Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

73   Andy Keogh  Joel Chianese
69'   Neil Kilkenny
80   Vladimir Iljin  Othman El Kabir
6'   Oliver Lund 0 - 1
7'   Luis Rioja
76   Varazdat Haroyan  Andrey Panyukov
69'   Khvicha Kvaratskhelia
66'   Stefan Strandberg
64'   Stefan Strandberg
55'   Siem De Jong

Bookmakers





Argentina - Copa de la Superliga
Live Boca Juniors - Velez Sarsfield Pen Boca Juniors 0 - 0 Velez Sarsfield  
Austria - Erste Liga
17:10 FT Austria Lustenau 0 - 0 Ried  
17:10 FT BW Linz 0 - 5 Austria Wien (A)  
17:10 FT FC Juniors OO 4 - 1 Vorwaerts Steyr  
17:10 FT FC Wacker Innsbruck (A) 1 - 1 SV Horn  
17:10 FT Floridsdorfer AC 3 - 0 FC Liefering  
17:10 FT SK Austria Klagenfurt 2 - 0 SV Lafnitz  
17:10 FT Wiener Neustadt 0 - 0 Kapfenberger SV  
Belarus - Premier
14:00 FT Energetik-BGU 3 - 3 FC Minsk  
15:45 FT Neman Grodno 0 - 1 BATE Borisov  
17:45 FT FK Gorodeya 1 - 0 Slavia Mozyr  
Belgium - First Division A:: EL play-off: group B
18:30 FT Kortrijk 4 - 0 Cercle Brugge  
18:30 FT Royal Excel Mouscron 2 - 4 Waasland-Beveren  
18:30 FT Zulte-Waregem 2 - 1 Union St.-Gilloise  
Bolivia - Primera Division:: apertura
00:30 FT Oriente Petrolero 1 - 2 Bolivar  
Brazil - Serie B
22:15 FT Atletico GO 3 - 1 Criciuma  
Canada - Premier League
00:00 FT Valour FC 0 - 2 Forge FC  
Chile - Primera División
19:30 FT Palestino 3 - 0 Cobresal  
China - Super League
10:00 FT Henan Jianye 0 - 1 Shanghai SIPG FC  
11:35 FT Beijing Guoan 2 - 1 Tianjin Tianhai  
12:00 FT Shanghai Shenhua 1 - 3 Shandong Luneng  
Colombia - Primera A:: apertura play-off group B
00:00 FT Deportivo Cali 1 - 2 Atletico Junior  
01:00 FT Atlético Nacional 1 - 2 Tolima  
CONCACAF - CFU club championship
01:00 Portmore United Waterhouse FC  
Cyprus - 1st League:: Relegation
16:00 FT Ermis Aradippou 1 - 2 Pafos FC  
Czech Republic - 1st League:: Europa League play-off
16:00 FT FC Fastav Zlin 3 - 1 Mlada Boleslav  
Denmark - DBU Pokalen
15:00 FT Broendby IF 1 - 1 FC Midtjylland  
Egypt - Premier League
20:00 FT Ismaily SC 2 - 0 El Dakhleya  
England - League 1:: play-off
18:45 FT Charlton Athletic  1 - 2  Doncaster Rovers  
Estonia - Premium liiga
16:00 FT Nomme JK Kalju 3 - 2 FC Kuressaare  
16:30 FT Tulevik Viljandi 0 - 3 FCI Levadia  
Euro U-17 Women - Play-off
11:00 Netherlands U17 Germany U17  
Finland - Veikkausliiga
15:30 FT FC Inter 1 - 0 KuPS  
Finland - Ykkonen
15:30 FT TPV Tampere 0 - 3 AC Oulu  
France - Ligue 2
18:45 FT AS Beziers 3 - 0 Nancy  
18:45 FT Auxerre 1 - 1 Valenciennes  
18:45 FT Chateauroux 2 - 2 Clermont Foot  
18:45 FT Le Havre 2 - 3 Lorient  
18:45 FT Lens 5 - 2 Orleans  
18:45 FT Metz 1 - 0 Brest  
18:45 FT Niort 1 - 0 Red Star  
18:45 FT Paris FC 1 - 0 GFC Ajaccio  
18:45 FT Sochaux 3 - 1 Grenoble  
18:45 FT Troyes 0 - 0 AC Ajaccio  
France - National
16:30 FT Boulogne 2 - 1 Drancy  
16:30 FT Concarneau 0 - 0 Bourg en Bresse Peronnas  
16:30 FT Dunkerque 3 - 0 Avranches  
16:30 FT Le Mans 2 - 1 Chambly  
16:30 FT Pau 2 - 1 Marignane Gignac  
16:30 FT Quevilly 4 - 3 Laval  
16:30 FT Rodez 5 - 1 Lyon la Duchere  
16:30 FT Tours 2 - 2 Cholet  
16:30 FT Villefranche Beaujolais 2 - 2 Entente SSG  
Germany - Regionalliga Nord
17:30 FT Werder Bremen II 3 - 2 Holstein Kiel II  
Germany - Regionalliga Nordost
17:00 FT FC Rot-Weiss Erfurt 2 - 0  BFC Dynamo  
Iceland - 1st Deild
19:15 Keflavik Afturelding  
19:15 Leiknir Reykjavik UMF Njardvik  
19:15 Throttur Reykjavik Vikingur Olafsvik  
Indonesia - Liga 1
13:30 FT Persela Lamongan 1 - 5 Madura United  
International - Friendlies :: women
00:00 FT USA 5 - 0 New Zealand  
16:45 Spain Cameroon  
Ireland - 1st Division
18:45 FT Athlone Town 0 - 5 Bray Wanderers  
18:45 FT Galway United FC 2 - 1 Longford Town  
18:45 FT Wexford 1 - 2 Shelbourne FC  
Ireland - Premier Division
18:45 FT Cork City 0 - 2 Dundalk FC  
18:45 FT St. Patrick's Athletic 1 - 1 Bohemian FC  
18:45 FT University College Dublin 0 - 1 Shamrock Rovers  
19:00 FT Finn Harps 3 - 2 Waterford FC  
Israel - Leumit League:: relegation
13:00 FT Hapoel Bnei Lod 2 - 2 Hapoel Ironi Akko  
13:00 FT Hapoel Iksal 2 - 5 Hapoel Petah Tikva  
13:00 FT Hapoel Nir Ramat HaSharon 1 - 0 Maccabi Ahi Nazareth  
13:00 FT Hapoel Rishon LeZion 1 - 0 Hapoel Marmorek  
Italy - Serie B:: promotion
19:00 FT Spezia  1 - 2  Cittadella  
Canc. Verona  Spezia  
Japan - J. League
10:00 FT Kawasaki Frontale 1 - 1 Nagoya Grampus Eight  
10:00 FT Sanfrecce Hiroshima 0 - 1 Sagan Tosu  
10:30 FT Urawa Red Diamonds 2 - 3 Shonan Bellmare  
Latvia - Virsliga
15:00 FT RFS 2 - 2 FS Metta/LU  
16:00 FT FK Liepaja 1 - 0 FK Jelgava  
Lithuania - A Lyga
16:00 FT Zalgiris Vilnius 3 - 0 FK Atlantas Klaipeda  
Malaysia - Super League
14:00 FT Petaling Jaya City FC 1 - 0 Kuala Lumpur FA  
14:00 FT PKNS FC 1 - 2 Johor Darul Ta'zim  
Morocco - Botola Pro
22:00 FT Wydad Casablanca 2 - 2 Ittihad Tanger  
Paraguay - Division Profesional:: apertura
22:30 FT Deportivo Santani 0 - 3 Libertad  
Peru - Primera División:: apertura
20:30 FT Binacional 1 - 3 Sport Huancayo  
Poland - 1st Liga
16:30 FT MKS Chojniczanka Chojnice 4 - 1 GKS Tychy  
Portugal - Primeira Liga
19:30 FT SC Braga 2 - 0 Portimonense  
Romania - Liga I:: relegation
17:00 FT FC Botosani 1 - 0 Gaz Metan Medias  
San Marino - Campionato:: play-off
18:45 SP Libertas La Fiorita Montegiardino  
Scotland - Premiership:: qualification
18:45 FT Dundee United 3 - 0 Inverness CT  
Singapore - Sg. Premier League
12:30 FT Warriors FC 2 - 0 Young Lions  
Spain - LaLiga 1|2|3
19:00 FT Real Zaragoza 4 - 2 Sporting Gijon  
Turkey - 1st Lig
13:30 FT Altay Izmir 4 - 0 Elazigspor  
13:30 FT Balikesirspor 0 - 3 Hatayspor  
13:30 FT Boluspor 3 - 2 Eskisehirspor  
Turkey - Super Lig
17:30 FT Kasimpasa 1 - 1 Konyaspor  
USA - USL League One
23:30 Orlando City B Toronto FC II  
Vietnam - V-League
11:00 FT Than Quang Ninh 1 - 2 TP Ho Chi Minh