie
10:15 FT PSV Eindhoven 2 - 1 De Graafschap  
12:30 FT SC Heerenveen 1 - 1 FC Groningen  
14:45 FT FC Utrecht 0 - 0 Vitesse  
Nigeria - NPFL:: group A
15:00 Bendel Insurance Remo Stars  
15:00 FT Enyimba 2 - 0 Kwara United  
15:00 FT Katsina United 2 - 1 Rivers United FC  
15:00 FT MFM FC 0 - 0 Lobi Stars  
15:00 FT Niger Tornadoes 2 - 0 Wikki Tourist  
15:00 FT Sunshine Stars 1 - 2 Enugu Rangers  
Nigeria - NPFL:: group B
15:00 FT Abia Warriors 1 - 0 Yobe Desert Stars  
15:00 FT Akwa United 3 - 0 Kano Pillars  
15:00 FT El Kanemi Warriors 1 - 0 Plateau United  
15:00 FT Gombe United 1 - 0 Delta Force FC  
15:00 FT Heartland Owerri 3 - 1 Nasarawa United  
15:00 FT Ifeanyi Ubah United 2 - 0 Go Round  
North Macedonia - Prva Liga
14:00 FT FK Belasica Strumica 1 - 1 Pobeda  
14:00 FT FK Renova 1 - 2 FK Rabotnicki Skopje  
14:00 FT FK Vardar Skopje 0 - 0 KF Shkendija  
14:00 FT Makedonija GjP 1 - 1 Fk Akademija Pandev  
14:00 FT Shkupi 2 - 1 FK Sileks  
Norway - 2nd Division Avd.1
14:00 FT Fredrikstad 1 - 1 Hodd IL  
Norway - Eliteserien
16:00 FT Bodoe/Glimt 3 - 2 Molde FK  
16:00 FT Ranheim 0 - 2 FK Haugesund  
16:00 FT Sarpsborg 08 1 - 0 Lillestroem  
16:00 FT Stabaek 3 - 1 Rosenborg BK  
18:00 FT Vaalerenga 4 - 1 Tromsoe  
Norway - OBOS-ligaen
13:00 FT Nest Sotra 2 - 0 Hamarkameratene  
13:00 FT Skeid Fotball 0 - 0 Jerv  
13:00 FT Stroemmen 0 - 0 Sandnes  
16:00 FT Sogndal IL 4 - 1 Notodden FK  
16:00 FT Start 2 - 1 Raufoss Fotball  
16:00 FT Tromsdalen 0 - 8 Ull/Kisa  
Paraguay - Division Profesional:: apertura
21:00 FT General Diaz 1 - 3 Libertad  
23:10 FT Nacional 0 - 0 Deportivo Santani  
Peru - Primera División:: apertura
01:00 FT Universidad Cesar Vallejo 3 - 1 Ayacucho FC  
Live Union Comercio - FBC Melgar 90+1' Union Comercio 1 - 1 FBC Melgar  
20:30 FT Alianza Universidad 3 - 0 Carlos A. Mannucci  
21:00 FT Sporting Cristal 3 - 1 CD UT Cajamarca  
Poland - 1st Liga
15:00 FT Rakow Czestochowa 3 - 0 Warta Poznan  
16:00 FT Puszcza Niepolomice 1 - 2 GKS Katowice  
Poland - 2nd Liga
11:05 Widzew Lodz Pogon Siedlce  
14:00 Gryf Wejherowo Ruch Chorzow  
Portugal - Primeira Liga
14:00 FT Maritimo 2 - 0 Feirense  
14:00 FT Rio Ave 2 - 1 Vitoria de Guimaraes  
16:30 FT Boavista 1 - 0 Nacional  
16:30 FT SC Braga 3 - 0 Tondela  
19:00 FT Benfica 4 - 2 Vitoria de Setubal  
Portugal - Segunda Liga
15:00 FT Arouca 1 - 1 Sporting Covilha  
15:00 FT Leixoes 1 - 0 Mafra  
17:00 FT Penafiel 2 - 0 Varzim  
Republic of Korea - K-League 1
05:00 FT Suwon Bluewings 0 - 0 Daegu FC  
07:00 FT Gangwon FC 1 - 2 FC Seoul  
07:00 FT Incheon United 0 - 3 Ulsan Hyundai  
Republic of Korea - K-League 2
04:00 FT Seoul E-Land FC 4 - 1 FC Anyang  
06:00 FT Gwangju FC 0 - 0 Daejeon Citizen FC  
Romania - Liga I:: championship
18:00 FT CFR Cluj 0 - 0 FC FCSB  
Romania - Liga I:: relegation
15:00 FT FC Voluntari 1 - 2 Gaz Metan Medias  
Russia - 2nd Division:: Ural/Povolzhye
08:00 FK Zenit Izhevsk FC Kamaz Naberezhnye Chelny  
11:00 Fc Ufa-2 FC Zvezda Perm  
11:00 Nosta Novotroitsk FK Syzran-2003  
12:00 FC Neftekhimik Nizhnekamsk Ural-2  
Russia - Premier League
11:00 FT FC Dinamo Moscow 1 - 1 FC Krasnodar  
13:30 FT Zenit St. Petersburg 5 - 0 FC Anzhi Makhachkala  
16:00 FT FK Rostov 2 - 1 FC Spartak Moscow  
Scotland - Scottish Cup
13:00 FT Aberdeen 0 - 3 Celtic  
Singapore - Sg. Premier League
09:30 FT Young Lions 0 - 1 Geylang International  
Slovakia - Fortuna League:: championship
13:00 FT Zilina 0 - 3 Slovan Bratislava  
Slovenia - Prva Liga
12:30 FT NK Celje 0 - 2 NS Mura  
15:00 FT NK Olimpija Ljubljana 2 - 0 Aluminij  
17:00 FT Gorica 1 - 2 NK Krsko  
South Africa - Premier League
13:00 FT Lamontville Golden Arrows 1 - 1 Amazulu Durban  
Postp. Baroka FC Mamelodi Sundowns FC  
South America - Sudamericano U17:: final
21:30 Ecuador U17 Argentina U17  
23:50 Chile U17 Paraguay U17  
Spain - LaLiga 1|2|3
10:00 FT Albacete 1 - 1 Elche  
14:00 FT Numancia 1 - 1 Mallorca  
16:00 FT Cordoba 0 - 4 Lugo  
18:00 FT Las Palmas 0 - 3 Cadiz  
18:30 FT Real Zaragoza 0 - 2 Alcorcon  
Spain - Segunda B:: group I
10:00 Celta Vigo B Sadcf Internacional De Madrid Dsl  
10:00 Fuenlabrada CF Real Valladolid B  
10:00 San Sebastian de los Reyes Las Palmas B  
15:00 CF Burgos Leonesa  
15:00 RC Deportivo Fabril Atletico Madrid B  
16:00 Coruxo F.C. Pontevedra  
16:00 Guijuelo Real Madrid Castilla  
Spain - Segunda B:: group II
10:00 CD Tudelano SCD Durango  
10:00 Real Oviedo B Real Sociedad B  
15:00 Cd Calahorra Sporting Gijon B  
15:00 Gimnastica Torrelavega Racing Santander  
15:30 CD Vitoria UD Logrones  
Spain - Segunda B:: group III
10:00 CD Atletico Baleares UE Cornella  
10:00 Cf Peralada CF Badalona  
15:00 CE Sabadell Club Lleida Esportiu  
15:00 UE Olot RCD Espanyol Barcelona B  
15:15 CD Alcoyano CD Castellon  
Canc. Ontinyent CF CD Teruel  
Spain - Segunda B:: group IV
09:30 Recreativo De Huelva CF Talavera de La Reina  
09:30 Sevilla FC Atletico UD Melilla  
10:00 CD Badajoz CF Jumilla  
10:00 UD Ibiza Eivissa FC Cartagena  
16:00 CD El Ejido 2012 CD Don Benito  
16:00 CF Villanovense UD Almeria B  
Sweden - Allsvenskan
13:00 FT AIK 2 - 1 Sirius  
13:00 FT Elfsborg 3 - 1 GIF Sundsvall  
15:30 FT Malmoe FF 2 - 0 Oestersunds FK  
Sweden - Superettan
13:00 FT Brommapojkarna 1 - 2 GAIS  
15:30 FT Syrianska 1 - 5 Varbergs Bois  
Switzerland - Challenge League
14:00 FT FC Vaduz 3 - 2 SC Kriens  
14:00 FT Servette 3 - 2 Chiasso  
Switzerland - Super League
14:00 FT FC Zuerich 0 - 1 Young Boys  
14:00 FT Lugano 1 - 1 Sion  
14:00 FT Thun 0 - 0 FC ST Gallen 1879  
Tunisia - Ligue I
14:00 FT Ben Guerdane 1 - 0 Stade Tunisien  
14:00 FT CA Bizertin 1 - 2 Club Africain  
14:00 FT Stade Gabesien 1 - 1 AS Gabes  
14:00 FT Us Tataouine 2 - 2 JS Kairouanaise  
Turkey - 1st Lig
11:00 FT Karabukspor 0 - 0 Giresunspor  
13:30 FT Genclerbirligi 1 - 0 Balikesirspor  
16:30 FT Gazisehir Gaziantep FK 4 - 1 Adanaspor  
Turkey - Super Lig
10:30 FT Kayserispor 0 - 2 Ankaragucu  
13:00 FT Antalyaspor 1 - 0 Kasimpasa  
13:00 FT Yeni Malatyaspor 1 - 1 Alanyaspor  
16:00 FT Fenerbahce 1 - 1 Galatasaray  
Ukraine - Premier League:: relegation
11:00 FT Desna 2 - 1 Karpaty Lviv  
14:00 FT Arsenal Kyiv 1 - 0 Vorskla Poltava  
16:30 FT Chornomorets Odesa 1 - 1 Olimpik Donetsk  
Uruguay - Primera División:: apertura
13:00 FT River Plate 2 - 2 Fenix  
19:00 FT Boston River 1 - 1 Rampla Juniors  
19:00 FT Racing 2 - 1 CA Juventud De Las Piedras  
USA - Major League Soccer
02:30 FT Los Angeles Galaxy 2 - 0 Philadelphia Union  
USA - National Women's Soccer League
21:00 FT Orlando Pride 0 - 2 Portland Thorns  
22:00 FT Houston Dash 1 - 1 Reign FC  
USA - USL Championship
00:00 FT Colorado Springs Switchbacks FC 0 - 2 Reno 1868 FC  
00:00 FT Nashville SC 2 - 0 Memphis 901 Fc  
00:00 FT Portland Timbers II 1 - 0 Sacramento Republic FC  
00:30 FT Rio Grande Valley FC 2 - 1 OKC Energy FC  
00:30 FT Saint Louis FC 2 - 3 Birmingham Legion Fc  
00:30 FT San Antonio FC 2 - 0 LA Galaxy II  
01:30 FT El Paso Locomotive Fc 0 - 2 Phoenix Rising FC  
01:30 FT New Mexico United 5 - 1 Real Monarchs SLC  
02:30 FT Fresno Fc 3 - 1 Tulsa Roughnecks FC  
02:30 FT Las Vegas Lights 5 - 0 Tacoma Defiance  
USA - USL League One
02:20 North Texas Sc Forward Madison Fc  
02:30 FC Tucson Toronto FC II  
21:00 Orlando City B South Georgia Tormenta  
Venezuela - Primera División:: apertura
19:00 Estudiantes de Caracas Caracas  
19:00 Llaneros De Guanare FC Deportivo Tachira  
20:00 Atletico Venezuela Estudiantes Merida  
20:00 Deportivo La Guaira Aragua FC  
20:00 Deportivo Lara Zamora FC  
20:00 Mineros De Guayana Metropolitanos FC  
Vietnam - V-League
10:00 FT Song Lam Nghe An 1 - 0 FLC Thanh Hoa  
10:00 FT Vicem Hai Phong 1 - 1 Da Nang  
12:00 FT Saigon FC 1 - 1 Quang Nam FC