Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

82   Luke Donnelly  Bobby Linn
63   Lewis Mansell  Joe Cardle
74   Josh Campbell  David Gold
84   Klaidi Lolos  George Cooper
40   Raffaele De Vita  Thomas Robson
74   Derek Gaston  Greig Spence
72   Adam Randell  Joel Grant
46   Chris Clements  Jake Doyle-Hayes
26   Ryan Taylor  Dominic Telford
89   Andreas Olsen  Rodrigo Palacio
Asia - Champions League:: play-off
16:15 FT Al-Sadd 3 - 1 AL Duhail SC  
17:30 FT AL Hilal Riyadh 0 - 1 AL Ahli Saudi FC  
Brazil - Serie B
22:15 FT Atletico GO 2 - 0 Oeste FC  
Champions League - Qualification
16:30 FT Qarabag FK 0 - 2 APOEL Nicosia  
17:00 FT Rosenborg 3 - 1 Maribor  
17:30 FT Dynamo Kyiv 3 - 3 Club Brugge  
18:00 FT FC Koebenhavn 1 - 1 FK Crvena Zvezda  
18:00 FT Ferencvaros 0 - 4 Dinamo Zagreb  
18:30 FT Ajax 3 - 2 PAOK Thessaloniki FC  
18:30 FT LASK 3 - 1 Basel  
18:30 FT Olympiacos 2 - 0 Istanbul Basaksehir  
18:45 FT Celtic 3 - 4 CFR Cluj  
19:00 FT FC Porto 2 - 3 FC Krasnodar  
China - Super League
11:35 FT Jiangsu Suning FC 3 - 0 Henan Jianye  
Czech Republic - Cup
15:00 SK Kladno FK TJ Stechovice  
16:00 Brandys Nad Labem Usti nad Labem  
16:00 FK Olympie Brezova FC Viktoria Marianske Lazne  
16:00 Meteor Praha MFK Chrudim  
Denmark - DBU Pokalen
16:00 IF Skjold Birkeroed Vanloese IF  
16:45 Faarvang IF Viby IF  
17:00 TGB HB Koege  
Ecuador - Serie A
00:30 FT Barcelona SC 2 - 1 Fuerza Amarilla SC  
England - EFL Cup
18:45 FT Accrington Stanley  1 - 3  Sunderland  
18:45 Pen AFC Wimbledon  2 - 2  Milton Keynes Dons  
18:45 FT Barnsley  0 - 3  Carlisle United  
18:45 FT Blackburn Rovers  3 - 2  Oldham Athletic  
18:45 Pen Blackpool  2 - 2  Macclesfield Town  
18:45 FT Bradford City  0 - 4  Preston North End  
18:45 Pen Brentford  1 - 1  Cambridge United  
18:45 FT Bristol Rovers  3 - 0  Cheltenham Town  
18:45 Pen Charlton Athletic  0 - 0  Forest Green Rovers  
18:45 FT Colchester United  3 - 0  Swindon Town  
18:45 FT Coventry City  4 - 1  Exeter City  
18:45 Pen Gillingham  2 - 2 Newport County AFC  
18:45 FT Grimsby Town  1 - 0  Doncaster Rovers  
18:45 FT Huddersfield Town  0 - 1  Lincoln City  
18:45 FT Luton Town  3 - 1  Ipswich Town  
18:45 Pen Mansfield Town  2 - 2  Morecambe  
18:45 Pen Middlesbrough  2 - 2  Crewe Alexandra  
18:45 FT Nottingham Forest  1 - 0  Fleetwood Town  
18:45 FT Oxford United  1 - 0  Peterborough United  
18:45 FT Plymouth Argyle  2 - 0  Leyton Orient  
18:45 FT Port Vale  1 - 2  Burton Albion  
18:45 Pen Queens Park Rangers  3 - 3  Bristol City  
18:45 FT Rochdale  5 - 2  Bolton Wanderers  
18:45 FT Salford City 0 - 3  Leeds United  
18:45 FT Scunthorpe United  0 - 1  Derby County  
18:45 FT Shrewsbury Town  0 - 4  Rotherham United  
18:45 FT Stevenage  1 - 2  Southend United  
18:45 FT Swansea City  3 - 1  Northampton Town  
18:45 FT Tranmere Rovers  0 - 3  Hull City  
18:45 FT Walsall  2 - 3  Crawley Town  
18:45 FT Wigan Athletic  0 - 1  Stoke City  
18:45 Pen Wycombe Wanderers  1 - 1  Reading  
19:00 FT West Bromwich Albion  1 - 2  Millwall  
Postp. Sheffield Wednesday   Bury  
England - National League
18:45 FT Aldershot Town  0 - 1 Bromley  
18:45 FT Barnet  0 - 1 Dover Athletic  
18:45 FT Chesterfield  1 - 2  Woking  
18:45 FT Chorley 1 - 6  Solihull Moors  
18:45 FT Dagenham & Redbridge 0 - 3  Boreham Wood  
18:45 FT Eastleigh  1 - 1  Sutton United  
18:45 FT Ebbsfleet United  1 - 3  Yeovil Town  
18:45 FT Harrogate Town 0 - 2  Notts County  
18:45 FT Hartlepool United  2 - 2  AFC Fylde  
18:45 FT Stockport County 3 - 2  Barrow  
18:45 FT Torquay United  0 - 2  Maidenhead United  
18:45 FT Wrexham  1 - 0  FC Halifax Town  
England - National League North
18:45 FT Altrincham 3 - 2 Alfreton Town  
18:45 FT Blyth Spartans 0 - 3 York City  
18:45 FT Boston United 1 - 0 Leamington  
18:45 FT Brackley Town 1 - 1 King's Lynn Town  
18:45 FT Farsley Celtic 0 - 3 Southport  
18:45 FT Gateshead 1 - 1 Bradford PA  
18:45 FT Guiseley  3 - 1 Spennymoor Town FC  
18:45 FT Hereford 1 - 0 Telford  
18:45 FT Kettering Town 1 - 1  Chester FC  
18:45 FT Kidderminster Harriers 2 - 3 Gloucester City  
England - National League South
18:45 FT Bath City 2 - 1 Hungerford Town  
18:45 FT Billericay 2 - 1 Welling United  
18:45 FT Hemel Hempstead 1 - 0 Dulwich Hamlet  
18:45 FT Maidstone United 0 - 0 Eastbourne Borough  
18:45 FT Oxford City 3 - 2 Hampton & Richmond  
18:45 FT Slough Town 1 - 1 Weymouth  
18:45 FT St.Albans 0 - 3 Braintree Town  
18:45 FT Tonbridge Angels 1 - 0 Concord Rangers  
18:45 FT Wealdstone 1 - 0 Chippenham Town  
Estonia - Cup
16:00 JK Parnu Sadam FC Otepaa  
Estonia - Premium liiga
16:00 FT FC Kuressaare 0 - 3 Flora Tallinn  
16:00 16:00 Talinna Kalev ? - ? Nomme JK Kalju  
Europa League - Qualification
16:00 FT Nomme JK Kalju 0 - 1 F91 Dudelange  
18:45 FT Linfield 3 - 2 Sutjeska  
19:00 FT Dundalk FC 1 - 3 Slovan Bratislava  
France - League Cup
16:45 FT Lorient 1 - 2 Le Mans  
18:00 FT AC Ajaccio 4 - 1 Valenciennes  
18:00 FT Auxerre 5 - 6 AS Beziers  
18:00 Pen Bourg en Bresse Peronnas 2 - 2 Red Star  
18:00 FT Caen 0 - 1 Nancy  
18:00 Pen Clermont Foot 1 - 1 Le Havre  
18:00 FT GFC Ajaccio 2 - 0 Chambly  
18:00 Pen Grenoble 1 - 1 Rodez  
18:00 FT Niort 3 - 1 Chateauroux  
18:00 FT Orleans 4 - 1 Guingamp  
18:00 FT Paris FC 2 - 1 Sochaux  
19:05 FT Troyes 1 - 2 Lens  
Germany - Regionalliga Bayern
16:15 FT TSV Rain AM Lech 0 - 1  Greuther Fuerth II  
Germany - Regionalliga Südwest
16:00 FT FC Bayern Alzenau 1920 2 - 0 TUS Rot-Weiss Koblenz  
16:00 FT FC Giessen 0 - 1 TSV Steinbach 1921  
17:00 FT FC-Astoria Walldorf 3 - 0 TSG 1899 Hoffenheim II  
International - Friendly (Under 19)
15:00 Uzbekistan U19 Tajikistan U19  
Ireland - FAI Cup
18:45 FT Longford Town 3 - 1 Athlone Town  
Northern Ireland - Premiership
18:45 FT Carrick Rangers 1 - 2 Larne  
18:45 FT Cliftonville 3 - 1 Glenavon  
18:45 FT Crusaders 4 - 0 Warrenpoint Town  
18:45 FT Glentoran 2 - 2 Coleraine  
18:45 FT Institute 2 - 3 Dungannon Swifts  
18:45 Warrenpoint Town Crusaders  
Postp. Ballymena United Linfield  
Paraguay - Cup
18:00 Guairena Fc General Diaz  
20:15 Cristobal Colon Nemby Sportivo San Lorenzo  
22:30 12 De Octubre Ovetense FBC  
22:30 12 De Octubre De Itaugua Ovetense FBC  
Scotland - Challenge Cup
18:30 FT Stenhousemuir 2 - 1 Edinburgh City  
18:45 FT Annan Athletic 1 - 1 Kelty Hearts  
18:45 FT Brechin City 4 - 5 Elgin City  
18:45 FT Brora Rangers 1 - 2 Cove Rangers  
18:45 FT Clyde 4 - 0 Motherwell U21  
18:45 FT Dumbarton 0 - 1 St. Mirren U21  
18:45 FT East Fife 0 - 2 Stirling Albion  
18:45 Pen Falkirk 1 - 1 Celtic U21  
18:45 FT Hamilton Academical U21 0 - 1 Airdrieonians  
18:45 FT Hearts U21 3 - 1 Cowdenbeath  
18:45 FT Montrose 2 - 1 Forfar Athletic  
18:45 Pen Peterhead 0 - 0 Formartine United  
18:45 FT Ross County U21 2 - 3 Raith Rovers  
18:45 FT Stranraer 0 - 2 Rangers FC U21  
Singapore - Sg. Premier League
11:45 FT Hougang United FC 3 - 1 Warriors FC  
Slovakia - Cup
15:00 FK Brezno Dukla Banska Bystrica  
15:00 Lipany Zilina  
15:00 Nove Mesto Dubnica  
15:00 OSK Banik Stranavy MSK Fomat Martin  
UEFA Women's Champio - Qualification:: group 1
15:00 FT Breidablik 3 - 1 ZNK SFK 2000 Sarajevo  
15:00 ZFK Dragon 2014 AS Tel Aviv University  
15:00 FT ZFK Dragon 2014 0 - 7 ASA Tel Aviv University SC  
UEFA Women's Champio - Qualification:: group 10
15:00 FT Birkirkara FC 2 - 7 Wexford Youths Wfc  
15:00 FT Kf Vllaznia Shkoder 1 - 1 Gintra Universitetas  
UEFA Women's Champio - Qualification:: group 2
15:30 FT FC NSA Sofia 2 - 3 Olimpia Cluj  
15:30 FT Kff Mitrovica 1 - 0 ZFK Breznica  
UEFA Women's Champio - Qualification:: group 3
15:00 FT WFC Nike 1 - 5 Cardiff Met Lafc  
15:00 FT ZNK Teleing Pomurje 1 - 2 Hibernian LFC  
UEFA Women's Champio - Qualification:: group 4
14:00 FT SC Bettembourg 2 - 7 Znk Split  
14:00 FT Zhilstroy-1 Kharkiv 0 - 2 WFC Minsk  
UEFA Women's Champio - Qualification:: group 5
15:00 FT Agarista SS Anenii Noi 0 - 1 Slovan Bratislava  
15:00 FT Ferencvarosi TC 2 - 2 ZFK Spartak Subotica  
UEFA Women's Champio - Qualification:: group 6
15:00 FT Eb / Streymur / Skala 0 - 2 FC Flora Tallinn  
15:00 FT PK-35Vantaa 1 - 4 Biik Kazygurt  
UEFA Women's Champio - Qualification:: group 7
15:00 FT Rigas FS 0 - 8 SC Braga  
15:00 FT SK Sturm Graz 2 - 7 Apollon Limassol LFC  
UEFA Women's Champio - Qualification:: group 8
15:00 FT FC PAOK Thessaloniki 0 - 1 LSK Kvinner  
15:00 FT Linfield Ladies 1 - 3 RSC Anderlecht Ladies  
UEFA Women's Champio - Qualification:: group 9
16:30 FT Alashkert 0 - 3 Besiktas  
16:30 FT Gornik Leczna 0 - 2 FC Twente Enschede