Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

75   Martin Barragan  Victor Davila
60   Aviles Hurtado  Leonel Vangioni
58'   Leonel Vangioni
71   Jose Rodriguez  Pedro Aquino
73'   Mati Fernandez
69'   Luis Montes 0 - 2
59   Maximiliano Cerato  Jean Meneses
50'   Osvaldo Gonzalez 0 - 1
59   Facundo Castro  Brayan Beckeles
46   Claudio Riano  Jose Cobian

Bookmakers



Italy - Serie A
10:30 Frosinone   Empoli  
13:00 Bologna   Torino  
13:00 Chievo  Atalanta  
13:00 Parma  Lazio  
18:30 Inter  Milan  
Spain - LaLiga Santander
10:00 Rayo Vallecano Getafe  
14:15 Eibar Athletic Bilbao  
16:30 SD Huesca RCD Espanyol  
18:45 Real Betis Real Valladolid  
Argentina - Federal A:: zone 1
19:00 Sol de Mayo CA Alvarado  
19:30 Deportivo Madryn Ferro Carril Oeste General Pico  
Argentina - Federal A:: zone 2
19:00 Juventud Unida Gualeguaychu Sportivo Las Parejas  
20:00 Atletico Parana Gimnasia y Esgrima de Concepcion  
20:30 Union de Sunchales Defensores de Belgrano de Villa Ramallo  
Argentina - Federal A:: zone 3
20:00 Huracan Las Heras Sportivo Estudiantes  
23:00 Desamparados Estudiantes de Rio Cuarto  
23:00 Juventud Unida Universitario Deportivo Maipu  
23:00 Racing de Cordoba San Lorenzo de Alem  
Argentina - Primera B Metropolitana
18:30 CA Colegiales Justo Jose de Urquiza  
Argentina - Primera B Nacional
17:35 Defensores de Belgrano Chacarita Juniors  
20:00 Gimnasia Jujuy Mitre Santiago Del Estero  
20:00 Gimnasia Y Esgrima Mendoza Sarmiento  
Argentina - Primera Division
20:45 Independiente Huracan  
23:00 San Martin de Tucuman Racing Club  
Asia - AFC U-19 Championship:: group A
09:00 Chinese Taipei U19 U.A.E. U19  
12:00 Qatar U19 Indonesia U19  
Australia - Hyundai A-League
04:00 Wellington Phoenix FC Newcastle Jets  
Austria - Bundesliga
12:30 Admira Wacker Wolfsberger AC  
15:00 Austria Wien SK Sturm Graz  
Austria - Erste Liga
08:30 Floridsdorfer AC Vorwaerts Steyr  
Azerbaijan - Premier League
13:00 FK Sumgayit Sabah  
15:00 Keshla FK Zira FK  
Belarus - Premier
11:00 FK Slutsk Torpedo Zhodino  
13:00 Smolevichy Isloch  
15:30 Dinamo Brest FC Torpedo Minsk  
Belgium - First Division A
12:30 RSC Anderlecht Cercle Brugge  
18:00 Sporting Charleroi Zulte-Waregem  
Belgium - First Division B:: 1st stage
14:00 KV Mechelen KFCO Beerschot-Wilrijk  
Bolivia - Primera Division:: clausura
19:00 Aurora Bolivar  
19:00 Nacional Potosi Real Potosi  
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
13:00 FK Krupa FK Radnik Bijeljina  
Brazil - Serie A
19:00 Fluminense Atletico MG  
19:00 Palmeiras Ceara  
19:00 Vitoria Corinthians  
22:00 Cruzeiro Chapecoense AF  
22:00 Parana Clube Flamengo  
Brazil - Serie B
00:00 FT Sampaio Correa 1 - 2 Londrina EC  
Chile - Primera División
15:00 Deportes Iquique San Luis  
18:00 Antofagasta Audax Italiano  
23:00 Universidad de Chile Everton CD  
China - Super League
11:35 Henan Jianye Guangzhou R&F F.C.  
11:35 Jiangsu Suning FC Shanghai SIPG FC  
Colombia - Primera A:: clausura
00:45 FT Patriotas 1 - 0 CD Once Caldas  
19:00 Tolima Leones FC  
21:00 America de Cali Rionegro Aguilas  
22:15 Atlético Nacional Atletico Junior  
Costa Rica - Primera División:: apertura
00:00 FT Santos de Guapiles 1 - 1 Limon  
22:00 Deportivo Saprissa Liga Deportiva Alajuelense  
23:00 Universidad de Costa Rica C.S. Cartagines  
Croatia - 1st League
13:00 Slaven HNK Gorica  
13:00 FK Dukla Prague Opava  
15:00 FC Slovan Liberec Slavia Prague  
Czech Republic - 2nd league
08:15 FK Viktoria Zizkov FC Vysocina Jihlava  
13:30 FC Vlasim FK Varnsdorf  
16:00 Zbrojovka Brno Sokolov  
Denmark - 1st Division
11:45 BK Fremad Amager FC Helsingoer  
11:45 Naestved Lyngby  
11:45 Viborg FF Silkeborg  
Denmark - 2nd Division:: group 1
11:00 Tarup-Paarup IF Dalum IF  
Denmark - 2nd Division:: group 2
13:00 Slagelse BI BK Frem  
Denmark - Superliga
10:00 Vendsyssel FF AC Horsens  
12:00 Randers FC SonderjyskE  
14:00 Vejle Boldklub FC Koebenhavn  
Ecuador - Serie A:: clausura
01:15 FT Delfin 1 - 0 Aucas  
21:30 Emelec CSD Macara  
France - Cup
18:30 Agouado ASC AS ET Matoury  
22:30 US Sinnamary US Matoury  
FYR Macedonia - Prva Liga
12:30 FK Belasica Strumica Pobeda  
12:30 FK Renova FK Rabotnicki Skopje  
12:30 Makedonija GjP Akademija Pandev  
12:30 Vardar Skopje KF Shkendija  
Germany - 2nd Bundesliga
11:30 Hamburger SV   Bochum  
11:30 Paderborn   Union Berlin  
Germany - 3rd Liga
11:00 FSV Zwickau  FC Hansa Rostock  
12:00 Karlsruher SC  SV Wehen Wiesbaden  
12:00 SC Preussen 06 Munster Wuerzburger Kickers  
Germany - Regionalliga Nord
13:00 Kieler SV Holstein 1900 II FC Germania Egestorf-Langreder  
13:00 VfL Oldenburg BSV Rehden  
Germany - Regionalliga Nordost
11:30 FSV Union Furstenwalde SV Babelsberg  
11:30 FSV Wacker 90 Nordhausen Berliner AK 07  
11:30 ZFC Meuselwitz  VfB Auerbach 1906  
Germany - Regionalliga Südwest
12:00 Freiburg II  SSV Ulm 1846  
Germany - Regionalliga West
12:00 SG Wattenscheid 09  RW Essen  
Greece - Super League
15:15 Levadiakos Xanthi FC  
16:00 Aris Thessaloniki PAOK Thessaloniki FC  
17:30 OFI Crete Olympiacos  
Guatemala - Liga Nacional:: apertura
17:00 CSD Municipal CD Petapa  
17:00 Sanarate Cd Chiantla  
18:00 Antigua Guatemala Club Xelaju  
18:00 Deportivo Malacateco CSD Comunicaciones  
01:00 FT Real Espana 1 - 0 Platense  
22:00 Real de Minas CD Marathon  
India - Indian Super League
14:00 Jamshedpur ATK  
Israel - Ligat HaAl
18:00 FC Ashdod Beitar Jerusalem FC  
Italy - Serie B
13:00 Venezia  Verona  
19:00 Lecce   Palermo  
Italy - Serie C:: group A
14:30 Arezzo  Albissola  
14:30 Juventus U23  Robur Siena  
14:30 Pistoiese   Novara  
14:30 Pro Patria  Piacenza  
14:30 Pro Vercelli   Pontedera  
Canc. Virtus Entella  Lucchese  
Italy - Serie C:: group B
12:30 AlbinoLeffe  Vis Pesaro 1898  
12:30 Monza   Teramo  
16:30 Imolese Calcio Rimini  
16:30 Virtus Verona  Giana Erminio  
Italy - Serie C:: group C
12:30 Siracusa Calcio  Potenza  
13:00 Viterbese  Cavese  
Jamaica - Premier League
20:00 Humble Lions FC Dunbeholden Fc  
20:00 Reno FC Waterhouse FC  
20:00 Uwi FC Tivoli Gardens  
22:00 Arnett Gardens FC Portmore United  
22:00 Cavaliers FC Montego Bay United  
Japan - J. League
07:00 V-Varen Nagasaki Jubilo Iwata  
Japan - J. League 2
04:00 Montedio Yamagata Avispa Fukuoka  
05:00 Kamatamare Sanuki Renofa Yamaguchi  
05:00 Mito Hollyhock Roasso Kumamoto  
05:00 Tochigi SC Ventforet Kofu  
05:00 Yokohama FC Omiya Ardija  
06:00 JEF United Chiba Oita Trinita  
07:00 Fagiano Okayama FC Machida Zelvia  
Luxembourg - National Division
14:00 CS Fola Esch FC Etzella Ettelbruck  
14:00 FC Differdange 03 FC Victoria Rosport  
14:00 US Mondorf les Bains US Rumelange  
Mexico - Liga MX:: apertura
00:00 FT America de Mexico 3 - 0 Club Tijuana  
00:00 FT CF Pachuca 1 - 1 Santos  
Live Necaxa - Leon 81' Necaxa 0 - 2 Leon  
Live CF Monterrey - Toluca 74' CF Monterrey 1 - 1 Toluca  
17:00 Lobos B.U.A.P. CD Guadalajara  
21:30 Pumas Tigres  
23:00 Monarcas Morelia Club Puebla  
Morocco - Botola Pro
15:00 Ca Youssoufia Berrechid FAR Rabat  
17:00 Rsb Berkane Hassania Union Sport Agadir  
19:00 Wydad AC Casablanca Mouloudia Club Of Oujda  
Netherlands - Eredivisie
14:45 Fortuna Sittard De Graafschap  
New Zealand - Premiership
00:00 Canterbury United Southern United  
01:00 Auckland City FC Tasman United  
01:00 Hamilton Wanderers Afc Waitakere United  
01:10 Wellington Phoenix Team Wellington  
Norway - Eliteserien
16:00 FK Haugesund Odds Ballklubb  
16:00 Ranheim Bodoe/Glimt  
16:00 Tromsoe Start  
16:00 Vaalerenga Kristiansund BK  
18:00 Stabaek Brann  
Norway - OBOS-ligaen
11:00 Tromsdalen Hamarkameratene  
13:00 Aasane Sogndal  
13:00 Ull/Kisa Kongsvinger  
16:00 Mjoendalen Jerv  
16:00 Notodden Stroemmen  
16:00 Sandnes Nest Sotra  
Peru - Primera División:: clausura
01:00 FT Sport Boys 3 - 1 Academia Cantolao  
16:00 Sporting Cristal CD UT Cajamarca  
Poland - 1st Liga
12:00 KS Warta Poznan Chrobry Glogow  
Poland - Ekstraklasa
13:30 KGHM Zaglebie Lubin Wisla Plock SA  
16:00 Legia Warsaw Wisla Krakow  
Portugal - Cup
13:00 FC Vale Formoso SC Coimbroes  
14:00 AD Fafe FC Penafiel  
14:00 Casa Pia Atletico SC Angrense  
14:00 CD Fatima Boavista  
14:00 CDC Montalegre Clube Oriental de Lisboa  
14:00 CF OS Armacenenses Vitoria de Setubal  
14:00 Cf Santa Iria Praiense  
14:00 CF Uniao Madeira Uniao Sc  
14:00 Estoril Tondela  
14:00 Leixoes SC Amarante FC  
14:00 Limianos SC Covilha  
14:00 Lusitano FC Nacional  
14:00 Lusitano GC Nacional  
14:00 Maria Da Fonte Santa Clara  
14:00 Mirandela Feirense  
14:00 Moura AC Maritimo  
14:00 Moura AC Maritimo-Graciossa  
14:00 Pacos de Ferreira Gafanha  
14:00 Pedras Salgadas Chaves  
14:00 RD Agueda Louletano  
14:00 Sao Martinho Moreirense  
14:00 SCU Torreense Rio Ave  
14:00 Sertanense FC Castelo Branco  
14:00 Silves Fc Chaves B  
14:00 Sporting Farense FC Arouca  
14:00 Vilafranquense Anadia FC  
15:00 SG Sacavenense Aves  
19:00 FC Felgueiras Braga  
Romania - Liga I
15:00 Gaz Metan Medias FC Botosani  
Russia - 2nd Division:: center
11:00 Khimik Novomoskovsk Fc Khimki-M  
Russia - 2nd Division:: south
11:00 Dinamo Stavropol FC Spartak Nalchik  
11:00 Legion-Dynamo Krasnodar-3  
12:00 FC Mashuk-KMV Pyatigorsk FC Volgar Astrakhan  
13:00 Druzhba Maikop FC Chernomorets Novorossiysk  
13:00 FC Spartak Vladikavkaz Urozhay Krasnodar  
15:00 CHAYKA PESCHANOKOPSKOYE FK Angusht Nazran  
Russia - 2nd Division:: Ural/Povolzhye
10:00 Fc Ufa-2 FC Chelyabinsk  
10:00 Zenit Izhevsk FC Volga Ulyanovsk  
12:00 FC Zvezda Perm Ural-2  
12:00 Neftek. Nizhnekamsk FC Lada Togliatti  
13:00 FC Kamaz Naberezhnye Chelny Syzran-2003  
13:00 FC Kamaz Naberezhnye Chelny FK Syzran-2003  
Russia - 2nd Division:: west
16:00 Fc Chertanovo Moscow Ii FK Dolgoprudny  
Russia - Premier League
11:00 FC Dinamo Moscow Zenit St. Petersburg  
13:30 FC Spartak Moscow FC Arsenal Tula  
16:00 FC Krasnodar Republican FC Akhmat Grozny  
Serbia - Super Liga
11:00 FK Spartak Subotica FK Partizan  
14:00 FK Dinamo Vranje Backa Backa Palanka  
Slovenia - Prva Liga
12:45 NK Celje NK Krsko  
15:00 NK Olimpija Ljubljana NK Triglav Kranj  
Spain - LaLiga 1|2|3
10:00 Mallorca Extremadura  
16:00 Reus Rayo Majadahonda  
18:00 Real Zaragoza Tenerife  
Spain - Segunda B:: group I
09:00 Ponferradina Las Palmas B  
10:00 Internacional de Madrid CF Unionistas de Salamanca  
15:00 Burgos CF Pontevedra  
15:00 RC Deportivo Fabril San Sebastian de los Reyes  
15:00 Salamanca CF Rapido de Bouzas  
Spain - Segunda B:: group II
10:00 Sporting Gijon B Racing Santander  
14:30 CD Tudelano Real Sociedad B  
15:00 Cd Calahorra CD Izarra  
15:00 Real Union de Irun Arenas Club de Getxo  
15:00 RS Gimnastica de Torrelavega UD Logrones  
15:00 UP Langreo SCD Durango  
Spain - Segunda B:: group III
10:00 CD Atletico Baleares Ontinyent CF  
10:00 Cf Peralada CD Ebro  
10:00 Ub Conquense Espanyol Barcelona B  
15:00 CD Alcoyano Atletico Levante UD  
15:00 CD Castellon Valencia CF Mestalla  
15:00 CE Sabadell CD Teruel  
15:00 SD Ejea UD Cornella  
15:30 Olot Lleida Esportiu  
17:00 Hercules CF CF Badalona  
Spain - Segunda B:: group IV
09:30 Sevilla Atletico FC Cartagena  
10:00 Atletico Malagueno Jumilla CF  
10:00 Melilla UD UCAM Murcia  
10:00 UD Ibiza Eivissa Marbella FC  
15:00 CD El Ejido 2012 CD San Fernando  
16:00 CD Badajoz Real Balompedica Linense  
16:00 CF Villanovense Granada CF B  
16:00 Real Murcia CF CF Talavera de La Reina  
16:30 Atletico Sanluqueno CD Don Benito  
16:30 Recreativo de Huelva UD Almeria B  
Sweden - Allsvenskan
13:00 Djurgaarden AIK  
13:00 Haecken Oestersunds FK  
15:30 Trelleborgs FF Sirius  
Sweden - Superettan
13:00 AFC Eskilstuna Falkenbergs FF  
15:30 IK Brage Joenkoepings Soedra  
Switzerland - Super League
14:00 FC Basel 1893 Xamax  
14:00 Lugano FC St. Gallen 1879  
Tunisia - Ligue I
13:30 Etoile Metlaoui Ben Guerdane  
Turkey - 1st Lig
11:00 Hatayspor Osmanlispor FK  
13:30 Karabukspor Altay Izmir  
16:30 Istanbulspor Giresunspor  
Turkey - Super Lig
10:30 Rizespor Konyaspor  
13:00 Ankaragucu Yeni Malatyaspor  
Ukraine - Premier League
11:00 FC Lviv FC Arsenal Kiev  
14:00 FC Olimpik Donetsk FC Chernomorets Odessa  
16:30 Oleksandriya Karpaty Lviv  
Uruguay - Primera División:: clausura
13:15 Fenix Atenas  
19:00 Club Atletico Progreso Boston River  
19:00 Club Atletico Torque Cerro  
19:00 Racing Liverpool FC  
19:00 Rampla Juniors Danubio  
19:00 River Plate Montevideo Wanderers  
USA - Major League Soccer
19:00 Atlanta United Chicago Fire  
19:00 DC United New York City FC  
19:00 Philadelphia Union New York Red Bulls  
21:00 FC Dallas Sporting Kansas City  
21:00 Houston Dynamo Seattle Sounders FC  
21:00 Los Angeles FC Vancouver Whitecaps  
21:00 Minnesota United LA Galaxy  
21:00 Portland Timbers Real Salt Lake  
USA - United Soccer League:: play-off
Live Orange County SC - Saint Louis FC 74' Orange County SC 4 - 0 Saint Louis FC  
Live Sacramento Republic FC - Swope Park Rangers HT Sacramento Republic FC 1 - 2 Swope Park Rangers  
Venezuela - Primera División:: clausura
20:00 Academia Puerto Cabello Deportivo Tachira  
20:00 Aragua FC Zulia  
20:00 Caracas Zamora FC  
20:00 Estudiantes Merida Atletico Venezuela  
20:00 Mineros De Guayana Dep. La Guaira  
20:00 Portuguesa FC Carabobo FC  
20:00 Trujillanos FC Estudiantes de Caracas