Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

14'   Shamar Nicholson 1 - 0
70'   Virgil Ghita
45'   Luis Del Pino
39'   Koki Ogawa 1 - 1
18'   Antony 1 - 0
89'   Koki Ogawa 2 - 2
86'   Eduardo Aguirre 1 - 2
72'   Yuki Soma 1 - 1
50'   Jose Godinez 0 - 1
67'   Khalid Muneer Mazeed 1 - 1

Bookmakers





Africa Cup of Nations U17 - Group B
11:00 Cameroon U17 Morocco U17  
14:00 Senegal U17 Guinea U17  
Argentina - Copa Argentina
00:10 FT River Plate 3 - 0 Argentino de Merlo  
Australia - Hyundai A-League
09:50 FT Sydney FC 1 - 0 Perth Glory  
Azerbaijan - Premier League
12:45 FT FK Sumgayit 1 - 2 Sabayil  
15:00 FT Qarabag FK 3 - 0 Keshla FK  
Bolivia - Primera Division:: apertura
00:00 FT Bolivar 4 - 1 Blooming  
00:30 FT Real Potosi 1 - 2 Jorge Wilstermann  
22:15 FT Royal Pari 0 - 0 Destroyers  
Brazil - Cup
00:30 FT Chapecoense AF 1 - 0 Corinthians  
00:30 FT Fluminense 2 - 0 Santa Cruz  
23:00 FT Bahia 4 - 0 Londrina EC  
Colombia - Primera A:: apertura
00:00 FT Millonarios 1 - 2 Tolima  
01:00 FT Deportivo Cali 0 - 0 Atletico Junior  
20:15 FT Union Magdalena 0 - 3 America de Cali  
Denmark - Superliga:: championship
16:00 FT FC Koebenhavn 3 - 0 FC Midtjylland  
Denmark - Superliga:: relegation: group 1
10:00 FT AGF 2 - 1 SoenderjyskE  
12:00 FT AC Horsens 0 - 0 Vejle Boldklub  
Egypt - Premier League
15:00 FT Ismaily SC 0 - 2 El Zamalek  
18:00 FT Al Ahly 0 - 1 Pyramids FC  
El Salvador - Primera Division:: clausura
00:30 AD Chalatenango CD Aguila  
00:30 CD Chalatenango CD Aguila  
01:00 CD Luis Angel Firpo Cd Audaz  
01:30 AD Isidro Metapan CD Pasaquina  
01:30 Alianza FC CD FAS  
01:30 Alianza FC (Slv) CD FAS  
21:30 CD Municipal Limeno Sonsonate FC  
21:30 Municipal Limeno Sonsonate FC  
Europa League - Quarter-finals
19:00 FT Chelsea  4 - 3 Slavia Prague  
19:00 FT Eintracht Frankfurt  2 - 0 Benfica  
19:00 FT Napoli 0 - 1  Arsenal  
19:00 FT Valencia 2 - 0 Villarreal  
Finland - Veikkausliiga
15:30 FT SJK 0 - 0 HJK  
France - National
18:30 FT Cholet 0 - 1 Le Mans  
Germany - Regionalliga Nord
16:15 FT Oldenburg 3 - 0 VfL Oldenburg  
17:00 FT TSV Havelse  1 - 1  Hamburger SV II  
17:30 FT SSV Jeddeloh II 0 - 3 Werder Bremen II  
17:30 FT St.Pauli II 2 - 1 FC Germania Egestorf-Langreder  
Germany - Regionalliga Nordost
16:00 FT BFC Dynamo  1 - 4 Bischofswerdaer FV 1908  
17:00 FT 1. FC Lokomotive Leipzig 1 - 3 VSG Altglienicke  
17:00 FT Chemnitzer FC  1 - 0 Hertha Berlin II  
17:00 FT VfB Auerbach 1906 2 - 1  ZFC Meuselwitz  
17:00 FT VfB Germania Halberstadt 2 - 0 FC Oberlausitz Neugersdorf  
Germany - Regionalliga Südwest
12:00 FT Freiburg II  2 - 1 1. FSV Mainz 05 II  
Germany - Regionalliga West
17:00 FT Borussia Mönchengladbach II 4 - 2 SV 19 Straelen  
17:30 FT TSV Alemannia Aachen 2 - 1  SC Verl  
Greece - Football League
13:00 FT Doxa Dramas 4 - 0 Apollon Pontou  
Guatemala - Liga Nacional:: clausura
01:00 FT Coban Imperial 2 - 0 Deportivo Malacateco  
01:00 FT CD Olimpia 1 - 1 Real de Minas  
Iceland - Super Cup
Live Valur - Stjarnan Pen Valur 0 - 0 Stjarnan  
Iran - Pro League
14:30 FT Saipa FC 2 - 5 Sepahan  
14:45 FT Naft Masjed Soleyman FC 0 - 0 Esteghlal Khuzestan FC  
Italy - Serie C:: group A
12:30 FT ASDC Gozzano 1 - 2 Juventus U23  
14:30 FT AC Cuneo 1905 1 - 1 Albissola  
17:00 FT Robur Siena  3 - 0  Carrarese  
18:30 FT Alessandria  1 - 2 Aurora Pro Patria 1919  
18:30 FT Lucchese  1 - 2  Piacenza  
18:30 FT Olbia  1 - 2  Novara  
18:30 FT Pisa  0 - 0 US Citta DI Pontedera  
18:30 FT Pistoiese  1 - 2  Pro Vercelli  
18:30 FT Virtus Entella 2 - 1 S.S. Arezzo  
Kenya - Premier League
08:00 AFC Leopards Posta Rangers  
11:00 Sofapaka Kariobangi Sharks  
12:00 Kakamega Homeboyz Gor Mahia  
13:15 Tusker FC SoNy Sugar  
Morocco - Botola Pro
14:00 FT Hassania Agadir 2 - 1 Wydad Casablanca  
Paraguay - Division Profesional:: apertura
00:15 FT Libertad 1 - 1 Guarani  
Poland - 1st Liga
16:00 FT Bytovia Bytow 2 - 2 Rakow Czestochowa  
16:00 Bytovia Bytow KS Rakow Czestochowa  
16:00 FT Podbeskidzie Bielsko Biala 3 - 3 Wigry Suwalki  
17:45 FT OKS Stomil Olsztyn 0 - 2 Chrobry Glogow  
Poland - 2nd Liga
14:00 Rozwoj Katowice Gornik Leczna  
Russia - 1st Division
17:00 FT FC Baltika Kaliningrad 1 - 1 FC Sibir Novosibirsk  
Russia - 2nd Division:: east
08:30 FC Sakhalin Dynamo Barnaul  
08:30 Sakhalin Sakhalinsk Dynamo Barnaul  
09:00 FK Chita Zenit Irkutsk  
11:00 Sibir-2 Novosibirsk FC Irtysh Omsk  
Saudi Arabia - Premier League
17:45 FT AL Ittihad FC 2 - 0 AL Ettifaq FC  
17:45 FT AL Nassr FC 5 - 0 AL Fateh SC  
South America - Copa Sudamericana
Live Oriente Petrolero - Rionegro Aguilas Pen Oriente Petrolero 1 - 1 Rionegro Aguilas  
Spain - Segunda B:: group I
15:00 Pontevedra Rapido de Bouzas  
18:00 Real Madrid Castilla RC Deportivo Fabril  
Spain - Segunda B:: group II
10:00 Barakaldo CF CD Tudelano  
10:00 UP Langreo Athletic Bilbao B  
16:00 SCD Durango RS Gimnastica de Torrelavega  
16:00 SCD Durango Gimnastica Torrelavega  
USA - Major League Soccer
02:00 FT Vancouver Whitecaps FC 1 - 0 Los Angeles FC  
USA - USL Championship
00:30 FT Austin Bold Fc 1 - 0 Phoenix Rising FC  
Venezuela - Primera División:: apertura
20:00 Atletico Venezuela Deportivo Tachira  
20:00 Estudiantes Merida Zulia  
20:00 Lala FC Deportivo La Guaira