Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

90   Wilmar Jordan  Yeison Guzman
90   Jacobo Escobar  Juan Otalvaro
89   Juan Mosquera  Arley Jose Rodriguez
90   Mauricio Gomez  Aldo Leao Ramirez
85   Santiago Jimenez  Francisco Baez
71   Ivan Rivas  Francisco Rodriguez
88   Fernandao  Gilberto
75   Danilo Barcelos  Henrique Silva
84   Alejandro Guerra  Lucca
68   Gabriel Pec  Fellipe Bastos
Africa - Kagame Cup:: group A
13:30 Atlabara FC TP Mazembe  
16:00 Rayon Sport Kinondoni MC  
Belarus - Premier
14:00 FT FC Torpedo Minsk 1 - 2 Gomel  
15:45 FT Neman Grodno 0 - 0 FK Slutsk  
17:45 FT BATE Borisov 4 - 1 Torpedo Zhodino  
Bolivia - Primera Division:: clausura
19:00 19:00 Always Ready ? - ? Sport Boys Warnes  
Brazil - Serie A
20:00 FT Fortaleza EC CE 2 - 0 Avai FC SC  
20:00 FT Gremio 2 - 1 CR Vasco DA Gama RJ  
22:00 FT Bahia 0 - 1 Santos FC SP  
Brazil - Serie B
00:30 FT Ponte Preta 3 - 2 Oeste FC  
14:00 FT America MG 0 - 4 Figueirense FC SC  
19:30 FT Atletico GO 2 - 0 Vila Nova  
21:00 FT Botafogo FC SP 2 - 3 Brasil de Pelotas RS  
22:00 FT Operario Fec PR 2 - 0 Londrina EC PR  
22:00 FT Parana Clube PR 2 - 1 CA Bragantino SP  
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
15:30 5' FC Arda Kardzhali 0 - 0 PFK Botev Plovdiv  
18:00 FT PFC Ludogorets 1945 Razgrad 2 - 0 FC Tsarsko Selo Sofia 2015  
Canada - Premier League:: Fall
19:30 FT HFX Wanderers FC 0 - 1 Cavalry FC  
22:00 FT Pacific FC 2 - 3 Forge FC  
Chile - Cup
21:30 FT Everton CD 1 - 0 CD O Higgins  
21:30 Everton CD CD O'Higgins  
21:30 FT Union Espanola 0 - 0 CD Deportes Valdivia  
China - League 1
11:30 FT Heilongjiang Lava Spring 1 - 1 Zhejiang Greentown FC  
11:30 FT Qingdao Huanghai FC 0 - 0 Shaanxi Chang AN Athletic FC  
China - Super League
11:35 FT Beijing Renhe 0 - 2 Wuhan Zall  
11:35 FT Jiangsu Suning FC 0 - 3 Shanghai SIPG FC  
11:35 FT Tianjin Tianhai 2 - 2 Shenzhen FC  
Colombia - Primera A:: clausura
20:15 FT Atletico Huila 3 - 2 La Equidad  
Croatia - Super Cup
18:00 FT Dinamo Zagreb 1 - 0 Rijeka  
Czech Republic - 1st League
15:00 FT Banik Ostrava 1 - 2 Slovan Liberec  
15:00 FT Pribram 1 - 1 Teplice  
17:30 FT Viktoria Plzen 3 - 1 Sigma Olomouc  
Ecuador - Serie A
01:00 FT Deportivo Cuenca 3 - 1 Mushuc Runa SC  
20:00 FT Fuerza Amarilla SC 1 - 4 Emelec  
Finland - Veikkausliiga
14:00 FT SJK 1 - 0 VPS  
Finland - Ykkonen
14:00 FT EIF 3 - 1 TPV Tampere  
14:00 FT FC KTP 0 - 2 AC Kajaani  
14:00 FT Haka 2 - 0 FF Jaro  
14:00 FT Musan Salama 4 - 0 MYPA  
14:00 FT TPS 1 - 0 AC Oulu  
Germany - Regionalliga Bayern
15:00 FT VfR Garching  1 - 3  Nuernberg II  
Iceland - Urvalsdeild
16:00 FT IBV Vestmannaeyjar 1 - 2 FH Hafnarfjordur  
Indonesia - Liga 1
08:30 FT PSM Makassar 2 - 1 Bhayangkara FC  
11:30 FT PSS Sleman 2 - 1 Persebaya Surabaya  
International - Club Friendlies
07:00 FT Rayo Vallecano 2 - 2 Leganes  
08:30 FT Young Boys 0 - 2 Kriens  
09:00 FT Toulouse 1 - 0 AC Ajaccio  
09:00 Varzim Moreirense  
09:30 Rio Ave Boavista  
10:00 FT Brentford  0 - 0 Dynamo Kyiv  
10:00 FT Willem II 2 - 0 TOP Oss  
10:30 FT Sportfreunde Lotte 1 - 1 FC Groningen  
10:30 FT Werder Bremen  1 - 1 SV Darmstadt 98  
11:00 FT Manchester United  2 - 0 Perth Glory  
12:00 FT FC Liefering 2 - 5 Brighton & Hove Albion  
12:00 Karlsruher SC  Sturm Graz  
12:00 FT Lincoln City  1 - 3  Sheffield Wednesday  
12:00 FT Preußen Münster 1 - 3 Heracles  
12:00 FT SC Heerenveen 1 - 4 FC Volendam  
12:30 Pen MSV Duisburg 1 - 1  Stoke City  
13:00 FT Augsburg  1 - 0 SpVgg Greuther Fürth  
13:00 FT Bayer Leverkusen  0 - 1 Fortuna Sittard  
13:00 FT BW Linz 0 - 3 1. FC Union Berlin  
13:00 FT Hertha BSC 1 - 0 Sturm Graz  
13:00 Mattersburg  Holstein Kiel  
13:00 FT St. Patrick's Athletic 0 - 4  Chelsea  
13:30 FT Hoffenheim  3 - 0  Eintracht Braunschweig  
13:30 LASK 1. FC Heidenheim 1846  
13:30 FT Wolfsburg  2 - 2 VVV-Venlo  
14:00 FT AFC Fylde  0 - 4  Preston North End  
14:00 FT Bedford 1 - 2  Luton Town  
14:00 FT Celtic 0 - 0 Rennes  
14:00 FT Crawley Town  2 - 3  Swansea City  
14:00 FT Hamburger SV  0 - 1  Huddersfield Town  
14:00 Pen Karlsruher SC  1 - 1 Hertha BSC  
14:00 Kortrijk NAC Breda  
14:00 Sion Xamax  
14:00 FT Stocksbridge Park Steels 0 - 4  Sheffield Wednesday  
14:00 FT Welling United 0 - 2  Charlton Athletic  
14:30 FT Lyon 1 - 2 Servette  
15:00 FT Angers 3 - 1 Les Herbiers  
15:00 FT AZ Alkmaar 0 - 3 Telstar  
15:00 FT Bayer Leverkusen  3 - 4 Eupen  
15:00 FT Dijon 2 - 1 Auxerre  
15:00 FT Nice 1 - 3 Thun  
15:00 FT Offenburger FV 1 - 6  Freiburg  
15:00 Royal Antwerp Valenciennes  
15:00 SKN St. Poelten Znojmo  
15:00 FT SV Gaflenz 0 - 5 Austria Wien  
15:00 FT SV Gonsenheim 0 - 8  Mainz 05  
15:00 FT Wolfsberger AC 3 - 1 Bordeaux  
15:30 FT Napoli 1 - 2  Benevento  
15:30 FT Standard Liege 0 - 2 Strasbourg  
16:00 FT Boluspor 0 - 2 Fenerbahce  
16:00 FT Lausanne 2 - 1 Monaco  
16:00 FT Lille 1 - 1 Reims  
16:00 FT Saint-Etienne 1 - 1 Clermont Foot  
16:00 FT Salzburg 4 - 0 Vorwaerts Steyr  
16:00 Santa Clara Sporting Covilha  
16:00 Slovan Bratislava Hartberg  
16:00 St.Truiden Gent  
16:30 Cercle Brugge Lens  
17:00 FT Lagun Onak 0 - 5 Real Sociedad  
17:00 Lokeren Zulte Waregem  
17:00 Oostende Royal Excel Mouscron Peruwelz  
17:00 FT SC Heerenveen 2 - 2 KV Mechelen  
17:00 FT St. Gallen 2 - 2 Sporting CP  
17:00 FT Villarreal 3 - 0  West Bromwich Albion  
17:00 FT Vitoria de Setubal 2 - 2  Birmingham City  
18:00 FT Atromitos 0 - 3  Nottingham Forest  
18:00 FT Portimonense 0 - 1 SC Braga  
18:15 FT Basel 2 - 3  VfB Stuttgart  
19:00 FT Sevilla 2 - 1  Reading  
19:15 FT Academica 0 - 8 Benfica  
22:00 HT Derby County  0 - 1  Bristol City  
International - Friendlies
14:30 India North Korea  
International - Uhren Cup
13:00 FT Young Boys 2 - 0  Crystal Palace  
Ireland - 1st Division
18:00 FT Cobh Ramblers 2 - 1 Athlone Town  
18:30 FT Longford Town 2 - 1 Drogheda United  
Ireland - Premier Division
19:00 FT Sligo Rovers 0 - 0 Waterford FC  
Japan - J. League
09:00 FT Matsumoto Yamaga 0 - 1 Jubilo Iwata  
10:00 FT Cerezo Osaka 3 - 0 Nagoya Grampus Eight  
10:00 FT Gamba Osaka 1 - 0 Shimizu S-Pulse  
10:00 FT Oita Trinita 2 - 1 Consadole Sapporo  
10:00 FT Vegalta Sendai 0 - 4 Kashima Antlers  
10:00 FT Yokohama F.Marinos 3 - 1 Urawa Red Diamonds  
Japan - J. League 2
09:00 FT Mito Hollyhock 2 - 1 V-Varen Nagasaki  
09:00 FT Tochigi SC 2 - 1 Renofa Yamaguchi  
09:00 FT Ventforet Kofu 1 - 0 Ehime FC  
10:00 FT Albirex Niigata 0 - 2 Yokohama FC  
10:00 FT FC Ryukyu 0 - 2 Fagiano Okayama  
10:00 FT Montedio Yamagata 0 - 1 Kyoto Sanga FC  
10:00 FT Omiya Ardija 6 - 0 Kagoshima United  
10:00 FT Tokushima Vortis 1 - 2 Kashiwa Reysol  
Kazakhstan - Premier League
13:00 FT Zhetysu Taldykorgan 4 - 0 Irtysh Pavlodar  
15:00 FT Aktobe 2 - 2 Shakhter Karagandy  
Latvia - Cup
11:00 90' JDFS Alberts 0 - 1 Caramba  
Malaysia - Super League
13:00 FT Kedah 4 - 2 Perak  
13:00 FT Kuala Lumpur FA 0 - 4 Johor Darul Ta'zim  
13:00 FT PKNP FC 1 - 1 Felda United FC  
13:00 FT Selangor 3 - 0 Petaling Jaya City FC  
Norway - Eliteserien
13:30 FT Rosenborg BK 5 - 1 Viking FK  
19:00 FT Bodoe/Glimt 5 - 1 Ranheim  
Paraguay - Division Profesional:: clausura
20:00 FT Deportivo Santani 0 - 2 Cerro Porteno  
22:30 FT Sol de America 2 - 1 Nacional  
Peru - Primera División:: clausura
01:00 FT Universidad Cesar Vallejo 1 - 1 Deportivo Binacional  
16:15 FT Sporting Cristal 3 - 0 Sport Huancayo  
20:30 FT CD UT Cajamarca 0 - 2 CD Usmp  
Republic of Korea - K-League 1
10:00 FT Incheon United 0 - 2 FC Seoul  
10:00 FT Jeju United 1 - 1 Pohang Steelers  
Republic of Korea - K-League 2
10:00 FT FC Anyang 4 - 1 Asan Mugunghwa FC  
10:00 FT Suwon FC 0 - 1 Busan I'Park  
Romania - Liga I
15:00 FT Astra Giurgiu 2 - 2 FC Botosani  
18:00 FT CFR Cluj 1 - 1 CSM Politehnica Iasi  
Russia - 1st Division
10:00 FT FC Spartak-2 Moscow 2 - 2 FC Ska-Khabarovsk  
12:00 FT Tom Tomsk 2 - 0 FC Armavir  
14:00 FT FC Fakel Voronezh 0 - 0 Chayka Peschanokopskoye  
14:00 FT FC Khimki 3 - 0 FC Avangard Kursk  
14:00 FT FC Shinnik Yaroslavl 1 - 0 Mordovya  
14:00 FT Torpedo Moscow 2 - 0 FC Baltika Kaliningrad  
15:00 15:00 Chayka Peschanokopskoye ? - ? FC Fakel Voronezh  
15:00 FT FC Chertanovo Moscow 2 - 1 FC Yenisey Krasnoyarsk  
15:00 FT FC Krasnodar-2 1 - 2 FC Luch Vladivostok  
15:00 FT FC Neftekhimik Nizhnekamsk 1 - 1 FC Nizhny Novgorod  
15:00 FC Rotor FC Tekstilshchik Ivanovo  
15:00 FT FC Rotor 3 - 2 Tekstilshchik Ivanovo  
Russia - Premier League
13:30 FT Ural 3 - 2 FC Ufa  
16:00 FT FC Spartak Moscow 1 - 0 PFC Sochi  
18:30 FT FK Rostov 2 - 1 FC Orenburg  
Scotland - League Cup:: group A
14:00 FT Cowdenbeath 2 - 0 East Fife  
Scotland - League Cup:: group B
14:00 FT Forfar Athletic 3 - 0 Brechin City  
14:00 FT Ross County 4 - 1 Montrose  
Scotland - League Cup:: group C
14:00 FT Arbroath 2 - 1 Elgin City  
14:00 Pen Stirling Albion 1 - 1 Hibernian  
Scotland - League Cup:: group D
14:00 FT Peterhead 2 - 1 Cove Rangers  
14:00 FT Raith Rovers 0 - 3 Dundee FC  
Scotland - League Cup:: group E
14:00 FT Annan Athletic 0 - 1 Dumbarton  
14:00 FT Queen of South 0 - 3 Motherwell  
Scotland - League Cup:: group F
14:00 Pen Hamilton Academical 0 - 0 Queen's Park  
14:00 FT Partick Thistle 1 - 0 Airdrieonians  
Scotland - League Cup:: group G
14:00 FT Berwick Rangers 0 - 7 Ayr United  
14:00 Pen Falkirk 1 - 1 Livingston  
Scotland - League Cup:: group H
14:00 FT East Kilbride 0 - 1 Albion Rovers  
Singapore - Sg. Premier League
09:30 FT Albirex Niigata Singapore FC 1 - 2 Hougang United FC  
09:30 FT Young Lions FC 0 - 1 Brunei Dpmm FC  
Slovenia - Prva Liga
16:00 FT NK Tabor Sezana 0 - 2 Aluminij  
18:15 FT Maribor 1 - 2 NK Triglav Kranj  
Sweden - Allsvenskan
14:00 FT AIK 3 - 0 Elfsborg  
14:00 FT Falkenbergs FF 1 - 1 IFK Gothenburg  
16:00 FT AFC Eskilstuna 3 - 1 Kalmar FF  
Sweden - Superettan
14:00 FT IK Frej Taeby 1 - 2 Mjallby AIF  
14:00 FT Oergryte IS 2 - 0 Oesters IF  
14:00 FT Trelleborgs FF 1 - 2 Syrianska  
16:00 FT IK Brage 3 - 1 Brommapojkarna  
Thailand - Thai League
10:45 FT Chiangrai United 1 - 0 Chainat FC  
11:00 FT Nakhon Ratchasima FC 3 - 3 Ratchaburi FC  
12:00 FT Port FC 2 - 2 Chonburi  
13:00 FT Samut Prakan City 0 - 3 PTT Rayong FC  
Uruguay - Primera División:: intermedio
18:00 FT Cerro 0 - 2 Liverpool FC  
18:00 FT Cerro Largo 3 - 0 Racing  
18:00 FT Juventud de las Piedras 2 - 2 Danubio  
21:00 FT Nacional 1 - 2 Defensor Sporting  
USA - Major League Soccer
01:00 FT Houston Dynamo 1 - 3 Los Angeles FC  
03:00 FT Los Angeles Galaxy 1 - 3 San Jose Earthquakes  
23:30 FT Montreal Impact 0 - 2 Toronto FC  
USA - National Women's Soccer League
23:00 FT North Carolina Courage 2 - 0 Reign FC  
USA - USL Championship
02:00 FT Real Monarchs SLC 5 - 0 Tacoma Defiance  
21:00 FT Hartford Athletic 2 - 1 Indy Eleven  
21:00 FT New York Red Bulls II 8 - 1 Atlanta United 2  
23:00 FT Charlotte Independence 2 - 1 Saint Louis FC  
23:00 FT Pittsburgh Riverhounds 1 - 1 Tampa Bay Rowdies  
23:30 29' Charleston Battery 0 - 0 Memphis 901 Fc  
USA - USL League One
23:00 Greenville Triumph Sc Orlando City B  
23:00 Lansing Ignite Fc FC Tucson  
23:00 Richmond Kickers North Texas Sc  
Vietnam - V-League
10:00 FT Da Nang 1 - 1 Vicem Hai Phong  
11:00 FT Than Quang Ninh 3 - 0 Hoang Anh Gia Lai  
12:00 FT Ha Noi TT 2 - 2 Khanh Hoa Nha Trang