Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

24'   Christos Rovas 2 - 0
23'   Abdoulai Njai 4 - 1
20'   Patrick Naundrup 1 - 0
21'   Kevin Bechmann Timm 1 - 1
12'   Goson Sakai 1 - 0
17'   Markus Einsiedler 1 - 0
14'   Peter Kristensen 2 - 0
13'   Esben Petersen 1 - 0
12'   Efthimios Argyropoulos 1 - 0
13'   Christos Rovas 1 - 0

Bookmakers





Italy - Serie A
17:00 FT Lazio  2 - 0  Udinese  
France - Ligue 1
17:00 FT Nantes 3 - 2 Paris Saint-Germain  
Africa Cup of Nations U17 - Group A
11:00 Nigeria U17 Angola U17  
14:00 Uganda U17 Tanzania U17  
Africa Cup of Nations U17 - Group B
22:01 Morocco U17 Guinea U17  
22:01 Senegal U17 Cameroon U17  
Argentina - Copa Argentina
20:10 FT Club Atletico Mitre 1 - 0 Deportivo Roca  
Argentina - Federal A:: promotion play-off
00:30 FT Sportivo Estudiantes 0 - 0 CA Chaco For Ever  
Asia - AFC Cup:: group D
11:00 FT FC Khujand 3 - 1 FC Dordoi Bishkek  
12:00 FT Altyn Asyr FC 1 - 1 FK Istiklol  
Asia - AFC Cup:: group E
11:45 FT Abahani Limited Dhaka 2 - 2 Minerva Punjab  
11:45 Dhaka Abahani Minerva Punjab  
14:00 FT Chennaiyin FC 2 - 0 Manang Marshyangdi  
Asia - AFC Cup:: group F
09:00 FT Yangon United 2 - 5 Ha Noi TT  
11:30 FT Tampines Rovers FC 4 - 2 Nagaworld FC  
Asia - AFC Cup:: group H
07:00 FT Kaya Fc-Iloilo 1 - 2 PSM Makassar  
11:30 FT Lao FC 2 - 3 Home United FC  
Asia - AFC Cup:: group I
08:00 FT April Twenty-Five 2 - 0 Kitchee SC  
12:00 FT Wofoo Tai PO 4 - 2 Hang Yuen  
Bolivia - Primera Division:: apertura
19:00 FT Guabira 1 - 2 The Strongest  
Brazil - Cup
22:15 FT Santos FC 2 - 0 Vasco da Gama  
16:00 FT PFK Botev Plovdiv 3 - 2 PFC CSKA-Sofia  
Champions League - Quarter-finals
19:00 FT FC Porto 1 - 4  Liverpool  
19:00 FT Manchester City  4 - 3  Tottenham Hotspur  
Colombia - Primera A:: apertura
00:45 FT Atlético Bucaramanga 1 - 1 Once Caldas  
19:00 FT Deportivo Pasto 1 - 0 Alianza Petrolera  
21:00 FT CD Jaguares 2 - 2 Envigado  
23:00 FT Atletico Huila 0 - 3 Santa Fe  
Cyprus - Cup
14:00 FT Enosis Paralimni 2 - 2 APOEL Nicosia  
15:00 FT AEL Limassol 0 - 0 Apollon Limassol  
Czech Republic - 2nd league
15:00 FT MFK Chrudim 1 - 2 Vitkovice  
15:00 FT SK Dynamo Ceske Budejovice 4 - 0 FK MAS Taborsko  
15:00 FT Trinec 2 - 0 FK Varnsdorf  
15:00 FT Zizkov 1 - 1 Hradec Kralove  
16:00 FT FC Zbrojovka Brno 3 - 1 Pardubice  
16:00 FT Usti nad Labem 2 - 1 Znojmo  
Denmark - Superliga:: relegation: group 2
16:00 FT AaB 1 - 1 Vendsyssel FF  
El Salvador - Primera Division:: clausura
21:00 AD Chalatenango CD Aguila  
21:00 AD Isidro Metapan CD Pasaquina  
21:00 Alianza FC CD FAS  
21:00 CD Luis Angel Firpo Cd Audaz  
21:00 CD Municipal Limeno Sonsonate FC  
21:30 Jocoro Fc Santa Tecla FC  
Germany - Regionalliga Bayern
16:30 FT Burghausen  1 - 1  Augsburg II  
Germany - Regionalliga Nord
17:30 FT Hannover 96 II  1 - 1 Luebeck  
Germany - Regionalliga West
17:30 FT Bonner SC  3 - 0 SV Lippstadt 08  
Greece - Football League
12:00 FT Platanias 4 - 3 Panachaiki 1891 FC  
13:00 FT AE Karaiskakis 0 - 0 Aoc-Kissamikos  
13:00 FT Iraklis 1 - 0 Trikala 1963  
13:00 FT Irodotos 4 - 2 Aiginiakos FC  
13:00 FT Volos Nps 1 - 3 Apollon Larissa FC  
Live AOK Kerkyra - Sparti 13:00 AOK Kerkyra ? - ? Sparti  
Canc. Pao Aittitos Spata FC Ergotelis  
Guatemala - Liga Nacional:: clausura
18:00 FT Deportivo Siquinala 0 - 0 CSD Comunicaciones  
21:00 FT CSD Municipal 0 - 2 Club Xelaju  
21:30 FT Antigua Guatemala 4 - 0 Sanarate  
21:45 FT Guastatoya 2 - 0 Deportivo Iztapa  
21:30 FT CD Marathon 6 - 0 Honduras Progreso  
Hungary - Cup
16:00 FT Budapest Honved 2 - 1 Soroksar SC  
International - Friendly (Under 18)
14:00 Mexico U18 Denmark U18  
16:00 Portugal U18 France U18  
17:00 Austria U18 Germany U18  
Iran - Pro League
13:30 FT Zob Ahan Isfahan FC 0 - 0 Persepolis  
15:45 FT Esteghlal 1 - 0 Machine Sazi FC  
Italy - Serie C:: group C
12:30 FT AS Viterbese Castrense 1 - 3 Cavese  
Kenya - Premier League
12:00 Bandari KCB  
12:00 Mathare United Nzoia Sugar FC  
12:00 MT Kenya United Chemelil Sugar  
12:00 Western Stima Ulinzi Stars  
12:00 Zoo FC Vihiga United  
13:15 AFC Leopards Posta Rangers  
Montenegro - Cup
13:00 Buducnost P. Sutjeska Niksic  
13:00 FK Lovcen Petrovac  
Morocco - Botola Pro
15:00 FT Raja Casablanca 1 - 0 Ittihad Tanger  
17:00 FT FAR Rabat 1 - 1 RSB Berkane  
Nigeria - NPFL:: group A
15:00 FT Enugu Rangers 1 - 1 Lobi Stars  
Paraguay - Division Profesional:: apertura
00:15 FT Olimpia 2 - 0 Luqueno  
22:15 FT General Diaz 1 - 4 Sol de America  
Poland - 2nd Liga
14:00 Siarka Tarnobrzeg Olimpia Elblag  
14:00 Siarka Tarnobrzeg PKS Olimpia Elblag  
Republic of Korea - Cup
05:00 Honam University Seoul E-Land FC  
05:00 Hwaseong Yangpyeong  
06:00 Paju Citizens Dankook University  
10:00 Cheonan City Mokpo City  
10:00 Daejeon Korail Ulsan Hyundai  
10:00 Gangneung City Jeju United  
10:00 Gangwon FC FC Seoul  
10:00 Gyeongju H & N Gimpo Citizen  
10:00 Jeonbuk FC FC Anyang  
10:00 Pocheon Citizens FC Gyeongnam FC  
10:00 Sangju Sangmu Seongnam FC  
10:00 Yeongnam University Changwon City  
10:30 Gwangju FC Andong  
10:30 Incheon United Cheongju FC  
10:30 Incheon United Cheongju City FC  
10:30 Incheon United Chungbuk Cheongju FC  
10:30 Suwon Bluewings Pohang Steelers  
10:30 Suwon City Daegu FC  
Russia - 2nd Division:: south
12:00 FC Mashuk-KMV Pyatigorsk Legion-Dynamo  
12:00 Mashuk-Kmv Pyatigorsk Legion-Dynamo Makhachkala  
12:00 SKA Rostov FC Spartak Vladikavkaz  
13:00 Biolog Novokubansk Urozhay Krasnodar  
13:00 Dinamo Stavropol Af-Ponedelnika  
13:00 Dinamo Stavropol AF Ponedelnika Rostov ON Don  
13:00 FK Angusht Nazran FC Volgar Astrakhan  
13:00 FK Biolog Novokubansk Urozhay Krasnodar  
14:30 Chernomorets Novorossijsk Spartak Nalchik  
14:30 FC Chernomorets Novorossiysk FC Spartak Nalchik  
Serbia - Cup
16:00 FT Partizan Beograd 1 - 0 Radnicki Nis  
15:00 FT Zemplin Michalovce 0 - 2 Zilina  
South Africa - Premier League
17:30 FT Highlands Park FC 1 - 1 Free State Stars  
17:30 FT Mamelodi Sundowns FC 0 - 2 SuperSport United  
Spain - Segunda B:: group II
17:30 Arenas Club de Getxo SD Gernika Club  
18:00 CD Izarra SD Leioa  
Tunisia - Ligue I
14:00 FT Club Sportif Sfaxien 0 - 3 US Monastir  
14:00 CS Sfaxien US Monastir  
14:00 FT Esperance 1 - 0 Club S Hammam-Lif  
Ukraine - Cup
13:00 FT Inhulets Petrove 2 - 1 Zorya Luhansk  
15:30 FT SC Dnipro-1 0 - 2 Shakhtar Donetsk  
United Arab Emirates - UAE League
13:55 FT Fujairah SC 3 - 3 Al-Wasl FC  
13:55 FT Shabab Al-Ahli Dubai FC 0 - 1 Al-Wahda  
14:05 FT Al-Dhafra 1 - 0 Baniyas SC  
16:30 FT Sharjah Cultural Club 2 - 2 Al-Ain  
USA - National Women's Soccer League
23:00 FT North Carolina Courage 5 - 0 Orlando Pride  
USA - USL Championship
23:00 FT New York Red Bulls II 4 - 0 Hartford Athletic  
Venezuela - Primera División:: apertura
19:00 Estudiantes de Caracas Zamora FC  
19:30 Deportivo Anzoategui Aragua FC  
19:30 Portuguesa FC Llaneros FC  
20:00 Atletico Venezuela Deportivo Tachira  
20:00 Carabobo FC Deportivo Lara  
20:00 Caracas Metropolitanos FC  
20:00 Estudiantes Merida Zulia  
20:00 Mineros De Guayana Academia Puerto Cabello  
20:00 Portuguesa FC Llaneros De Guanare FC