Football



My Match

No Match Live selected yet. To add a bet click the star while browsing through ScoreActive!

Last Events Live

44'   Juanmi Callejon 5 - 0
33'   Luis Rios 4 - 0
23'   Juan Carlos Arce 3 - 0
12'   Juanmi Callejon 2 - 0
11'   Juan Carlos Arce 1 - 0
81'   Daniel Flottmann 2 - 2
65'   Nico Buckmaier 1 - 2
24'   Nico Buckmaier 1 - 1
22'   Simon Engelmann 1 - 0
Argentina - Primera Nacional:: zone A
00:10 FT Ferro Carril Oeste 1 - 0 CA Alvarado  
Brazil - Serie B
22:15 FT Botafogo FC SP 0 - 0 Figueirense FC SC  
22:15 FT Coritiba 1 - 0 Guarani  
22:15 FT Operario Fec PR 0 - 1 Parana Clube PR  
23:30 FT Atletico GO 1 - 1 Cuiaba EC MT  
23:30 FT Atletico GO Cuiaba Esporte Clube MT  
23:30 FT Criciuma 2 - 2 Brasil de Pelotas RS  
23:30 FT Vitoria 3 - 1 Oeste FC  
England - EFL Trophy:: North: group A
18:45 FT Sunderland  3 - 2  Grimsby Town  
England - EFL Trophy:: North: group B
18:45 FT Oldham Athletic  0 - 3  Accrington Stanley  
England - EFL Trophy:: North: group C
18:45 FT Tranmere Rovers  2 - 1 Aston Villa Academy  
Canc. FT Salford City  Bury  
England - EFL Trophy:: North: group D
18:30 FT Shrewsbury Town  3 - 0 Newcastle Academy  
England - EFL Trophy:: North: group E
18:45 AP Mansfield Town  1 - 1  Crewe Alexandra  
England - EFL Trophy:: North: group H
18:00 FT Rotherham United  3 - 2  Doncaster Rovers  
England - EFL Trophy:: South: group A
18:30 AP Colchester United  1 - 1 Tottenham Hotspur U21  
18:45 FT Ipswich Town  4 - 0  Gillingham  
England - EFL Trophy:: South: group B
18:45 AP Oxford United  2 - 2  Portsmouth  
England - EFL Trophy:: South: group C
18:30 FT AFC Wimbledon  3 - 0  Leyton Orient  
England - EFL Trophy:: South: group D
18:00 AP Forest Green Rovers  0 - 0  Coventry City  
England - EFL Trophy:: South: group E
18:45 FT Cheltenham Town  4 - 3 West Ham United Academy  
18:45 FT Newport County  0 - 2  Exeter City  
England - EFL Trophy:: South: group F
18:45 FT Swindon Town  0 - 3  Plymouth Argyle  
England - EFL Trophy:: South: group G
18:45 FT Wycombe Wanderers  0 - 1  Stevenage  
England - EFL Trophy:: South: group H
18:30 FT Cambridge United  0 - 1  Northampton Town  
England - National League
18:45 FT AFC Fylde  1 - 3  Chesterfield  
18:45 FT Aldershot Town  4 - 0 Dover Athletic  
18:45 FT Barnet  1 - 2 Bromley  
18:45 FT Barrow  3 - 1  Boreham Wood  
18:45 FT Eastleigh  2 - 1  Maidenhead United  
18:45 FT Ebbsfleet United  2 - 4  Torquay United  
18:45 FT FC Halifax Town  0 - 0 Chorley  
18:45 FT Notts County  2 - 0 Dagenham & Redbridge  
18:45 FT Solihull Moors  2 - 0  Sutton United  
18:45 FT Wrexham  1 - 1 Harrogate Town  
18:45 FT Yeovil Town  3 - 1  Woking  
Euro U-19 - Qualification: group 12
11:00 FT Netherlands U19 Moldova U19  
12:00 FT Latvia U19 Israel U19  
Euro U-19 - Qualification: group 2
10:00 FT Spain U19 Lithuania U19  
16:00 FT Romania U19 Serbia U19  
Euro U-19 Women - Qualification: group 10
13:00 FT Armenia U19 Bosnia and Herzegovina U19  
13:00 FT Belgium U19 Sweden U19  
Euro U-19 Women - Qualification: group 11
11:00 FT Cyprus U19 Belarus U19  
11:00 FT Serbia U19 England U19  
Euro U-19 Women - Qualification: group 12
13:00 FT Hungary U19 Denmark U19  
13:00 FT Kosovo U19 Turkey U19  
Euro U-19 Women - Qualification: group 2
10:00 FT Czech Republic U19 Finland U19  
10:00 FT Lithuania U19 Faroe Islands U19  
Euro U-19 Women - Qualification: group 3
10:00 FT Albania U19 Azerbaijan U19  
10:00 FT Portugal U19 Germany U19  
Euro U-19 Women - Qualification: group 4
13:00 FT Bulgaria U19 Croatia U19  
13:00 FT Poland U19 Scotland U19  
Euro U-19 Women - Qualification: group 5
13:00 FT Moldova U19 Wales U19  
13:00 FT N.Ireland U19 Norway U19  
Euro U-19 Women - Qualification: group 7
17:00 FT Iceland U19 Spain U19  
17:00 FT Kazakhstan U19 Greece U19  
Euro U-19 Women - Qualification: group 8
13:00 FT Estonia U19 Slovenia U19  
13:00 FT Russia U19 Italy U19  
Euro U-19 Women - Qualification: group 9
17:00 FT Ireland U19 Netherlands U19  
17:00 FT Montenegro U19 Ukraine U19  
Euro Women - Qualification:: group A
13:00 FT Turkey 1 - 6 Slovenia  
16:15 FT Estonia 1 - 2 Kosovo  
18:00 FT Netherlands 2 - 0 Russia  
Euro Women - Qualification:: group B
15:30 FT Italy 2 - 0 Bosnia and Herzegovina  
16:00 FT Georgia 0 - 2 Denmark  
Euro Women - Qualification:: group C
16:00 FT Belarus 0 - 1 Wales  
16:00 FT Faroe Islands 0 - 13 Norway  
Euro Women - Qualification:: group D
17:00 FT Czech Republic 1 - 5 Spain  
Euro Women - Qualification:: group E
16:00 FT Finland 8 - 1 Albania  
Euro Women - Qualification:: group F
16:45 FT Sweden 7 - 0 Slovakia  
17:00 FT Latvia 0 - 6 Iceland  
Euro Women - Qualification:: group G
15:00 FT Kazakhstan 0 - 3 France  
16:00 FT Serbia 0 - 1 Austria  
Euro Women - Qualification:: group H
15:30 FT Romania 0 - 1 Belgium  
17:00 FT Switzerland 2 - 0 Croatia  
Euro Women - Qualification:: group I
12:00 FT Greece 0 - 5 Germany  
18:30 FT Ireland 3 - 2 Ukraine  
International - Friendlies :: women
18:00 FT Portugal 0 - 1 England  
18:15 FT Poland Brazil  
21:00 FT Venezuela Paraguay  
21:30 FT Chile Uruguay  
International - Friendly (Under 19)
14:00 FT Slovenia U19 3 - 1 Switzerland U19  
Ireland - Premier Division
18:45 FT Waterford FC 2 - 0 Sligo Rovers  
Northern Ireland - League Cup
18:45 FT Ballymena United FC Dollingstown  
18:45 FT Cliftonville Bangor FC  
18:45 FT Coleraine Glentoran FC  
18:45 FT Dungannon Swifts Linfield FC  
18:45 FT Glenavon FC Newry City AFC  
18:45 FT Harland and Wolff Welders FC Institute FC  
18:45 FT Larne FC Dundela FC  
18:45 FT Limavady United FC Crusaders  
USA - USL Championship
23:30 FT Loudoun United Fc Saint Louis FC  
Wales - League Cup
18:45 AP Bala Town FC 1 - 1 Bangor City