Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

85   Steve Morison  Callum Lang
79   Michael Folivi  Joe Pigott
79   Brad Walker  Oliver Norburn
79   Adam Roscrow  Marcus Forss
68   Jason Cummings  Daniel Udoh
74   Max Sanders  Callum Reilly
85   Steve Morison  Callum Lang
85   Steve Morison  Callum Lang
79   Michael Folivi  Joe Pigott
79   Michael Folivi  Joe Pigott
Argentina - Primera C:: promotion play-off
18:00 Villa San Carlos Excursionistas  
Belarus - Premier
14:00 FT Dnyapro Mogilev 3 - 0 Isloch  
16:00 FT Slavia Mozyr 1 - 1 FK Slutsk  
17:45 FT Torpedo Zhodino 1 - 0 FK Vitebsk  
Canada - Premier League
16:00 FT York 9 FC 1 - 0 Pacific FC  
18:30 FT FC Edmonton 0 - 3 Cavalry FC  
21:00 FT Forge FC 2 - 1 Valour FC  
China - League 1
07:30 FT Heilongjiang Lava Spring 2 - 1 Meizhou Hakka FC  
07:30 Qingdao Huanghai FC Beijing Sport University FC  
08:00 FT Xinjiang Tianshan Leopard 3 - 0 Sichuan Longfor FC  
11:30 FT Beijing Sport University FC 3 - 1 Qingdao Huanghai FC  
11:30 FT Guizhou Hengfeng FC 2 - 1 Shijiazhuang Ever Bright FC  
11:30 FT Shanghai Shenxin 0 - 1 Inner Mongolia Zhongyou FC  
11:35 FT Nantong Zhiyun FC 0 - 0 Zhejiang Greentown FC  
China - Super League
11:35 FT Guangzhou R&F F.C. 3 - 4 Wuhan Zall  
11:35 FT Hebei CFFC 1 - 0 Dalian Yifang  
CONCACAF - Gold Cup:: group A
23:30 FT Canada 4 - 0 Martinique  
Copa America - Group A
00:30 FT Brazil 3 - 0 Bolivia  
19:00 FT Venezuela 0 - 0 Peru  
Copa America - Group B
22:00 FT Argentina 0 - 2 Colombia  
Denmark - 2nd Division:: promotion
12:00 FT Aarhus Fremad 1 - 2 Vanloese IF  
12:00 FT Broenshoej BK 2 - 3 AB  
12:00 FT HIK Hellerup 1 - 4 Brabrand  
12:00 FT Jammerbugt FC 2 - 1 Kolding IF  
12:00 FT Middelfart BK 4 - 1 Skive  
12:00 FT Ringkobing IF 1 - 2 B 93 Kopenhagen  
Denmark - 2nd Division:: relegation
12:00 FT Dalum 1 - 2 Vejgaard  
12:00 FT FC Sydvest 05 1 - 2 Frem  
12:00 FT Kjellerup 1 - 2 Hilleroed  
12:00 FT Odder IGF 2 - 0 Marienlyst  
12:00 12:00 Skovshoved ? - ? Slagelse  
12:00 FT Tarup-Paarup 2 - 2 Avarta  
Estonia - Premium liiga
10:00 FT Maardu Linnameeskond 3 - 8 Flora Tallinn  
13:00 FT Nomme JK Kalju 3 - 2 Narva Trans  
16:00 FT FC Kuressaare 1 - 1 Tammeka  
Finland - Cup
13:00 FT IFK Mariehamn 0 - 2 Ilves  
Georgia - Erovnuli Liga
14:00 FT Torpedo Kutaisi 5 - 3 Chikhura  
17:00 FT FC Locomotive Tbilisi 1 - 0 FC Dinamo Batumi  
Iceland - 1st Deild
16:00 Leiknir Reykjavik Thor Akureyri  
Iceland - Urvalsdeild
16:00 FT IA Akranes 1 - 3 KR Reykjavik  
16:00 FT Valur Reykjavik 5 - 1 IBV Vestmannaeyjar  
17:00 FT KA Akureyri 2 - 1 Grindavik  
Indonesia - Liga 1
Postp. Bhayangkara FC Persela Lamongan  
Postp. Persebaya Surabaya Barito Putera  
Postp. PSM Makassar Persipura Jayapura  
International - Club Friendlies
10:00 Ural Ural II  
International - Friendlies
11:30 Indonesia Vanuatu  
12:30 FT Uganda 1 - 0 Ivory Coast  
13:30 FT Ghana 0 - 0 South Africa  
17:00 Kenya DR Congo  
International - Toulon:: play-off
11:30 Pen Mexico U22 0 - 0 Ireland U21  
14:00 Pen Brazil U22 1 - 1 Japan U22  
Italy - Serie C:: promotion
18:30 FT Trapani  2 - 0  Piacenza  
Japan - J. League
09:00 FT Shimizu S-Pulse 3 - 2 Yokohama F.Marinos  
10:00 FT FC Tokyo 0 - 1 Vissel Kobe  
10:00 FT Jubilo Iwata 0 - 0 Gamba Osaka  
10:00 FT Matsumoto Yamaga 0 - 1 Vegalta Sendai  
10:00 FT Oita Trinita 1 - 1 Nagoya Grampus Eight  
10:00 FT Urawa Red Diamonds 2 - 1 Sagan Tosu  
Japan - J. League 2
09:00 FT JEF United Ichihara Chiba 2 - 1 Kagoshima United  
09:00 FT Omiya Ardija 2 - 1 FC Gifu  
09:00 FT Ventforet Kofu 0 - 2 Tokyo Verdy  
09:00 FT Yokohama FC 1 - 2 Tokushima Vortis  
09:00 FT Zweigen Kanazawa 0 - 0 Ehime FC  
10:00 FT Albirex Niigata 2 - 0 Tochigi SC  
10:00 FT Fagiano Okayama 1 - 1 Renofa Yamaguchi  
10:00 FT Kyoto Sanga FC 2 - 2 FC Ryukyu  
10:00 FT Montedio Yamagata 1 - 0 Mito Hollyhock  
Kazakhstan - Premier League
14:00 FT Aktobe 0 - 1 Tobol Kostanay  
Latvia - Virsliga
12:00 FT FK Jelgava 0 - 1 Valmiera FK  
13:10 FT RFS 4 - 1 Ventspils  
16:00 FT FK Liepaja 1 - 2 Riga FC  
Lithuania - A Lyga
16:00 FT Suduva 2 - 1 FK Panevezys  
Postp. 14:00 Stumbras Kaunas ? - ? FK Palanga  
Malaysia - Super League
13:00 FT Melaka United 3 - 3 Terengganu  
13:00 FT Selangor 2 - 1 Kuala Lumpur FA  
Moldova - National Division
15:00 FT Codru 0 - 2 FC Sheriff  
17:00 FT CS Petrocub 4 - 1 Speranta  
Norway - Eliteserien
16:00 FT FK Haugesund 1 - 1 SK Brann  
Norway - OBOS-ligaen
13:30 FT Kongsvinger 4 - 2 Start  
Republic of Korea - K-League 1
10:00 FT Incheon United 0 - 1 Jeonbuk FC  
10:00 FT Seongnam FC 1 - 1 Gyeongnam FC  
10:00 FT Ulsan Hyundai 1 - 0 Pohang Steelers  
10:30 FT Daegu FC 2 - 2 Gangwon FC  
Republic of Korea - K-League 2
10:00 FT Daejeon Citizen FC 1 - 3 Ansan Greeners FC  
10:00 FT Suwon FC 2 - 0 Asan Mugunghwa FC  
Singapore - Sg. Premier League
09:30 FT Albirex Niigata Singapore FC 3 - 1 Tampines Rovers FC  
09:30 FT Home United FC 4 - 4 Warriors FC  
Spain - LaLiga 1|2|3:: play-off
19:00 FT Malaga 0 - 1 Deportivo La Coruna  
Spain - Segunda B:: promotion
16:30 FT Logrones 0 - 0 Hercules  
18:30 FT Ponferradina 1 - 0 Cartagena  
Sweden - Superettan
14:00 FT IK Brage 2 - 0 Trelleborgs FF  
14:00 FT IK Frej Taeby 1 - 3 Dalkurd FF  
14:00 FT Oesters IF 2 - 2 Brommapojkarna  
14:00 FT Varbergs Bois 3 - 2 Norrby  
16:00 FT Degerfors 3 - 2 Vasteraas SK  
Thailand - Thai League
10:45 FT Suphanburi FC 0 - 1 Samut Prakan City  
11:00 FT Trat FC 2 - 0 Sukhothai FC  
12:00 FT Prachuap FC 0 - 0 Chiangrai United  
13:00 FT Nakhon Ratchasima FC 2 - 1 Chainat FC  
Tunisia - Ligue I
15:00 FT AS Gabes 3 - 3 JS Kairouanaise  
15:00 FT Club S Hammam-Lif 3 - 1 Stade Tunisien  
15:00 FT Club Sportif Sfaxien 2 - 0 Ben Guerdane  
15:00 FT Esperance 1 - 2 CA Bizertin  
15:00 FT Etoile du Sahel 2 - 0 Club Africain  
15:00 FT Etoile Metlaoui 3 - 1 Us Tataouine  
15:00 FT US Monastir 0 - 2 Stade Gabesien  
USA - National Women's Soccer League
23:45 FT North Carolina Courage 1 - 1 Portland Thorns  
USA - USL Championship
21:00 FT North Carolina FC 2 - 0 Swope Park Rangers  
22:30 FT Tampa Bay Rowdies 1 - 1 Charleston Battery  
23:00 FT Charlotte Independence 4 - 1 Birmingham Legion Fc  
23:00 FT Ottawa Fury FC 0 - 0 Memphis 901 Fc  
23:30 FT Atlanta United 2 0 - 5 Pittsburgh Riverhounds  
23:30 Bethlehem Steel FC Saint Louis FC  
23:30 FT Loudoun United Fc 1 - 2 Indy Eleven  
USA - USL League One
23:00 Greenville Triumph Sc Lansing Ignite Fc  
23:00 Richmond Kickers Chattanooga Red Wolves Sc  
Vietnam - V-League
10:00 FT Nam Dinh 2 - 1 Da Nang  
12:00 FT TP Ho Chi Minh 0 - 0 FLC Thanh Hoa  
World Cup U-20 - Play-off
16:00 FT Ukraine U20 3 - 1 South Korea U20  
World Cup Women - Group E
13:00 FT Netherlands 3 - 1 Cameroon  
19:00 FT Canada 2 - 0 New Zealand