Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

29'   Allan Okello 0 - 1
81'   Daniel Flottmann 2 - 2
65'   Nico Buckmaier 1 - 2
24'   Nico Buckmaier 1 - 1
22'   Simon Engelmann 1 - 0
Germany - Bundesliga
18:30 FT FC Bayern München 2 - 2 Hertha BSC  
Spain - LaLiga Santander
19:00 FT Athletic Bilbao 1 - 0 Barcelona  
France - Ligue 1
18:45 FT Lyon 6 - 0 Angers  
19:00 FT MC Alger 1 - 1 AS Ain Mlila  
Argentina - Primera B Metropolitana:: apertura
18:30 FT Argentino de Quilmes 1 - 3 Flandria  
18:30 FT CA Defensores Unidos 1 - 0 San Telmo  
18:30 FT Villa San Carlos 1 - 0 Justo Jose de Urquiza  
Argentina - Primera Division
22:00 FT Argentinos Juniors 3 - 2 Banfield  
Argentina - Primera Nacional:: zone B
00:05 FT Chacarita Juniors 0 - 0 All Boys  
Austria - Erste Liga
17:10 90' Amstetten 0 - 2 Dornbirn  
17:10 FT BW Linz 4 - 3 Austria Wien (A)  
17:10 FT FC Liefering 3 - 2 SV Horn  
17:10 FT FC Wacker Innsbruck 2 - 1 FC Juniors OO  
17:10 FT Kapfenberger SV 1 - 2 SK Austria Klagenfurt  
17:10 FT SV Lafnitz 0 - 1 Ried  
17:10 FT Vorwaerts Steyr 1 - 0 Floridsdorfer AC  
Azerbaijan - Premier League
10:00 FT FK Gabala FK Sumgayit  
10:00 FT FK Neftchi Sabah  
10:00 FT Sabayil Zira FK  
15:00 FT Keshla FK 0 - 1 Qarabag FK  
Belarus - Premier
15:00 FT Energetik-BGU 1 - 1 Gomel  
17:45 FT Neman Grodno 1 - 1 Isloch  
Belgium - First Division A
18:30 FT Club Brugge 0 - 0 Eupen  
Belgium - First Division B:: 1st stage
18:30 FT OH Leuven 3 - 0 Beerschot  
Bolivia - Primera Division:: clausura
00:00 FT Oriente Petrolero 2 - 1 Real Potosi  
Brazil - Serie B
00:30 FT Figueirense FC SC 0 - 1 Ponte Preta  
22:15 FT Londrina EC PR 1 - 1 Criciuma  
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
15:00 FT Slavia Sofia 2 - 2 Pofc Botev Vratsa  
15:00 FT Slavia Sofia OFC Botev Vratsa  
17:30 FT Etar 1 - 1 FC Tsarsko Selo Sofia 2015  
Chile - Primera División
23:30 FT Colo Colo 1 - 0 Union Espanola  
Colombia - Copa:: play-off
01:00 FT Santa Fe Atlético Nacional  
Costa Rica - Primera División:: apertura
02:00 FT Municipal Perez Zeledon 1 - 0 C.S. Cartagines  
Croatia - 1st League
18:00 FT Inter Zapresic 1 - 2 Dinamo Zagreb  
Postp. FT Dinamo Zagreb Inter Zapresic  
16:00 FT SK Dynamo Ceske Budejovice 0 - 4 Slavia Prague  
Czech Republic - 2nd league
16:00 FT Usti nad Labem 0 - 1 Pardubice  
Denmark - 1st Division
17:00 FT BK Fremad Amager 2 - 3 Nykoebing FC  
17:00 FT HB Koege 1 - 2 Kolding IF  
17:00 FT Skive 0 - 2 Viborg FF  
Denmark - 2nd Division:: group 1
17:00 FT Broenshoej BK 2 - 2 HIK Hellerup  
17:00 FT FC Helsingoer 3 - 0 BK Avarta  
Denmark - Superliga
16:00 FT Randers FC 0 - 1 FC Koebenhavn  
18:00 FT FC Nordsjaelland 2 - 0 OB  
El Salvador - Primera Division:: apertura
01:00 FT Once Deportivo 1 - 1 Independiente FC  
01:30 FT CD FAS 1 - 0 Isidro Metapan  
England - Championship
18:45 FT Huddersfield Town  1 - 2  Fulham  
Estonia - Premium liiga
16:00 FT Tammeka 6 - 4 Narva Trans  
16:30 FT Talinna Kalev 0 - 2 Flora Tallinn  
Finland - Veikkausliiga
15:30 FT FC Inter 3 - 2 HIFK  
15:30 FT Ilves 0 - 2 KuPS  
Finland - Ykkonen
15:30 FT AC Oulu 0 - 1 FC KTP  
15:30 FT Musan Salama 5 - 3 AC Kajaani  
France - Ligue 2
18:00 FT Caen 0 - 0 Chambly  
18:00 FT Chateauroux 0 - 1 AC Ajaccio  
18:00 FT Grenoble 1 - 1 Troyes  
18:00 FT Lorient 1 - 0 Sochaux  
18:00 FT Nancy 2 - 1 Le Mans  
18:00 FT Orleans 0 - 1 Clermont Foot  
18:00 FT Paris FC 0 - 1 Niort  
18:00 FT Valenciennes 1 - 0 Rodez  
France - National
18:00 FT Avranches 1 - 0 FC Bastia Borgo  
18:00 FT Concarneau 1 - 1 Le Puy Foot 43 Auvergne  
18:00 FT Creteil 1 - 0 Boulogne  
18:00 FT Dunkerque 2 - 1 AS Beziers  
18:00 FT Laval 2 - 0 Cholet  
18:00 FT Pau 4 - 2 Quevilly  
18:00 FT SC Toulon 1 - 1 GFC Ajaccio  
18:00 FT Villefranche Beaujolais 0 - 2 Lyon la Duchere  
Georgia - Erovnuli Liga
16:00 FT FC Locomotive Tbilisi 1 - 1 FC Wit Georgia  
Germany - 2nd Bundesliga
16:30 FT Hamburger SV  1 - 0 VfL Bochum 1848  
16:30 FT SV Sandhausen 3 - 2 1. FC Nürnberg  
Germany - 3rd Liga
17:00 FT Chemnitzer FC  0 - 0 1. FC Magdeburg  
Germany - Bundesliga :: Women
16:30 FT 1. Ffc Frankfurt 3 - 2 1. FFC Turbine Potsdam 71  
16:30 FT FFC Frankfurt 1. FFC Turbine Potsdam 71  
Germany - Regionalliga Bayern
16:15 FT SV Viktoria Aschaffenburg 2 - 0 TSV Rain AM Lech  
16:30 FT SV Schalding-Heining  1 - 2 1. FC Schweinfurt 05  
17:00 FT TSV 1860 Rosenheim 1 - 6 SV Heimstetten  
17:30 FT FC Memmingen  0 - 1  Greuther Fuerth II  
Germany - Regionalliga Nord
17:00 FT TSV Havelse  2 - 2 BSV SW Rehden  
17:00 FT Werder Bremen II 0 - 2  Wolfsburg II  
Germany - Regionalliga Nordost
17:00 FT FC Rot-Weiss Erfurt 2 - 1 VfB Auerbach 1906  
17:00 FT SV Babelsberg 03 0 - 0 FC Viktoria 1889 Berlin  
Germany - Regionalliga West
17:30 FT Oberhausen 3 - 3 Fortuna Köln  
Iceland - 1st Deild
18:00 FT Fjoelnir Grotta  
18:00 FT Keflavik Vikingur Olafsvik  
18:00 FT Leiknir Reykjavik Throttur Reykjavik  
18:00 FT Thor Akureyri Haukar  
Indonesia - Liga 1
08:30 FT Bhayangkara FC 0 - 1 Perseru Badak Lampung  
08:30 FT Semen Padang 1 - 0 PSIS  
11:30 FT Madura United 2 - 2 Persija Jakarta  
Ireland - 1st Division
18:45 FT Bray Wanderers 3 - 3 Cobh Ramblers  
18:45 FT Cabinteely FC 0 - 1 Galway United FC  
18:45 FT Drogheda United 6 - 0 Wexford  
18:45 FT Limerick 1 - 1 Athlone Town  
Ireland - Premier Division
18:45 FT Bohemian FC 10 - 1 University College Dublin  
18:45 FT Derry City 0 - 2 Shamrock Rovers  
18:45 FT St. Patrick's Athletic 2 - 1 Sligo Rovers  
18:45 FT Waterford FC 1 - 2 Cork City  
19:00 FT Dundalk FC 5 - 0 Finn Harps  
Italy - Coppa Italia
18:30 FT Genoa  4 - 1 Imolese Calcio  
Netherlands - Eerste Divisie
18:00 FT Almere City FC 3 - 2 Jong PSV  
18:00 FT Cambuur 5 - 0 Go Ahead Eagles  
18:00 FT FC Den Bosch 0 - 1 Telstar  
18:00 FT FC Eindhoven 5 - 1 FC Dordrecht  
18:00 FT FC Volendam 4 - 0 Roda JC Kerkrade  
18:00 FT MVV Maastricht 0 - 3 De Graafschap  
18:00 FT NAC Breda 5 - 1 Helmond Sport  
Netherlands - Eredivisie
18:00 FT Vitesse 3 - 0 PEC Zwolle  
Paraguay - Division Profesional:: clausura
20:00 FT Luqueno 1 - 1 Nacional Asuncion  
22:30 FT Sportivo San Lorenzo 1 - 1 General Diaz  
Peru - Primera División:: clausura
20:00 FT Ayacucho FC Alianza Universidad De Huanuco  
20:00 FT Deportivo Municipal Escuela Municipal Deportivo Binacional  
20:00 FT Real Garcilaso 1 - 0 Carlos Mannucci  
20:00 FT Sporting Cristal Sport Boys Association  
Poland - 1st Liga
15:30 FT Odra Opole 0 - 1 OKS Stomil Olsztyn  
17:00 FT Chrobry Glogow 0 - 1 Puszcza Niepolomice  
17:10 FT Sandecja Nowy Sacz GKS Tychy 71  
17:10 FT Sandecja Nowy Sacz 1 - 0 GKS Tychy  
17:39 FT Stal Mielec 2 - 0 Olimpia Grudziadz  
18:00 FT Chojnice Termalica Nieciecza  
18:00 90' MKS Chojniczanka Chojnice 1 - 0 Termalica Nieciecza  
Poland - Ekstraklasa
18:30 FT Wisla Krakow ŁKS Łódź  
Portugal - Primeira Liga
19:30 FT Famalicao 1 - 0 Rio Ave  
Republic of Korea - K-League 1
10:00 FT Jeonbuk FC 3 - 0 Ulsan Hyundai  
Romania - Liga I
14:00 90' AFC Hermannstadt 2 - 1 ACS FC Academica Clinceni  
16:30 FT FC Chindia Targoviste 3 - 2 Dinamo Bucuresti  
Russia - 2nd Division:: center
10:00 FT Khimki 2 2 - 1 Kaluga  
11:00 FT FC Rotor Volgograd II Zorky Krasnogorsk  
11:00 FT FC Ryazan Metalurg Lypetsk  
11:00 FT Kvant Obninsk Ararat Moscow  
13:00 FT Strogino 2 - 2 Salyut Belgorod  
14:00 FT Khimik-Arsenal 2 - 0 Dinamo Briansk  
15:00 FT Sokol Saratov 1 - 1 Saturn Ramenskoye  
15:00 FT Zorky Krasnogorsk 3 - 1 FC Rotor Volgograd II  
Russia - 2nd Division:: south
13:30 FT FK Makhachkala 1 - 0 SKA Rostov  
13:30 FT Spartak Vladikavkaz 0 - 2 Druzhba  
14:00 FT Dinamo Stavropol 3 - 0 Biolog Novokubansk  
14:00 FT Inter Cherkessk 2 - 2 Urozhay  
15:00 FT Chernomorets Novorossiysk 2 - 1 Anzhi Makhachkala  
15:00 FT FC Volgar 6 - 0 Spartak Nalchik  
15:00 90+8' Krasnodar 3 1 - 1 FC Alania Vladikavkaz  
15:00 FT Mashuk-KMV 4 - 0 Legion Dinamo  
Russia - 2nd Division:: Ural/Povolzhye
11:00 FT FC Ufa II 0 - 0 Lada SOK  
12:00 FT Lada Tolyatti Ural II  
12:00 FT Volga Ulyanovsk Zenit Izhevsk  
13:00 FT Zvezda Perm 1 - 2 NoSta  
14:00 FT Tyumen 2 - 0 Akron Tolyatti  
14:00 FT Zenit Izhevsk 2 - 3 Volga Ulyanovsk  
15:30 FT KamAZ 3 - 1 FC Chelyabinsk  
Russia - 2nd Division:: west
11:00 FT Lokomotiv-Kazanka Moscow Pskov 747  
12:00 FT Znamya 0 - 0 Leningradets  
14:00 FT Veles Moscow 2 - 0 Luki-Energiya  
14:00 FT Zvezda Saint Petersburg 0 - 2 Zenit St. Petersburg II  
15:00 FT FC Dolgoprudny 2 - 0 Rodina  
15:00 90+4' Torpedo Vladimir 1 - 0 Kolomna  
15:30 FT Murom 0 - 1 Olimp Khimki  
Russia - Premier League
15:00 90' FC Orenburg 1 - 1 PFC Sochi  
Scotland - League Cup
18:45 FT Motherwell 1 - 2 Hearts  
Serbia - Super Liga
18:00 FT Vozdovac 2 - 1 Javor  
South America - Copa Sudamericana
00:30 FT Colon 4 - 0 Zulia  
Sweden - Superettan
17:00 FT IK Frej Taeby 1 - 3 Joenkoepings Soedra  
Switzerland - Cup
17:30 FT Etoile Carouge Young Boys  
17:30 FT Etoile Carouge FC Young Boys  
17:30 FT FC Concordia Basel Lugano  
Turkey - 1st Lig
17:00 FT Giresunspor Menemen Belediyespor  
17:00 90' Giresunspor 0 - 2 Menemen Belediye Spor  
Turkey - Super Lig
17:30 FT Denizlispor 2 - 0 Galatasaray  
USA - USL Championship
23:30 FT Atlanta United 2 2 - 1 Swope Park Rangers  
USA - USL League One
23:30 FT Orlando City B Lansing Ignite Fc  
Vietnam - V-League
10:00 FT Becamex Binh Duong 3 - 0 Hoang Anh Gia Lai  
10:00 FT Da Nang 1 - 2 Ha Noi FC  
Wales - Premier League
18:45 FT Aberystwyth 3 - 2 Carmarthen  
18:45 FT Airbus UK Broughton 1 - 2 Bala Town  
18:45 FT Newtown 0 - 0 Cefn Druids AFC  
19:00 FT Penybont 1 - 2 Barry Town