Football

Italy - Serie A
13:00 FT Udinese  3 - 2 SPAL  
16:00 FT Genoa  1 - 1  Cagliari  
18:30 FT Sassuolo  0 - 0  Roma  
Germany - Bundesliga
13:30 Borussia Mönchengladbach  Borussia Dortmund  
13:30 FC Bayern München  Eintracht Frankfurt  
13:30 FT Fortuna Düsseldorf 2 - 1  Hannover 96  
13:30 Freiburg  1. FC Nürnberg  
13:30 FT Hertha BSC 1 - 5  Bayer Leverkusen  
13:30 FT Mainz 05  4 - 2  Hoffenheim  
13:30 FT Schalke 04 0 - 0  VfB Stuttgart  
13:30 FT Werder Bremen  2 - 1  RasenBallsport Leipzig  
Spain - LaLiga Santander
11:00 FT Levante 2 - 2 Atletico Madrid  
14:15 FT Getafe 2 - 2 Villarreal  
14:15 FT RCD Espanyol 2 - 0 Real Sociedad  
14:15 FT Real Valladolid 0 - 2 Valencia  
14:15 FT Sevilla 2 - 0 Athletic Bilbao  
18:00 Real Madrid Real Betis  
18:45 FT Celta Vigo 2 - 2 Rayo Vallecano  
18:45 FT Deportivo Alaves 2 - 1 Girona  
18:45 FT SD Huesca 2 - 1 Leganes  
France - Ligue 1
19:00 FT Bordeaux 0 - 1 Reims  
19:00 FT Guingamp 2 - 2 Nimes  
19:00 FT Lille 5 - 0 Angers  
19:00 FT Lyon 4 - 0 Caen  
19:00 FT Montpellier 1 - 1 Nantes  
19:00 FT Paris Saint-Germain 4 - 0 Dijon  
19:00 FT Saint-Etienne 3 - 0 Nice  
19:00 FT Strasbourg 0 - 2 Rennes  
19:00 FT Toulouse 2 - 5 Marseille  
Argentina - Copa de la Superliga
21:45 FT Tigre 5 - 0 Atletico Tucuman  
Argentina - Primera B Metropolitana
16:05 Acassuso Justo Jose de Urquiza  
16:05 FT Club Atletico Estudiantes 4 - 2 Sacachispas FC  
16:05 FT Deportivo Espanol 2 - 1 Comunicaciones  
18:30 FT Flandria 3 - 1 CA Defensores Unidos  
18:30 FT Tristan Suarez 0 - 0 CA San Miguel  
18:35 FT Barracas Central 2 - 0 CA Fenix  
Austria - Bundesliga:: relegation
15:00 FT Admira Moedling 3 - 2 FC Wacker Innsbruck  
15:00 FT Altach 3 - 1 Hartberg  
15:00 FT Mattersburg 1 - 0 Rapid Wien  
Belarus - Premier
13:00 FT Isloch 3 - 0 FK Vitebsk  
14:45 FT Gomel 2 - 3 Torpedo Zhodino  
16:30 FT Shakhtyor Soligorsk 3 - 0 Dinamo Minsk  
Belgium - First Division A:: EL play-off: group A
18:00 FT KFCO Beerschot-Wilrijk 1 - 2 Oostende  
18:00 FT Sporting Charleroi 2 - 0 Eupen  
18:00 FT St.Truiden 2 - 1 Westerlo  
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga
15:00 FT FK Krupa 4 - 0 NK Gosk Gabela  
15:00 FT FK Sarajevo 4 - 0 FK Zvijezda 09  
15:00 FT FK Sloboda Tuzla 0 - 1 FK Mladost Doboj Kakanj  
15:00 FT FK Zeljeznicar 1 - 2 Celik Zenica  
15:00 FT Hsk Zrinjski Mostar 5 - 1 FK Tuzla City  
15:00 FT Siroki Brijeg 2 - 1 FK Radnik Bijeljina  
Brazil - Serie A
21:00 FT Fluminense FC RJ 4 - 1 Cruzeiro  
Brazil - Serie B
00:30 FT Ponte Preta 1 - 0 Operario Fec PR  
14:00 FT Londrina EC PR 1 - 0 RB Bragantino SP  
19:30 FT Parana Clube PR 0 - 0 Guarani  
19:30 FT Vitoria 1 - 3 Sao Bento  
22:00 FT Botafogo FC SP 0 - 1 Vila Nova  
Bulgaria - First Professional League:: championship
12:30 FT Cherno More Varna 1 - 0 PFK Botev Plovdiv  
15:00 FT PFC Ludogorets 1945 Razgrad 1 - 1 Levski Sofia  
17:30 FT Beroe 0 - 1 PFC CSKA-Sofia  
Canada - Premier League
19:30 FT Pacific FC 2 - 2 York 9 FC  
22:00 FT Cavalry FC 1 - 0 FC Edmonton  
Chile - Primera División
00:30 FT Club Deportivo Universidad Catolica 5 - 1 CD Antofagasta  
16:00 FT Universidad de Chile 1 - 1 Colo Colo  
China - League 1
07:30 FT Changchun Yatai 1 - 1 Liaoning Hongyun  
07:30 FT Shaanxi Chang AN Athletic FC 1 - 3 Guangdong Southern Tigers FC  
08:00 FT Sichuan Annapurna 1 - 2 Guizhou Hengfeng FC  
11:30 FT Beijing Sport University FC 5 - 1 Shanghai Shenxin  
11:30 FT Meizhou Hakka FC 2 - 2 Qingdao Huanghai FC  
11:30 FT Shijiazhuang Ever Bright FC 2 - 0 Heilongjiang Lava Spring  
11:30 FT Zhejiang Greentown FC 1 - 0 Xinjiang Tianshan Leopard  
11:35 FT Nantong Zhiyun FC 1 - 0 Inner Mongolia Zhongyou FC  
China - Super League
11:35 FT Jiangsu Suning FC 3 - 1 Chongqing Lifan  
Colombia - Primera A:: apertura play-off group A
19:00 FT Deportivo Pasto 1 - 1 Millonarios  
20:30 FT Union Magdalena 0 - 2 America de Cali  
Croatia - 1st League
14:30 FT Inter Zapresic 2 - 3 Dinamo Zagreb  
17:00 FT Rijeka 1 - 0 NK Lokomotiva  
Cyprus - 1st League:: Championship
15:00 FT APOEL Nicosia 4 - 0 AEL Limassol  
Cyprus - 1st League:: Relegation
16:00 FT Anorthosis 0 - 3 Doxa Katokopia  
16:00 FT Enosis Paralimni 3 - 2 Alki Oroklinis  
Czech Republic - 1st League:: relegation
15:00 FT Dukla Praha 0 - 0 Slovacko  
15:00 FT Karvina 0 - 1 Bohemians 1905  
15:00 FT Opava 2 - 1 Pribram  
Czech Republic - 2nd league
13:00 FT FC Zbrojovka Brno 5 - 0 Trinec  
13:00 FT FK MAS Taborsko 0 - 1 Sokolov  
13:00 FT Pardubice 0 - 0 Hradec Kralove  
13:00 FT SK Dynamo Ceske Budejovice 3 - 0 FK Varnsdorf  
13:00 FT SK Prostejov 0 - 0 MFK Chrudim  
13:00 FT Usti nad Labem 2 - 3 Vysocina Jihlava  
13:00 FT Zizkov 2 - 0 FC Vlasim  
13:00 FT Znojmo 0 - 3 Vitkovice  
Denmark - 2nd Division:: promotion
11:00 FT Aarhus Fremad 0 - 2 Kolding IF  
11:00 FT Vanloese IF 1 - 1 HIK Hellerup  
13:00 FT Broenshoej BK 2 - 1 Middelfart BK  
13:00 FT Skive 0 - 1 Ringkobing IF  
15:00 FT B 93 Kopenhagen 1 - 2 Jammerbugt FC  
Denmark - 2nd Division:: relegation
11:00 FT Tarup-Paarup 2 - 0 Kjellerup  
11:00 FT Vejgaard 2 - 2 Hilleroed  
12:00 FT Dalum 3 - 1 Frem  
13:00 FT Skovshoved 1 - 1 Odder IGF  
Denmark - Superliga:: Europa League play-off
14:00 FT Randers FC 2 - 1 AGF  
Ecuador - Serie A
00:15 FT CSD Independiente Del Valle 1 - 0 El Nacional  
19:00 FT CSD Macara 5 - 1 Fuerza Amarilla SC  
21:15 FT Emelec 1 - 0 Universidad Catolica  
El Salvador - Primera Division:: clausura play-off
21:15 CD Aguila AD Isidro Metapan  
England - FA Cup
16:00 FT Manchester City  6 - 0  Watford  
Estonia - Premium liiga
13:00 FT Flora Tallinn 2 - 2 Narva Trans  
16:00 FT Paide Linnameeskond 2 - 1 Tammeka  
Finland - Veikkausliiga
13:00 FT SJK 1 - 2 Honka  
Finland - Ykkonen
14:00 FT EIF 7 - 2 MYPA  
Germany - 3rd Liga
11:30 FT 1. FC Kaiserslautern 4 - 2 SV Meppen  
11:30 FT Eintracht Braunschweig  1 - 1  Energie Cottbus  
11:30 FC Carl Zeiss Jena TSV 1860 München  
11:30 FSV Zwickau  Preußen Münster  
11:30 FT Karlsruher SC  2 - 3  Hallescher FC  
11:30 Sportfreunde Lotte FC Würzburger Kickers  
11:30 VfL Osnabrück SpVgg Unterhaching  
Germany - Regionalliga Bayern
12:00 FT 1. FC Schweinfurt 05 3 - 1  FC Pipinsried  
12:00 FT Augsburg II  1 - 1 SV Viktoria Aschaffenburg  
12:00 Burghausen  FC Bayern München II  
12:00 FT FC Memmingen  4 - 2  SV Schalding-Heining  
12:00 FT Greuther Fuerth II  1 - 0  Ingolstadt II  
12:00 FT Nuernberg II  2 - 2 VfB Eichstatt  
12:00 FT SV Heimstetten 3 - 1  FV Illertissen  
12:00 FT TSV 1860 Rosenheim 1 - 0  SpVgg Bayreuth  
12:00 FT TSV Buchbach  2 - 3  VfR Garching  
Germany - Regionalliga Nord
11:00 FT Hannover 96 II  1 - 1  Hamburger SV II  
12:00 FT BSV SW Rehden 1 - 1  Wolfsburg II  
12:00 FT Luebeck 5 - 2 VfL Oldenburg  
Germany - Regionalliga Nordost
11:30 FT 1. FC Lokomotive Leipzig 1 - 2 FC Oberlausitz Neugersdorf  
11:30 FT Berliner AK 07 2 - 0 FC Viktoria 1889 Berlin  
11:30 FT Budissa Bautzen  1 - 2  ZFC Meuselwitz  
11:30 FT Chemnitzer FC  7 - 0 Bischofswerdaer FV 1908  
11:30 FT FSV Optik Rathenow 2 - 2 Hertha Berlin II  
11:30 FT VfB Auerbach 1906 1 - 0 SV Babelsberg 03  
11:30 FT VfB Germania Halberstadt 4 - 0 FSV Union Furstenwalde  
11:30 FT VSG Altglienicke 2 - 4 FSV Wacker 90 Nordhausen  
Germany - Regionalliga Südwest
12:00 1. FC Saarbrucken SC Hessen Dreieich  
12:00 FK 03 Pirmasens SV 07 Elversberg  
12:00 Freiburg II  FSV Frankfurt 1899  
12:00 Offenbacher FC Kickers 1901 FC 08 Homburg-Saar  
12:00 SV Waldhof Mannheim 07 1. FSV Mainz 05 II  
12:00 TSG Balingen FC-Astoria Walldorf  
12:00 TSV Eintracht Stadtallendorf TSG 1899 Hoffenheim II  
12:00 TSV Steinbach 1921 SSV Ulm 1846  
12:00 VfB Stuttgart II  VfR Wormatia 08 Worms  
Germany - Regionalliga West
12:00 FT Bonner SC  2 - 2 1. Fc Kaan-Marienborn  
12:00 FT Borussia Dortmund II 3 - 1 TSV Alemannia Aachen  
12:00 Fortuna Düsseldorf II ROT Weiss Essen  
12:00 FT Oberhausen 3 - 3  SC Verl  
12:00 SC Wiedenbrück SV Lippstadt 08  
12:00 FT SG Wattenscheid 09 3 - 0 SV 19 Straelen  
12:00 FT SV Rodinghausen 4 - 2 TV Herkenrath  
12:00 Viktoria Koeln 1904 Borussia Mönchengladbach II  
Guatemala - Liga Nacional:: clausura play-off
21:00 FT Antigua Guatemala 2 - 0 Guastatoya  
21:00 FT CD Marathon 2 - 2 CD Motagua  
Hungary - U19 league
Live Puskas Akademia U19 - Honved U19 90' Puskas Akademia U19 0 - 1 Honved U19  
Live Diosgyor U19 - Ferencvaros U19 90' Diosgyor U19 0 - 3 Ferencvaros U19  
10:00 Illes Akademia U19 MTK Budapest U19  
Live Gyori U19 - Debrecen U19 90' Gyori U19 0 - 2 Debrecen U19  
Iceland - 1st Deild
16:00 Fjoelnir Magni  
16:00 Thor Akureyri Grotta  
Indonesia - Liga 1
13:30 FT Persib Bandung 3 - 0 Persipura Jayapura  
13:30 FT TIRA-Persikabo 3 - 0 Perseru Badak Lampung  
International - Friendlies :: women
17:00 Canada Mexico  
Ireland - 1st Division
18:00 FT Cabinteely FC 0 - 5 Drogheda United  
18:00 FT Cobh Ramblers 2 - 3 Limerick  
Ireland - Premier Division
18:45 FT Sligo Rovers 0 - 0 Derry City  
Italy - Serie B:: promotion
19:00 FT Verona 1 - 1  Perugia  
Canc. Pescara   Cittadella  
Italy - Serie C:: relegation: group A
16:00 FT Lucchese  2 - 0  Cuneo  
Italy - Serie C:: relegation: group C
16:00 FT Paganese  2 - 1  Bisceglie  
Italy - Serie C:: Super Cup
18:30 FT Juve Stabia  2 - 2 Virtus Entella  
Japan - J. League
05:00 FT FC Tokyo 2 - 0 Consadole Sapporo  
05:00 FT Jubilo Iwata 2 - 0 Vegalta Sendai  
05:00 FT Yokohama F.Marinos 4 - 1 Vissel Kobe  
06:00 FT Kashima Antlers 5 - 0 Matsumoto Yamaga  
07:00 FT Oita Trinita 1 - 1 Shimizu S-Pulse  
Japan - J. League 2
05:00 FT Albirex Niigata 2 - 3 Ehime FC  
05:00 FT Avispa Fukuoka 0 - 3 Ventforet Kofu  
05:00 FT Omiya Ardija 0 - 0 Tochigi SC  
06:00 FT Kagoshima United 1 - 2 Yokohama FC  
Kazakhstan - Premier League
11:00 FT Okzhetpes Kokshetau 1 - 2 Kaisar Kyzylorda  
11:00 FT Tobol Kostanay 3 - 0 Atyrau  
11:00 FT Zhetysu Taldykorgan 1 - 1 Aktobe  
12:00 FT Ordabasy Shymkent 3 - 0 Taraz  
11:00 MT Kenya United SoNy Sugar  
12:00 Kariobangi Sharks KCB  
12:00 Nzoia Sugar FC Sofapaka  
13:15 Posta Rangers Kakamega Homeboyz  
Latvia - Virsliga
15:00 FT BFC Daugavpils 0 - 3 Riga FC  
15:00 Riga FC BFC Daugavpils  
15:10 FT Ventspils 2 - 2 Valmiera FK  
Lithuania - A Lyga
14:00 FT FK Panevezys 1 - 1 FK Kauno Zalgiris  
15:00 FT FK Palanga 1 - 3 Vilniaus Riteriai  
16:00 FT Suduva Marijampole 2 - 0 FC Stumbras  
Malaysia - Super League
14:00 FT Felda United FC 1 - 1 Terengganu  
14:00 FT Kedah 2 - 1 Melaka United  
14:00 FT PKNP FC 1 - 1 Selangor  
Malta - Cup
15:00 Balzan FC Valletta FC  
Moldova - National Division
14:00 FT Codru 1 - 2 FC Sfintul Gheorghe  
16:00 FT FC Sheriff 3 - 0 Dinamo-Auto  
Morocco - Botola Pro
22:00 FT Difaa El Jadida 1 - 1 Hassania Agadir  
Live Rapide Club Oued Zem - OCK Khouribga 22:00 Rapide Club Oued Zem ? - ? OCK Khouribga  
Postp. FUS Rabat RSB Berkane  
Netherlands - Europa League:: play-off
16:30 FT Heracles 0 - 2 FC Utrecht  
18:45 FT FC Groningen 2 - 1 Vitesse  
Paraguay - Division Profesional:: apertura
21:00 FT Olimpia 2 - 0 Guarani  
23:10 FT Nacional 0 - 0 Club River Plate  
Peru - Primera División:: apertura
01:00 FT FBC Melgar 1 - 1 Sport Boys  
16:00 FT Union Comercio 4 - 0 CD UT Cajamarca  
20:30 FT Real Garcilaso 3 - 0 Ayacucho FC  
Poland - 1st Liga
15:30 FT Chrobry Glogow 1 - 1 Podbeskidzie Bielsko Biala  
15:30 FT GKS Jastrzebie 5 - 0 Sandecja Nowy Sacz  
15:30 FT GKS Katowice 1 - 2 Bytovia Bytow  
15:30 Odra Opole ŁKS Łódź  
15:30 FT OKS Stomil Olsztyn 2 - 5 Stal Mielec  
15:30 FT Puszcza Niepolomice 3 - 2 RKS Garbarnia Krakow  
15:30 FT Rakow Czestochowa 1 - 2 Wigry Suwalki  
15:30 FT Termalica Nieciecza 1 - 0 Warta Poznan  
Poland - 2nd Liga
16:00 Gornik Leczna Radomiak Radom  
Poland - Ekstraklasa:: relegation
13:30 FT Korona Kielce 0 - 3 Gornik Zabrze  
13:30 FT Wisla Plock 0 - 0 Zaglebie Sosnowiec  
13:30 FT WKS Slask Wroclaw 4 - 0 MZKS Arka Gdynia  
Portugal - Primeira Liga
14:30 FT Feirense 2 - 1 Aves  
14:30 FT Maritimo 0 - 1 Boavista  
14:30 FT Vitoria de Setubal 1 - 3 Rio Ave  
17:30 FT Benfica 4 - 1 Santa Clara  
17:30 FT FC Porto 2 - 1 Sporting CP  
Portugal - Segunda Liga
10:00 FT Vitoria de Guimaraes B 2 - 2 FC Porto B  
Republic of Korea - K-League 1
08:00 FT Suwon Bluewings 1 - 3 Ulsan Hyundai  
10:00 FT Jeonbuk FC 3 - 1 Jeju United  
Republic of Korea - K-League 2
08:00 FT Daejeon Citizen FC 1 - 2 Jeonnam Dragons  
10:00 FT Ansan Greeners FC 2 - 3 Suwon FC  
Romania - Liga I:: championship
18:00 FT CS Universitatea Craiova 1 - 2 FC Viitorul Constanta  
Postp. Astra Giurgiu Acs Sepsi Osk Sfantu Gheorghe  
Romania - Liga I:: relegation
12:30 FT CSM Politehnica Iasi 1 - 1 AFC Hermannstadt  
15:00 FT Concordia Chiajna 0 - 2 Dinamo Bucuresti  
Russia - 2nd Division:: center
11:00 FT Kaluga 1 - 0 Kvant Obninsk  
14:00 FT Saturn Ramenskoye 3 - 3 Khimki 2  
Russia - 2nd Division:: east
08:00 FT Zenit Irkutsk 1 - 0 FC Chita  
11:00 FT Irtysh 1 - 2 Sakhalin  
11:30 FT Dinamo Barnaul 3 - 1 Sibir Novosibirsk II  
Russia - 2nd Division:: south
13:00 FT Spartak Nalchik 0 - 0 Dinamo Stavropol  
14:00 FT Angusht Nazran 0 - 5 Chayka  
14:00 FT Biolog Novokubansk 2 - 1 SKA Rostov  
14:00 FT Chernomorets Novorossiysk 2 - 0 Druzhba  
14:00 FT FC Volgar 3 - 0 Mashuk-KMV  
14:00 FT Krasnodar 3 1 - 2 Legion Dinamo  
14:00 FT Urozhay 5 - 2 Spartak Vladikavkaz  
Russia - Premier League
11:00 FT FC Ufa 0 - 2 FC Orenburg  
13:30 FT CSKA Moscow 1 - 0 Republican FC Akhmat Grozny  
16:00 FT Krylya Sovetov Samara 1 - 2 FC Spartak Moscow  
Scotland - Championship:: qualification
15:05 FT Queen of South 0 - 0 Raith Rovers  
Scotland - League 1:: qualification
14:00 FT Clyde 2 - 0 Annan Athletic  
Scotland - League 2:: play-off
14:00 Berwick Rangers Cove Rangers  
Scotland - Premiership
11:30 FT Dundee FC 2 - 3 St. Mirren  
11:30 FT Hamilton Academical 2 - 0 St.Johnstone  
11:30 FT Motherwell 3 - 2 Livingston  
Slovakia - Fortuna League:: championship
15:00 FT Ruzomberok 1 - 0 DAC 1904 Dunajska Streda  
15:00 FT SKF Sered 2 - 3 Zilina  
15:00 FT Zemplin Michalovce 3 - 3 Slovan Bratislava  
Slovakia - Fortuna League:: relegation
15:00 FT FK Senica 3 - 1 Zlate Moravce  
15:00 FT Nitra 0 - 1 Spartak Trnava  
15:00 FT Trencin 4 - 0 Zeleziarne Podbrezova  
Slovenia - Prva Liga
13:15 FT Rudar Velenje 1 - 2 NK Olimpija Ljubljana  
15:30 FT Maribor 3 - 3 NK Triglav Kranj  
18:00 FT NS Mura 3 - 0 Gorica  
18:15 FT Domzale 1 - 1 NK Celje  
South Africa - Cup
17:00 Kaizer Chiefs TS Galaxy  
Spain - LaLiga 1|2|3
14:00 FT Alcorcon 0 - 1 Extremadura  
18:30 FT Elche 3 - 0 Tenerife  
Spain - Segunda B:: group II
16:00 FT Cultural De Durango 1 - 3 Real Oviedo B  
16:00 SCD Durango Real Oviedo B  
Spain - Segunda B:: group III
16:00 Atletico Levante UD CD Ebro  
16:00 FT Atletico Levante UD 1 - 2 Ebro  
17:00 FT Hercules 0 - 1 Atletico Baleares  
17:00 Hercules CF CD Atletico Baleares  
Spain - Segunda B:: group IV
16:00 FT Atletico Malagueno 1 - 1 CD El Ejido 2012  
Sweden - Allsvenskan
14:00 FT AFC Eskilstuna 1 - 1 Helsingborgs IF  
Sweden - Superettan
14:00 FT Varbergs Bois 1 - 0 Halmstads BK  
Thailand - Thai League
10:45 FT Samut Prakan City 1 - 1 Prachuap FC  
12:00 FT Port FC 1 - 1 Bangkok United  
13:00 FT PTT Rayong FC 2 - 3 Trat FC  
Tunisia - Ligue I
14:00 FT Club Africain 2 - 0 Us Tataouine  
14:00 FT Club S Hammam-Lif 0 - 0 Club Sportif Sfaxien  
14:00 FT Etoile du Sahel 0 - 0 Esperance  
14:00 FT JS Kairouanaise 0 - 0 Etoile Metlaoui  
14:00 FT Stade Gabesien 1 - 0 Ben Guerdane  
14:00 FT Stade Tunisien 3 - 0 CA Bizertin  
14:00 FT US Monastir 3 - 1 AS Gabes  
Turkey - 1st Lig
13:30 FT Adanaspor 1 - 4 Osmanlispor FK  
13:30 FT Genclerbirligi 1 - 2 Adana Demirspor  
13:30 FT Giresunspor 3 - 1 Altinordu Fk  
13:30 FT Karabukspor 1 - 6 Gazisehir Gaziantep FK  
Turkey - Super Lig
16:00 FT Trabzonspor 2 - 1 Besiktas  
UEFA Women's Champio - Play-off
16:00 FT Olympique Lyonnais 4 - 1 Barcelona  
Ukraine - Premier League:: championship
14:00 FT Dynamo Kyiv 2 - 1 Mariupol  
Ukraine - Premier League:: relegation
11:00 FT Vorskla Poltava 2 - 0 Arsenal Kyiv  
16:30 FT Olimpik Donetsk 2 - 1 Chornomorets Odesa  
Uruguay - Primera División:: apertura
18:30 FT Cerro 1 - 0 CA Juventud De Las Piedras  
18:30 FT Danubio 0 - 2 Montevideo Wanderers  
18:30 FT Fenix 1 - 2 Club Atletico Penarol  
18:30 FT Plaza Colonia 1 - 2 Liverpool Montevideo  
18:30 FT River Plate 2 - 1 Rampla Juniors  
USA - Major League Soccer
17:00 FT Montreal Impact 0 - 0 New England Rev.  
19:00 FT Real Salt Lake 3 - 0 Toronto FC  
19:30 FT San Jose Earthquakes 4 - 1 Chicago Fire  
USA - National Women's Soccer League
20:00 FT Reign FC 2 - 1 Sky Blue FC  
23:00 FT Washington Spirit 3 - 1 Portland Thorns  
USA - USL Championship
23:00 FT Indy Eleven 1 - 0 Charleston Battery  
23:00 FT Louisville City FC 0 - 0 Saint Louis FC  
23:00 FT North Carolina FC 0 - 0 Birmingham Legion Fc  
23:30 FT Tampa Bay Rowdies 2 - 0 New York Red Bulls II  
USA - USL League One
23:00 Greenville Triumph Sc Richmond Kickers  
23:00 Lansing Ignite Fc North Texas Sc  
Venezuela - Primera División:: apertura
20:00 Caracas Llaneros De Guanare FC  
20:00 Caracas Llaneros FC  
20:00 Deportivo Anzoategui Carabobo FC  
Vietnam - V-League
10:00 FT Song Lam Nghe An 0 - 0 Khanh Hoa Nha Trang  
10:00 FT Vicem Hai Phong 2 - 2 FLC Thanh Hoa  
12:00 FT Saigon FC 3 - 0 Viettel