Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

45'   Robel Abreha 0 - 1
81'   Daniel Flottmann 2 - 2
65'   Nico Buckmaier 1 - 2
24'   Nico Buckmaier 1 - 1
22'   Simon Engelmann 1 - 0
England - Premier League
11:30 FT Arsenal  2 - 1  Burnley  
14:00 FT Aston Villa  1 - 2  AFC Bournemouth  
14:00 FT Brighton & Hove Albion 1 - 1  West Ham United  
14:00 FT Everton  1 - 0  Watford  
14:00 FT Norwich City  3 - 1  Newcastle United  
14:00 FT Southampton  1 - 2  Liverpool  
16:30 FT Manchester City  2 - 2  Tottenham Hotspur  
Germany - Bundesliga
13:30 FT Bayer Leverkusen  3 - 2 SC Paderborn 07  
13:30 FT Borussia Dortmund  5 - 1  Augsburg  
13:30 FT Freiburg  3 - 0  Mainz 05  
13:30 FT Werder Bremen  1 - 3 Fortuna Düsseldorf  
13:30 FT Wolfsburg  2 - 1 1. FC Köln  
16:30 FT Borussia Mönchengladbach 0 - 0 Schalke 04  
Spain - LaLiga Santander
15:00 FT Celta Vigo 1 - 3 Real Madrid  
17:00 FT Valencia 1 - 1 Real Sociedad  
18:00 FT Mallorca 2 - 1 Eibar  
19:00 FT Leganes 0 - 1 Osasuna  
19:00 FT Villarreal 4 - 4 Granada  
France - Ligue 1
15:30 FT Nantes 0 - 0 Marseille  
18:00 FT Amiens 1 - 0 Lille  
18:00 FT Bordeaux 1 - 1 Montpellier  
18:00 FT Metz 3 - 0 Monaco  
18:00 FT Nimes 1 - 2 Nice  
18:00 FT Toulouse 1 - 0 Dijon  
Africa - CAF Super Cup
Postp. FT Esperance El Zamalek  
Africa - Champions League:: play-off
Canc. FT Esperance Wydad Casablanca  
Algeria - Ligue 1
19:45 FT MC Oran 3 - 1 USM Bel Abbes  
Argentina - Primera B Metropolitana:: apertura
18:30 FT Almirante Brown 0 - 0 Colegiales  
18:30 FT CD UAI Urquiza 2 - 2 Tristan Suarez  
18:30 FT Comunicaciones 2 - 0 CA San Miguel  
20:00 FT Acassuso Los Andes  
20:00 FT Argentino de Quilmes Flandria  
20:00 FT CA Defensores Unidos San Telmo  
20:00 FT CA Fenix Sacachispas FC  
20:00 FT CA Talleres Remedios de Escalada Deportivo Armenio  
20:00 FT Villa San Carlos Justo Jose de Urquiza  
Argentina - Primera Division
00:10 FT Talleres 1 - 1 CA Central Cordoba  
18:30 FT Newells Old Boys 2 - 0 Union  
20:45 FT San Lorenzo 2 - 2 Rosario Central  
23:00 FT Racing Club Avellaneda 1 - 6 River Plate  
Argentina - Primera Nacional:: zone A
00:30 FT Estudiantes de Rio Cuarto 3 - 0 Temperley  
01:00 FT Club Atletico Mitre 0 - 1 Club Atletico Estudiantes  
16:05 FT Atlanta 4 - 1 Independiente Rivadavia  
21:00 FT Belgrano 1 - 1 San Martin San Juan  
Argentina - Primera Nacional:: zone B
15:00 FT Brown de Adrogue 1 - 1 Atletico Rafaela  
18:30 FT Sarmiento 0 - 0 Santamarina  
18:30 FT Villa Dalmine 2 - 0 Instituto  
Austria - Bundesliga
15:00 FT LASK 1 - 1 WSG Swarovski Tirol  
15:00 FT SKN St. Poelten 0 - 6 Salzburg  
15:00 FT Wolfsberger AC 5 - 0 Mattersburg  
Azerbaijan - Premier League
15:00 90' FK Gabala 0 - 2 FK Sumgayit  
Belarus - Premier
13:45 FT Slavia Mozyr 1 - 0 Dnyapro Mogilev  
15:45 90+3' FC Minsk 2 - 0 Torpedo Zhodino  
16:00 FT FK Slutsk Shakhtyor Soligorsk  
Canc. FT FC Torpedo Minsk FK Vitebsk  
Belgium - First Division A
16:00 FT Kortrijk 4 - 2 Anderlecht  
18:00 FT KV Mechelen 3 - 1 Cercle Brugge  
18:30 FT Waasland-Beveren 0 - 4 Genk  
Belgium - First Division B:: 1st stage
15:00 FT Lommel 0 - 3 Royal Excelsior Virton  
18:30 FT Westerlo 4 - 1 Roeselare  
Bolivia - Primera Division:: clausura
19:00 FT Always Ready 6 - 0 Destroyers  
23:30 FT Royal Pari 0 - 2 Nacional Potosi  
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
15:30 FT FK Tuzla City Hsk Zrinjski Mostar  
15:30 FT FK Zvijezda 09 2 - 2 Celik Zenica  
15:30 FT Velez Mostar 1 - 0 Siroki Brijeg  
18:30 FT Borac Banja Luka 0 - 0 FK Mladost Doboj Kakanj  
18:30 FT FK Zeljeznicar 2 - 2 FK Sloboda Tuzla  
Brazil - Serie A
20:00 FT Fortaleza EC CE 0 - 1 Internacional  
20:00 FT SC Corinthians SP 2 - 0 Botafogo FR RJ  
22:00 FT CA Paranaense PR 1 - 0 Atletico Mineiro MG  
22:00 FT CR Vasco DA Gama RJ 1 - 4 Flamengo  
Brazil - Serie B
00:30 FT Guarani 0 - 2 Vila Nova  
14:00 90' Sao Bento 2 - 1 Parana Clube PR  
19:30 FT SC Recife PE 3 - 0 Botafogo FC SP  
19:30 FT SC Recife PE Botafogo SP  
22:00 FT America MG Cuiaba Esporte Clube MT  
22:00 FT America MG 2 - 1 Cuiaba EC MT  
Bulgaria - First Professional League:: 1. stage
15:00 FT Beroe 2 - 0 PFK Botev Plovdiv  
15:00 FT Beroe Botev Plovdiv  
17:30 FT Vitosha Bistritsa 0 - 4 Levski Sofia  
Canada - Premier League:: Fall
01:00 FT Cavalry FC 0 - 0 FC Edmonton  
19:30 FT York 9 FC 0 - 2 Pacific FC  
22:00 FT Valour FC 1 - 3 Forge FC  
Chile - Primera División
16:30 FT CD O Higgins 4 - 1 Deportes Iquique  
19:00 FT Coquimbo Unido 2 - 1 Curico Unido  
21:30 FT CD Universidad Catolica 1 - 0 Everton CD  
China - League 1
11:30 FT Beijing Sport University FC 0 - 1 Changchun Yatai  
11:30 FT Guangdong Southern Tigers FC 3 - 2 Nantong Zhiyun FC  
11:30 FT Guizhou Hengfeng FC 2 - 0 Heilongjiang Lava Spring  
11:30 FT Shanghai Shenxin 2 - 3 Shaanxi Chang AN Athletic FC  
11:30 FT Shijiazhuang Ever Bright FC 1 - 0 Qingdao Huanghai FC  
Colombia - Primera A:: clausura
00:30 FT Patriotas 3 - 0 Envigado  
20:15 FT Millonarios 3 - 2 La Equidad  
22:00 FT America de Cali 1 - 1 Rionegro Aguilas  
22:30 FT Cucuta 1 - 1 CD Jaguares  
Costa Rica - Primera División:: apertura
21:05 FT Limon 3 - 4 Deportiva San Carlos  
Croatia - 1st League
17:00 FT NK Varazdin 1 - 1 NK Lokomotiva  
19:00 FT NK Istra 1961 2 - 3 Slaven  
15:00 90' Opava 0 - 3 FC Fastav Zlin  
15:00 FT Slovacko 2 - 0 Pribram  
17:30 FT Bohemians 1905 3 - 2 Sigma Olomouc  
Czech Republic - 2nd league
08:15 FT Dukla Praha 2 - 1 FC Zbrojovka Brno  
08:15 FT MFK Chrudim 0 - 3 Zizkov  
08:15 FT Sokolov 2 - 1 FC Vlasim  
08:15 FT Trinec 1 - 1 Hradec Kralove  
15:00 FT SK Lisen 0 - 0 FK Slavoj Vysehrad  
15:00 FT Vitkovice 2 - 2 SK Prostejov  
Denmark - 2nd Division:: group 1
11:00 FT FA 2000 1 - 3 Vanloese IF  
12:00 FT BK Frem 1 - 2 Slagelse BI  
13:00 FT Skovshoved IF 0 - 1 Hilleroed Fodbold  
Denmark - 2nd Division:: group 2
12:00 FT Brabrand 1 - 0 Aarhus Fremad  
12:00 FT Dalum IF 5 - 1 FC Sydvest 05 Tonder  
12:00 FT Jammerbugt FC 1 - 1 AB  
12:00 FT Middelfart BK 2 - 1 Vejlby Skovbakken Aarhus  
12:00 FT Naesby BK 3 - 3 Vejgaard Bk  
Denmark - 3F Ligaen :: Women
11:00 FT Ballerup-Skovlunde 1 - 1 KoldingQ  
11:00 FT Farum BK 1 - 2 VSK Aarhus  
13:00 FT FC THY-Thisted Q 5 - 0 Odense Q  
Ecuador - Serie A
00:15 FT LDU de Quito 2 - 0 Barcelona SC  
20:00 FT Mushuc Runa SC 2 - 0 Delfin  
22:15 FT CD America de Quito 3 - 0 Guayaquil City  
El Salvador - Primera Division:: apertura
20:00 FT Alianza FC Santa Tecla FC  
20:00 FT CD Sonsonate Municipal Limeno  
20:00 FT Independiente FC CD Chalatenango  
20:00 FT Isidro Metapan Once Deportivo  
21:30 FT El Vencedor 1 - 1 CD FAS  
21:45 FT CD Aguila 2 - 0 Jocoro FC  
England - Championship
14:00 FT Barnsley  2 - 2  Charlton Athletic  
14:00 FT Blackburn Rovers  1 - 0  Middlesbrough  
14:00 FT Brentford  1 - 1  Hull City  
14:00 FT Bristol City  2 - 0  Queens Park Rangers  
14:00 FT Luton Town  1 - 2  West Bromwich Albion  
14:00 FT Millwall  1 - 0  Sheffield Wednesday  
14:00 FT Nottingham Forest  3 - 0  Birmingham City  
14:00 FT Stoke City  2 - 2  Derby County  
14:00 FT Swansea City  3 - 2  Preston North End  
14:00 FT Wigan Athletic  0 - 2  Leeds United  
England - League 1
11:30 FT Sunderland  2 - 1  Portsmouth  
14:00 FT AFC Wimbledon  1 - 1  Accrington Stanley  
14:00 90+4' Blackpool  2 - 1  Oxford United  
14:00 FT Burton Albion  0 - 1  Rotherham United  
14:00 FT Coventry City  2 - 0  Bristol Rovers  
14:00 90+4' Doncaster Rovers  3 - 2  Fleetwood Town  
14:00 FT Lincoln City  4 - 0  Southend United  
14:00 FT Peterborough United  2 - 2  Ipswich Town  
14:00 FT Shrewsbury Town  0 - 0  Rochdale  
14:00 FT Tranmere Rovers  5 - 0  Bolton Wanderers  
14:00 90+3' Wycombe Wanderers  3 - 2  Milton Keynes Dons  
Postp. FT Bury   Gillingham  
England - League 2
14:00 FT Bradford City  3 - 0  Oldham Athletic  
14:00 90+3' Carlisle United  0 - 2  Mansfield Town  
14:00 FT Colchester United  1 - 2  Cambridge United  
14:00 FT Crewe Alexandra  1 - 0  Walsall  
14:00 FT Exeter City  1 - 1  Swindon Town  
14:00 FT Forest Green Rovers  1 - 0  Grimsby Town  
14:00 FT Leyton Orient  0 - 0  Stevenage  
14:00 90+6' Morecambe  0 - 0  Cheltenham Town  
14:00 FT Newport County  1 - 0  Plymouth Argyle  
14:00 FT Northampton Town  1 - 2  Macclesfield Town  
14:00 90+5' Salford City 1 - 1  Port Vale  
14:00 FT Scunthorpe United  2 - 2  Crawley Town  
England - National League
14:00 FT AFC Fylde  1 - 4  Woking  
14:00 FT Aldershot Town  1 - 1  FC Halifax Town  
14:00 90+6' Barnet  2 - 2  Chesterfield  
14:00 FT Boreham Wood  0 - 1  Sutton United  
14:00 90+5' Dagenham & Redbridge 4 - 2 Harrogate Town  
14:00 FT Dover Athletic 1 - 2  Torquay United  
14:00 90+6' Hartlepool United  2 - 3 Bromley  
14:00 90+7' Maidenhead United  3 - 1 Chorley  
14:00 FT Solihull Moors  2 - 1  Ebbsfleet United  
14:00 FT Stockport County 2 - 0  Eastleigh  
16:20 FT Barrow  1 - 0  Yeovil Town  
England - National League North
14:00 FT Alfreton Town 4 - 0 Bradford PA  
14:00 FT Blyth Spartans 0 - 1 Hereford  
14:00 FT Boston United 1 - 1  Guiseley  
14:00 FT Brackley Town 1 - 0 Altrincham  
14:00 FT Chester FC  4 - 0 Gloucester City  
14:00 FT Curzon 0 - 1 Kidderminster Harriers  
14:00 FT Darlington 2 - 0 Southport  
14:00 FT Farsley Celtic 1 - 0 Spennymoor Town FC  
14:00 FT Kettering Town 1 - 2 Gateshead  
14:00 FT Telford 1 - 3 King's Lynn Town  
14:00 FT York City 2 - 0 Leamington  
England - National League South
14:00 FT Bath City 0 - 0 Tonbridge Angels  
14:00 FT Braintree Town 5 - 0 Eastbourne Borough  
14:00 FT Dulwich Hamlet 2 - 2 Concord Rangers  
14:00 90+5' Hampton & Richmond 1 - 1 Billericay  
14:00 FT Havant and Waterlooville 0 - 0 Chelmsford  
14:00 FT Hemel Hempstead 0 - 3 Wealdstone  
14:00 FT Hungerford Town 1 - 1 Chippenham Town  
14:00 FT Maidstone United 1 - 1 Slough Town  
14:00 FT St.Albans 1 - 1 Dorking Wanderers  
14:00 FT Welling United 3 - 1 Oxford City  
14:00 FT Weymouth 3 - 1 Dartford  
Estonia - Premium liiga
13:00 FT Maardu Linnameeskond 2 - 1 FC Kuressaare  
16:00 FT FCI Levadia 3 - 2 Paide Linnameeskond  
Finland - Ykkonen
14:00 FT FF Jaro 4 - 1 EIF  
France - Ligue 2
13:00 FT Lens 1 - 3 Le Havre  
France - National
18:00 FT Bourg en Bresse Peronnas 1 - 4 Red Star  
Georgia - Erovnuli Liga
13:00 FT Saburtalo Dila Gori  
15:00 FT FC Rustavi 2 - 1 FC Sioni Bolnisi  
17:00 FT FC Dinamo Batumi 2 - 0 Chikhura  
Germany - 2nd Bundesliga
11:00 FT DSC Arminia Bielefeld 3 - 1 FC Erzgebirge Aue  
11:00 FT SV Wehen Wiesbaden 0 - 3  Hannover 96  
11:00 FT VfB Stuttgart  2 - 1 FC St. Pauli  
Germany - 3rd Liga
12:00 FT 1. FC Kaiserslautern  Eintracht Braunschweig  
12:00 FT FC Carl Zeiss Jena SV Waldhof Mannheim 07  
12:00 FT FC Würzburger Kickers 3 - 2 Preußen Münster  
12:00 FT Hallescher FC  FC Bayern München II  
12:00 FT Hansa Rostock  0 - 1 SG Sonnenhof Großaspach  
12:00 FT Krefelder FC Uerdingen 05 0 - 3 FC Ingolstadt 04  
12:00 FT MSV Duisburg 3 - 1  FSV Zwickau  
12:00 FT TSV 1860 München 0 - 0 SV Meppen  
12:00 FT Viktoria Koeln 1904 0 - 2 SpVgg Unterhaching  
Germany - Bundesliga :: Women
11:00 FT FF Usv Jena 1 - 6 TSG 1899 Hoffenheim  
11:00 FT SC Freiburg  Bayern Munich  
11:00 FT SC Freiburg 1 - 3 FC Bayern Munich  
Germany - Regionalliga Bayern
12:00 90' FV Illertissen  0 - 2 SV Turkgucu Ataspor Munchen  
12:00 FT Nuernberg II  1 - 1  SpVgg Bayreuth  
12:00 FT VfR Garching  0 - 2  Burghausen  
Germany - Regionalliga Nord
11:00 FT Hamburger SV II  1 - 1 Hannoverscher Sc  
11:00 FT Heider SV 2 - 0  Hannover 96 II  
12:00 FT Luebeck 3 - 2 St.Pauli II  
14:00 FT SSV Jeddeloh II 0 - 0 Altonaer FC 93  
Germany - Regionalliga Nordost
11:30 FT SV Lichtenberg 47 1 - 0 Berliner AK 07  
11:30 FT VfB Germania Halberstadt 1 - 1  BFC Dynamo  
11:30 FT VSG Altglienicke 2 - 0  ZFC Meuselwitz  
14:00 90' 1. FC Lokomotive Leipzig 3 - 2  Energie Cottbus  
14:00 FT Lokomotive Leipzig  Energie Cottbus  
Germany - Regionalliga Südwest
12:00 FT FC-Astoria Walldorf 0 - 0 1. FSV Mainz 05 II  
12:00 FT FK 03 Pirmasens 0 - 1  Freiburg II  
12:00 FT FSV Frankfurt 1899 2 - 2 FC Bayern Alzenau 1920  
12:00 FT TSG Balingen 2 - 3 1. FC Saarbrucken  
12:00 FT TSV Steinbach 1921 1 - 0 SSV Ulm 1846  
12:00 FT TUS Rot-Weiss Koblenz 0 - 0 FC Giessen  
Germany - Regionalliga West
12:00 FT Borussia Dortmund II Alemannia Aachen  
12:00 FT FC Koeln II 1 - 3 Sportfreunde Lotte  
12:00 FT SG Wattenscheid 09 0 - 1 SV Bergisch Gladbach 09  
12:00 FT SV Lippstadt 08 0 - 5  SC Verl  
12:00 FT SV Rodinghausen 1 - 1 ROT Weiss Essen  
12:00 FT TUS Haltern 2 - 0 Fortuna Düsseldorf II  
12:00 FT VfB Homberg 1 - 3 Wuppertal  
13:30 FT Bonner SC  0 - 0 FC Schalke 04 II  
Postp. FT Borussia Dortmund II TSV Alemannia Aachen  
Guatemala - Liga Nacional:: apertura
19:00 FT Iztapa 3 - 2 CSD Municipal  
Hungary - NB I :: Women
14:00 FT Gyori ETO (w) Szent Mihaly (w)  
14:00 90' MTK Hungaria (w) 1 - 0 Ferencvarosi TC (w)  
Hungary - OTP BANK Liga
15:00 FT Debrecen 3 - 2 Zalaegerszeg TE  
17:30 FT Budapest Honved 1 - 3 Kisvarda FC  
17:30 FT Fehervar FC 5 - 1 Diosgyori VTK  
17:30 FT Ferencvaros 1 - 0 Kaposvari Rakoczi FC  
17:30 FT Mezokovesd SE 1 - 0 Puskas FC Academy  
17:30 FT Ujpest FC 1 - 1 Paksi FC  
Iceland - 1st Deild
16:00 FT Magni Afturelding  
International - Club Friendlies
17:30 FT S.S. Arezzo 1 - 3  Roma  
18:30 FT R.C. Cesena 0 - 0 Milan  
18:30 FT Triestina  0 - 1  Juventus  
Ireland - 1st Division
18:30 FT Longford Town 0 - 2 Shelbourne FC  
Israel - Toto Cup Al:: Placement matches
16:00 Pen Sektzia Nes Tziona 0 - 0 Hapoel Hadera  
17:00 FT Hapoel Raanana 1 - 0 Hapoel Haifa  
17:30 FT Maccabi Netanya 1 - 2 Maccabi Haifa  
Italy - Coppa Italia
16:00 FT Parma 3 - 1  Venezia  
Japan - J. League
09:00 FT Shimizu S-Pulse 0 - 8 Consadole Sapporo  
10:00 90' FC Tokyo 0 - 1 Sanfrecce Hiroshima  
10:00 FT Oita Trinita 0 - 1 Kashima Antlers  
10:00 FT Shonan Bellmare 2 - 3 Sagan Tosu  
10:00 90' Vegalta Sendai 2 - 2 Kawasaki Frontale  
10:00 90' Vissel Kobe 3 - 0 Urawa Red Diamonds  
10:00 90' Yokohama F.Marinos 1 - 2 Cerezo Osaka  
Japan - J. League 2
09:00 FT Mito Hollyhock 3 - 0 Kyoto Sanga FC  
09:00 FT Tochigi SC Machida Zelvia  
09:00 90' Tochigi SC 0 - 0 FC Machida Zelvia  
09:00 FT V-Varen Nagasaki 1 - 2 Kashiwa Reysol  
09:00 90' Ventforet Kofu 0 - 1 Renofa Yamaguchi  
09:00 90' Zweigen Kanazawa 2 - 1 FC Gifu  
10:00 90' Albirex Niigata 0 - 3 Fagiano Okayama  
10:00 FT Avispa Fukuoka 0 - 1 Tokushima Vortis  
10:00 FT FC Ryukyu 1 - 3 Yokohama FC  
10:00 FT Kagoshima United 4 - 2 Ehime FC  
Kazakhstan - Premier League
11:00 FT Okzhetpes Kokshetau 0 - 4 Ordabasy Shymkent  
12:00 FT Irtysh Pavlodar 0 - 0 Tobol Kostanay  
13:00 FT Taraz 0 - 2 Kairat Almaty  
Latvia - Virsliga
13:00 FT Valmiera FK 3 - 1 FK Jelgava  
15:00 FT BFC Daugavpils 2 - 3 FK Spartaks  
Lithuania - A Lyga
16:00 FT FK Kauno Zalgiris 1 - 0 FK Riteriai  
Luxembourg - National Division
15:00 FT F91 Dudelange 1 - 3 AS Jeunesse Esch  
Mexico - Liga MX:: apertura
00:00 FT Puebla FC 0 - 4 CF Pachuca  
02:00 FT Atlas FC 1 - 3 Cruz Azul  
22:00 FT Atletico San Luis 1 - 1 Tigres UANL  
22:00 FT San Luis Tigres UANL  
Moldova - National Division
15:00 FT Speranta 1 - 0 Codru  
17:00 FT FC Sheriff FC Milsami Orhei  
17:00 FT Zimbru 2 - 2 Dinamo-Auto  
Netherlands - Eredivisie
16:30 FT ADO Den Haag 1 - 2 Sparta Rotterdam  
16:30 FT VVV-Venlo 1 - 4 Ajax Amsterdam  
18:45 FT FC Emmen 2 - 0 SC Heerenveen  
North Macedonia - Prva Liga
15:00 FT FK Rabotnicki Skopje 2 - 0 Shkupi  
Northern Ireland - Premiership
14:00 FT Cliftonville 0 - 2 Crusaders  
14:00 FT Dungannon Swifts 3 - 1 Glentoran  
14:00 FT Glenavon 2 - 0 Warrenpoint Town  
14:00 FT Institute 0 - 2 Carrick Rangers  
14:00 FT Larne 2 - 4 Ballymena United  
14:00 FT Linfield 2 - 4 Coleraine  
Norway - Eliteserien
16:00 FT Odds Ballklubb 1 - 1 Rosenborg BK  
Norway - OBOS-ligaen
13:30 FT Skeid Fotball 2 - 2 Sandefjord Fotball  
13:30 FT Sogndal IL 2 - 3 Aalesund  
Paraguay - Division Profesional:: clausura
19:30 FT Cerro Porteno 0 - 0 Olimpia  
22:30 FT Deportivo Santani 1 - 1 Sol de America  
Peru - Primera División:: clausura
01:00 FT Universitario de Deportes 0 - 0 CD Usmp  
18:15 FT Pirata FC 0 - 2 Union Comercio  
20:30 FT CD UT Cajamarca 0 - 2 FBC Melgar  
22:45 FT Academia Cantolao 0 - 2 Sport Huancayo  
Poland - 1st Liga
13:00 FT Zaglebie Sosnowiec 1 - 0 Miedz Legnica  
13:00 FT Zaglebie Sosnowiec SA Miedz Legnica  
16:00 FT Radomiak Radom 0 - 2 Warta Poznan  
17:00 FT Wigry Suwalki 1 - 0 Podbeskidzie Bielsko Biala  
18:00 90' GKS Jastrzebie 1 - 1 GKS Belchatow  
Poland - 2nd Liga
14:00 90+4' Blekitni Stargard 1 - 3 GKS Katowice  
14:00 90+' SKRA Czestochowa 1 - 0 Polkowice  
15:00 FT Gryf Wejherowo 0 - 3 Resovia  
15:00 90+2' Pogon Siedlce 0 - 1 Znicz Pruszkow  
15:00 FT Stal Rzeszow 2 - 0 Lech Poznan ll  
15:30 FT KS Legionovia Legionowo 0 - 2 Garbarnia  
16:00 FT Bytovia Bytow 4 - 1 Stal Stalowa Wola  
17:00 FT Olimpia Elblag 1 - 1 Widzew Lodz  
Poland - Ekstraklasa
13:00 FT WKS Slask Wroclaw 2 - 1 Cracovia  
15:30 FT MZKS Arka Gdynia 0 - 0 Lech Poznan  
18:00 FT Jagiellonia Bialystok 3 - 1 Gornik Zabrze  
Portugal - Primeira Liga
15:30 FT Moreirense 3 - 0 FC Gil Vicente  
18:00 FT Belenenses 0 - 2 Benfica  
20:30 FT FC Porto 4 - 0 Vitoria de Setubal  
Portugal - Segunda Liga
10:00 FT Academico Viseu 0 - 0 Academica  
15:00 FT Oliveirense 0 - 2 Sporting Covilha  
17:15 FT Casa Pia AC 1 - 2 Penafiel  
17:15 FT Casa Pia Atletico Penafiel  
17:15 FT Chaves 2 - 1 Mafra  
Republic of Korea - K-League 1
10:00 FT Gangwon FC 1 - 3 Suwon Bluewings  
10:00 FT Seongnam FC 1 - 0 FC Seoul  
10:30 FT Daegu FC 1 - 0 Gyeongnam FC  
Republic of Korea - K-League 2
10:00 FT Gwangju FC 1 - 1 Busan I'Park  
10:00 FT Suwon FC 2 - 3 Ansan Greeners FC  
Romania - Liga I
18:00 FT Acs Sepsi Osk Sfantu Gheorghe 1 - 1 CFR Cluj  
Russia - 2nd Division:: east
09:00 FT Dinamo Barnaul 2 - 0 Zenit Irkutsk  
10:00 FT Novosibirsk FK 3 - 1 Sakhalin  
11:00 FT Irtysh 2 - 0 FC Chita  
Russia - Premier League
11:00 FT Ural 1 - 3 Krylya Sovetov Samara  
13:30 FT FC Tambov 0 - 2 FC Krasnodar  
16:00 90' Zenit St. Petersburg 0 - 0 Republican FC Akhmat Grozny  
Scotland - League 1
14:00 FT Airdrieonians 3 - 1 Clyde  
14:00 FT Falkirk 2 - 1 Montrose  
14:00 FT Peterhead 2 - 3 Dumbarton  
14:00 FT Stranraer 3 - 2 Raith Rovers  
Scotland - League 2
14:00 FT Annan Athletic 3 - 2 Albion Rovers  
14:00 FT Brechin City 0 - 3 Queen's Park  
14:00 FT Cove Rangers 3 - 2 Cowdenbeath  
14:00 FT Edinburgh City 1 - 0 Stirling Albion  
14:00 FT Elgin City 0 - 1 Stenhousemuir  
Scotland - League Cup
14:00 FT Celtic 1 - 1 Dunfermline Athletic  
14:00 FT Forfar Athletic 1 - 2 Livingston  
14:00 FT Hibernian 3 - 3 Greenock Morton  
14:00 AET Kilmarnock 1 - 0 Hamilton Academical  
14:00 FT Partick Thistle 1 - 1 Ross County  
Serbia - Super Liga
15:00 FT FK Indjija 2 - 1 FK Radnik Surdulica  
17:00 FT FK Macva Sabac FK Napredak Krusevac  
17:00 FT FK Partizan Rad Beograd  
17:00 FT FK Spartak Subotica FK Red Star Belgrade  
17:00 FT Vojvodina FK Tsc Backa Topola  
17:00 FT Vozdovac Javor  
18:00 FT Cukaricki 2 - 1 Proleter  
18:00 FT FK Spartak Subotica 2 - 3 FK Crvena Zvezda  
18:00 FT Mladost Lucani 1 - 1 Radnicki Nis  
Singapore - Sg. Premier League
09:30 FT Warriors FC 1 - 3 Home United FC  
Slovakia - Fortuna League
16:00 FT Spartak Trnava 1 - 2 Trencin  
17:00 FT FK Senica 2 - 2 Ruzomberok  
17:00 FT SKF Sered 0 - 4 Slovan Bratislava  
17:00 FT Zilina 3 - 0 Nitra  
17:00 FT Zlate Moravce 0 - 0 FK Pohronie  
Slovenia - Prva Liga
15:00 FT NK Tabor Sezana 2 - 0 NK Triglav Kranj  
18:10 FT NK Celje 2 - 1 Maribor  
Spain - LaLiga 1|2|3
16:00 FT Lugo 0 - 0 Extremadura  
16:00 FT Racing Santander 0 - 1 Malaga  
17:00 FT Almeria 3 - 0 Albacete  
18:00 FT Elche 0 - 2 Fuenlabrada CF  
18:00 FT Elche CF Fuenlabrada  
19:00 FT Rayo Vallecano 2 - 2 CD Mirandes  
19:00 FT Real Zaragoza 2 - 0 Tenerife  
Sweden - Allsvenskan
14:00 FT Hammarby IF 3 - 0 GIF Sundsvall  
Sweden - Superettan
11:30 FT Vasteraas SK 2 - 3 Halmstads BK  
14:00 FT Oergryte IS 1 - 1 Mjallby AIF  
14:00 FT Syrianska 4 - 4 Norrby  
16:00 FT Degerfors 2 - 2 Trelleborgs FF  
Switzerland - Cup
14:00 FT FC Red Star Zh Wil  
14:00 FT FC Wetzikon FC Meyrin  
14:00 FT Juventus Zurich Winterthur  
14:00 FT SC YF Juventus Winterthur  
14:00 FT Wohlen FC Wettswil-Bonstetten  
15:00 FT FC Altstatten FC Bassecourt  
15:00 FT FC Black Stars FC Zuerich  
15:00 FT FC Echallens Region Servette  
15:00 FT FC Rothorn FC Sursee  
15:00 FT FC Seefeld Zh Grasshoppers  
15:00 FT Pully Football FC Basel 1893  
16:00 FT AC Taverne SC Kriens  
16:00 FT FC Allschwil Sion  
16:00 FT FC Bulle Chiasso  
16:00 FT Fc Iliria Lausanne  
16:00 FT FC Muri FC Rapperswil-Jona  
16:00 FT FC Perly-Certoux FC Stade Ls Ouchy  
16:00 FT FC Rotkreuz FC Freienbach  
16:00 FT FC Saxon Sports FC Spiez  
16:30 FT FC Gambarogno-Contone AC Bellinzona  
17:00 FT FC Monthey FC ST Gallen 1879  
17:00 FT FC Mutschellen Stade Nyonnais  
17:00 FT FC Mutschellen FC Stade Nyonnais  
Thailand - Thai League
10:45 FT Prachuap FC 1 - 0 Bangkok United  
11:00 FT Buriram United 6 - 0 Ratchaburi FC  
12:00 FT Chainat FC 2 - 3 Samut Prakan City  
13:00 FT Chiangrai United 1 - 1 Sukhothai FC  
Turkey - 1st Lig
16:15 FT Fatih Karagumruk SK 3 - 1 Bursaspor  
18:45 FT Adana Demirspor 2 - 0 Balikesirspor  
18:45 FT Osmanlispor FK 2 - 1 Boluspor  
Turkey - Super Lig
16:15 FT Genclerbirligi 0 - 1 Rizespor  
18:45 FT Kayserispor 0 - 1 Alanyaspor  
18:45 FT Sivasspor 3 - 0 Besiktas  
Ukraine - Premier League
11:00 FT Vorskla Poltava 1 - 1 SC Dnipro-1  
14:00 FT Desna 0 - 0 FC Kolos Kovalivka  
Uruguay - Primera División:: intermedio
18:00 90' Cerro Largo 2 - 0 Cerro  
18:00 FT Danubio 1 - 2 Boston River  
18:00 90+2' Fenix 0 - 1 Plaza Colonia  
18:00 FT Nacional 1 - 1 River Plate  
USA - Major League Soccer
23:00 FT New York Red Bulls 1 - 1 New England Revolution  
23:30 FT Columbus Crew 2 - 2 Toronto FC  
23:30 FT FC Cincinnati 1 - 4 New York City FC  
23:30 FT Montreal Impact 3 - 3 FC Dallas  
USA - National Women's Soccer League
23:30 FT Orlando Pride 0 - 2 Utah Royals  
USA - USL Championship
02:30 FT Fresno Fc 1 - 1 Real Monarchs SLC  
02:30 90' Phoenix Rising FC 4 - 2 Reno 1868 FC  
02:30 FT Portland Timbers II 2 - 4 OKC Energy FC  
23:00 FT Charlotte Independence 1 - 3 Nashville SC  
23:00 FT Indy Eleven Saint Louis FC  
23:00 89' North Carolina FC 5 - 0 Pittsburgh Riverhounds  
23:30 FT Charleston Battery 1 - 2 Louisville City FC  
23:30 FT Loudoun United Fc 1 - 3 Ottawa Fury FC  
USA - USL League One
23:00 FT Chattanooga Red Wolves Sc North Texas Sc  
23:00 FT Greenville Triumph Sc Forward Madison Fc  
23:00 FT Richmond Kickers Toronto FC II  
Venezuela - Primera División:: clausura
20:00 FT Carabobo FC 0 - 0 Lala FC  
20:00 FT Portuguesa FC 0 - 0 Metropolitanos FC  
21:00 FT Estudiantes de Caracas Deportivo La Guaira  
21:00 FT Mineros De Guayana 3 - 0 Zamora FC  
Canc. FT Deportivo Anzoategui Deportivo Lara  
Vietnam - V-League
10:00 FT Nam Dinh 2 - 3 Quang Nam FC  
11:00 FT Viettel 0 - 1 Saigon FC  
12:00 FT TP Ho Chi Minh 3 - 1 Than Quang Ninh  
Wales - Premier League
13:30 FT Connah's Quay 1 - 1 Cardiff Met University